5 dekoracji do domu, które musisz mieć

0
1197
Elementy dekoracyjne w domu
h. Warto wyjść poza schemat i surowy klimat ogrzać dekoracjami, które już po przejściu progu naszego mieszkania sprawią, że przestrzeń będzie mieć duszę. | fot.: fotolia.com, 173930926 | autor: Alena Ozerova

Ściany, kanapa, krzesło, stół. To są podstawy, które pozwalają nam się wyspać, zjeść, ogrzać. Jednak, jak się okazuje nie chodzi w mieszkaniu o zachowanie podstawowych funkcji życiowych. Warto wyjść poza schemat i surowy klimat ogrzać dekoracjami, które już po przejściu progu naszego mieszkania sprawią, że przestrzeń będzie mieć duszę i w niej będziemy uwielbiać odpoczywać oraz smakować życia.

Więc, które dekoracje czynią wnętrze jeszcze bardziej przytulnym? Mamy listę pięciu topowych dekoracji, które powinny znaleźć się jako podstawowe wyposażenie domu. Sprawdźcie, czy je macie.

Poduszki dekoracyjne

Nieważne jakiego koloru i w jakim kształcie. One muszą znaleźć się w naszym domu i nieistotnym jest ile ich mamy, bo okazuje się, że ich nigdy nie jest za dużo. A to w przedpokoju dają nam wygodę, gdy zakładamy buty. W kuchni na krześle umilają nam rozmowy z bliskimi. W salonie to niezastąpione rekwizyty podczas wieczornych seansów filmowych. A w sypialni podpierają nam głowię, gdy oddajemy się ulubionej lekturze już wieczorem. Poduszki sprawiają, że chcemy się w nie wtulać od rana do wieczora.

Koce i pledy

Niech mnie ktoś przytuli… No niekoniecznie musi to być ktoś. Bo tak zwane „cosie”, co zwą się koce i pledy, są niezastąpione w zimowej porze lub podczas letnich wieczorów pod gołym niebem. Czy to w samotności, gdy w dłoniach gazeta lub inna lektura, czy też razem z przyjaciółmi – one sprawią, że jest nam mile i czule. Jeżeli dobieramy pled do salonu wybierzmy kolor, który współgra z naszą kanapą albo sofą. Gdy myślimy o tym, aby dodać sobie komfortu na zewnątrz to tutaj możemy zaszaleć z kolorami i wybrać coś w letnim stylu. Czy to kolor czerwony, niebieski czy zielony – każdy z nich będzie dobry na lipcowe oraz sierpniowe swawole.

Lampy i świeczki

Nic dziwnego, że Skandynawia może poszczycić się największym zużyciem świec w ciągu roku. Wiadomo, jest tam mniej słońca, ale to nie tylko z tego względu. Nasi północni bracia wiedzą, co to hygge i jak stworzyć sielską atmosferę za pomocą dekoracji w domu. Liczy się rozproszone światło w różnych punktach domu oraz kilka lamp wiszących, jak i stojących. Do tego na parapetach i w zakamarkach dużo świec oraz świeczników i nastrój mamy zbudowany. Jest cudownie!

Obrazy i zdjęcia

A może nasz ulubiony artysta na ścianie? Może to być aktor, piosenkarka lub inna gwiazda. Ważne, aby była bliska naszemu sercu. Nie ma co udawać i kreślić w naszym wnętrzu to, co inni sobie cenią. Postawmy na swoje pasje i zainteresowania, niech wybrzmią z każdego zakątka naszego domu. Potem wydrukujmy swoje zdjęcia i kupmy różnego kształtu ramki. Wieszając je na ściany nie musimy dbać o to, aby wszystko było, jak od linijki. Dajmy sobie przestrzeń i wolność w tym temacie. Bo, jak to się mawia, krzywo to też ładnie.

Wazony na kwiaty

Świeże kwiaty w wazonie to życie, kolor i piękny zapach. A gdy zostaną umieszczone w oryginalnym wazonie to tym bardziej nadają charakteru naszemu wnętrzu. Warto zaopatrzyć się w ceramikę, która została wytworzona przez naszych rodzimych artystów, którzy coraz odważniej działają w tej dziedzinie.


Materiał partnera zewnętrznego