Sylwestrowa elegancja w rozmiarze XXL

0
529
zabawa sylwestrowa
Modna elegancja na sylwestrowym parkiecie sprawdzi się wyłącznie wówczas, gdy ubiór będzie tak samo wygodny i niekrępujący, jak piękny – pomyślmy o tym, wszak ubrania są dla nas, a nie dla oglądających nas uczestników zabawy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Nadwaga czy otyłość to znak naszych czasów i mimo wzrostu świadomości zagrożeń dla zdrowia wciąż przybywa osób zmagających się z tym problemem. Zdrowie jest ważne, ale to nie jedyny kłopot posiadaczy nadprogramowych kilogramów. Prawdziwym wyzwaniem okazuje się często zakup modnej, eleganckiej odzieży uszytej w dużym rozmiarze.

Modne ciuchy – tylko dla chudych?

Przechadzające się po wybiegach modelki mogą włożyć na siebie cokolwiek – we wszystkim wyglądają jednakowo … no właśnie jak? Dobrze czy źle? Dla jednych anorektyczne gwiazdy modelingu wyglądają świetnie, dla innych są jak ożywione na chwilę wieszaki wyjęte z szafy. Pokazów mody prezentujących sukienki wyszczuplające dla puszystych nie ma. To paradoks zupełnie nie do zrozumienia – ludzi otyłych jest coraz więcej, a świat mody ledwo ich zauważa.

Duże jest modne – o ile tego zapragniemy

Modną i wyszczuplającą odzież dla puszystych pań udaje się na szczęście kupić lub zamówić na miarę w wielu firmach krawieckich oferujących swoje usługi za pośrednictwem Internetu. Przeglądając zasoby takich pracowni krawieckich można zachwycić się kolorami, deseniami, krojami eleganckich sukienek, spódnic, spodni, a eleganckie żakiety damskie wizytowe nieraz wyglądają jak dzieła sztuki krawieckiej.

Wiele osób sądzi, że puszyści powinni ubierać się w stonowane, nierzucające się w oczy kolory, delikatne desenie, niewyszukane kroje i długości, które zasłaniają jak najwięcej. Wychodzi na to, że panie w rozmiarze z kilkoma iksami przed L na zbliżającego się Sylwestra pójdą w szarych lub czarnych pokutnych worach sięgających podłogi. Tak być nie musi – wystarczy trochę odwagi i dobry sklep oferujący wysokiej jakości sukienki wyszczuplające dla puszystych.

Jak ubrać się elegancko na sylwestrowy bal?

Poszukująca inspiracji puszysta pani powinna zapomnieć o sztywnych schematach obyczajowych i dać ponieść się fantazji.

Po pierwsze warto zdecydować się na ciekawy kolor. Oczywiście soczysty róż czy ostra żółć przyciągnie wzrok, nie zawsze przychylny, wszystkich obecnych. Na duże wyjście zawsze sprawdzą się czerń, granat, czerwień, ciemna zieleń – suknia jednokolorowa lub w rożnych odcieniach tej samej barwy. Odpowiedni pionowy lub skośny układ odcieni dodatkowo optycznie wyszczupli figurę.

Deseń to sprawa dość trudna w wyborze – wiele zależy od typu sylwetki. Sukienki wyszczuplające dla puszystych na Sylwestra mogą mieć delikatne wzory geometryczne, głównie pionowe lub skośne pasy, grochy, cieniowania. Świetnie wygląda łączenie różnych wzorów i faktur – dobrze skrojone i dodane do sukienek żakiety damskie wizytowe w kontrastowym kolorze mogą stworzyć niezwykle udane połączenie eleganckiego zestawu. Taki żakiet na sylwestra może być z tkaniny błyszczącej, co jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowość zestawu.

Warto również zadbać o dodatki: buty, biżuterię, torebkę, szal. Nie bez znaczenia jest oczywiście nienagannie wykonany makijaż i fryzura.

Modna elegancja na sylwestrowym parkiecie sprawdzi się wyłącznie wówczas, gdy ubiór będzie tak samo wygodny i niekrępujący, jak piękny – pomyślmy o tym, wszak ubrania są dla nas, a nie dla oglądających nas uczestników zabawy.


Materiał partnera zewnętrznego