Swarovski – jak rozpoznać oryginalną biżuterię tego producenta?

0
5215
Kolczyki na czarnym tle
Oryginalne wyroby marki Swarovski najłatwiej jest zidentyfikować sprawdzając, czy wybrany produkt posiada Certyfikat Autentyczności. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Swarovski ubiera kobiety w kryształy już od końca XIX wieku. Kreacje z dodatkami tego producenta nosiły takie gwiazdy jak Coco Chanel, Elsa Schiaparelli i Marilyn Monroe, uważane za ikony mody i jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. Swarovski zawdzięcza swoją popularność nietuzinkowemu blaskowi wytwarzanych kryształów oraz unikalności wyrobów, którą potwierdza Certyfikat Autentyczności.

  1. Swarovski kolczyki – niezwykłe kryształy w oryginalnej oprawie
  2. Swarovski naszyjnik z Certyfikatem Autentyczności
  3. Biżuteria Swarovski sklep internetowy – tylko wyroby z odpowiednimi parametrami

Na rynku pojawia się coraz więcej firm, które próbują kopiować niepowtarzalny styl Swarovskiego. Próby te są jak dotąd nieudane, dlatego oryginalną biżuterię Swarovski można bez trudu odróżnić od biżuterii z elementami Swarovski.

Swarovski kolczyki – niezwykłe kryształy w oryginalnej oprawie

Znakiem rozpoznawczym marki Swarovski są kryształy. Proces ich wytwarzania to pilnie strzeżona tajemnica, którą z pokolenia na pokolenie przekazują sobie członkowie rodziny Swarovski. Każdy kolor kruszcu cechuje się unikalnym składem oraz specjalnym rodzajem szlifu, dzięki któremu wszystkie promienie światła, zarówno naturalnego, jak i sztucznego, odbijają się od powierzchni kryształu pod odpowiednim kątem i rozpraszają, dając tym samym niepowtarzalny blask. Szlif ten jest na tyle unikalny, że nikt nie zdołał go jeszcze podrobić, dlatego skopiowane Swarovski kolczyki będą prezentować się zdecydowanie gorzej niż ich oryginalny odpowiednik.

Swarovski naszyjnik z Certyfikatem Autentyczności

Oryginalne wyroby marki Swarovski najłatwiej jest zidentyfikować sprawdzając, czy wybrany produkt posiada Certyfikat Autentyczności oraz jest opatrzony pieczęcią Swarovski Seal. Dzięki tym dwóm wyznacznikom Swarovski sklep może sprzedawać swoje produkty jubilerskie, dając klientom pewność, że kupują oryginalny Swarovski naszyjnik lub inną część biżuterii.

Biżuteria Swarovski sklep internetowy – tylko wyroby z odpowiednimi parametrami

Produktom sprzedawanym poza oficjalnymi butikami producenta warto szczególnie się przyjrzeć. Podrobiona biżuteria będzie wykonana ze źle dociętych, jakby niedokończonych kryształków. Kryształy te nie są wytwarzane według oryginalnej receptury, a więc różnią się nie tylko wyglądem, ale również wagą – są lżejsze od pierwowzoru. Inny jest także sposób oprawy, czyli osadzenia kryształów w wyrobie.

Biżuteria Swarovski sklep internetowy – tam można kupić jedynie oryginalne wyroby z certyfikatem i pieczęcią Swarovski.


Materiał partnera zewnętrznego