Czy jacuzzi w ogrodzie to dobry pomysł?

0
981
jacuzzi ogród
Jacuzzi to przestronna wanna, która ma funkcję masażu | fot.: materiał partnera

Jacuzzi w domu było jeszcze kilka lat temu uznawane za coś luksusowego i niedostępnego dla każdego, z uwagi na to, że technologia ta była droga. Wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu asortymentem, ceny zaczęły spadać, dzięki czemu coraz więcej ludzi może sobie na nie pozwolić.

Co to jest jacuzzi?

Jacuzzi to przestronna wanna, która ma funkcję masażu. Najczęściej wstawia się ją w łazience albo w miejscu specjalnie do tego wydzielonym. Coraz większą popularność zyskuje jacuzzi w ogrodzie, dzięki czemu podwórko staje się miejscem relaksu, które można nazwać domowym SPA. Planując stworzenie takiego miejsca w ogrodzie, ważne jest to, aby wanna była przeznaczona do używania na dworze. Dostępne w popularnych sklepach modele mogą być przystosowane do wnętrz. Warto więc dowiedzieć się, czy dana wanna nie zniszczy się na zewnątrz.

Jacuzzi w ogrodzie daje użytkownikom wiele korzyści dla ciała i ducha. Relaksując się w wannie po ciężkiej pracy czy wysiłku, można się odstresować i odprężyć. Z tego typu przyjemności można korzystać zarówno latem, jak i zimą.

Jakie jacuzzi do ogrodu?

Projektując ogród, w którym ma znaleźć się jacuzzi, warto na początku przeanalizować koszty takiego przedsięwzięcia, ponieważ zarówno jakość sprzętu, jak i wykończenia będzie zależna od możliwości finansowych. Ważne jest również to żeby zapewnić odpowiedni metraż, ponieważ jacuzzi oraz cała instalacja zajmują sporo miejsca. Na tym etapie ważne jest również zadecydowanie o tym, jakie przeznaczenie ma mieć jacuzzi. Trzeba więc wybrać spośród wielu dostępnych modeli i podjąć decyzję o zakupie wanny dla dwojga lub większej liczby osób. Jeśli chce się stworzyć przestrzeń, z której będzie korzystało więcej osób, warto rozważyć inwestycję w mini basen. Najtańszym rozwiązaniem będzie zakup dmuchanego jacuzzi, które funkcjami nie odbiega od droższych modeli, ale przyciąga uwagę stosunkowo niską ceną. Droższe wanny mogą mieć system automatycznego czyszczenia, dzięki czemu użytkownicy mają pewność, że korzystają z jacuzzi pełnego czystej wody.

Wymagania techniczne do montażu wanny

Zakup jacuzzi wiąże się z tym, że trzeba zapewnić odpowiednie zasilanie elektryczne oraz ujęcie wody, ważne jest również to, żeby woda miała gdzie odpływać. Należy mieć na uwadze, że wodę do jacuzzi można doprowadzić przy użyciu typowego węża ogrodowego i odpływać może ona na trawnik, jednakże jest to rozwiązanie dalekie od ideału. Woda może zniszczyć trawę i rabaty znajdujące się w ogrodzie, a zwykły wąż może okazać się nieefektywny.

Dla bezpieczeństwa jacuzzi w ogrodzie musi być podpięte pod oddzielny obwód elektryczny. Należy więc zachować wszelkie środki bezpieczeństwa, ponieważ źle podłączona instalacja elektryczna zagraża życiu i zdrowiu. Warto również rozważyć stworzenie specjalnych odpływów i przyłącz do wody, ponieważ takie rozwiązanie będzie o wiele bardziej komfortowe. Rozważając rozpoczęcie takiej inwestycji, warto przeanalizować swoje umiejętności techniczne, bo może okazać się, że lepszym rozwiązaniem będzie montaż jacuzzi wykonany przez fachowca.

Materiał partnera