Nowoczesna stylizacja sportowa dla kobiet

0
851
Kobieta ubrana na czarno
Sportowe buty zgodnie z obecnymi trendami można nawet łączyć z eleganckim ubiorem | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Uprawianie sportu jest na czasie. Aktywny tryb życia pozwala zachować zdrowie a dla wielu stanowi świetny sposób na spędzanie czasu w gronie znajomych. Kierując się najnowszymi trendami w stylizacjach sportowych, warto skupić się nie tylko na wyglądzie stroju, ale przede wszystkim jego wygodzie.

Strój sportowy to modna propozycja również na co dzień. Poszczególne elementy w stylu sportowym np. koszulka czy buty, nadają stylizacji świeżego charakteru. Prosty krój niektórych ubrań jest też ponadczasowy i uniwersalny. Sportowe buty zgodnie z obecnymi trendami można nawet łączyć z eleganckim ubiorem.

Styl sportowy, czyli jaki?

Współczesny styl sportowy dla kobiet czerpie z nowoczesnych, uniwersalnych i ponadczasowych rozwiązań. Klasyczne bluzy, legginsy, adidasy czy trampki damskie Converse cały czas są w czołówce topowej odzieży sportowej. Takie stylizacje świetnie sprawdzają się zarówno jako ubiór treningowy jak i wygodna garderoba na co dzień.

Modny ubiór sportowy dla kobiet

Producenci odzieży sportowej dla kobiet swoimi propozycjami starają się zaspokoić różne potrzeby. Większość takich strojów jest utrzymana w prostym kroju, dzięki czemu można je z powodzeniem nosić przez wiele sezonów. Jakie trendy dominują w ostatnich latach?

Uniwersalność przede wszystkim, a więc koszulki, spodenki, legginsy, biustonosze wykończone są w prostej formie. Sporo elementów sportowych ogranicza się wyłącznie do delikatnego nadruku marki lub napisu. Zbędne dekoracje są niekiedy zastąpione przez subtelne, geometryczne wzory. Poprowadzone wzdłuż sylwetki pasy np. na koszulkach czy legginsach wysmuklają ciało i dodają sportowej stylizacji wyrazistego charakteru.

Dla marek tworzących sportowy look mniej ważny jest wygląd. Istotna staje się wygoda, bo przecież to od niej zależy, czy dana rzecz zostanie zaakceptowana wśród trenujących. Do wykonania takich ubrań od wielu sezonów wykorzystuje się najczęściej przewiewną, miękką bawełnę. Dzięki niej można uzyskać luźny, wygodny styl na co dzień i na trening. Równie popularne są materiały funkcyjne. Ich zaletą jest elastyczność, oddychająca struktura, odporność na deformacje czy swoboda ruchów, która jest niezwykle ważna podczas uprawiania sportu.

W kwestii sportowego obuwia panuje duża różnorodność. Ponadczasowe klasyki trampek czy adidasów przeplatają się z oryginalnymi modelami, dzięki którym można łatwiej wyrazić swój indywidualny styl.

Zarówno w przypadku ubrań, jak i butów sportowych, sposobem na wyróżnienie się z tłumu jest wybór bardziej wyrazistych kolorów, np. czerwieni lub większych nadruków.


Materiał partnera zewnętrznego