Wybór pierścionka zaręczynowego – czy to trudne?

0
5710
Pierścionek zaręczynowy
W zależności od tego, jakiego koloru biżuterię najczęściej nosi przyszła narzeczona, powinno się wybrać wersję żółtą lub białą. | fot.: fotolia.com, 196282403 | autor: jqbphotography

Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu każdej pary, która zamierza związać się ze sobą na całe życie. Mężczyzna, oświadczając się swojej wybrance, obowiązkowo ofiarowuje jej pierścionek – jako dowód swojego oddania i miłości. Kiedy więc przychodzi co do czego, staje przed poważnym dylematem. Na co powinien zwrócić uwagę u jubilera, by nie popełnić żadnego błędu przy wyborze tego wyjątkowego podarunku?

Z czego powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Nie ulega wątpliwości, że do pierścionki zaręczynowe najczęściej wykonuje się ze złota. W zależności od tego, jakiego koloru biżuterię najczęściej nosi przyszła narzeczona, powinno się wybrać wersję żółtą lub białą. Zdarzają się jednak osoby, które mają uczulenie na złoto. Wówczas dobrą, choć droższą alternatywą, okazuje się platyna. Można też spróbować ze srebrem, jednak jest to opcja dosyć ryzykowna, ponieważ ten metal, jako tańszy, a zarazem łatwiejszy do uszkodzenia, nie świadczy już o takim prestiżu, jak złoto lub platyna. Jako że ta druga sama w sobie jest zwykle matowa, często występuje w połączeniu z błyszczącymi elementami, które ją uatrakcyjniają.

Jaki kamień nadaje się do pierścionka zaręczynowego?

Istnieje mit, zgodnie z którym w pierścionku zaręczynowym powinien się znaleźć brylant, najlepiej sporej wielkości, by kobieta mogła się nim z powodzeniem pochwalić. W polskich realiach raczej rzadko którego mężczyznę stać na ofiarowanie swojej wybrance tak drogiego prezentu. Nie chodzi przecież o to, by zapożyczyć się czy wziąć kredyt tylko po to, by zrobić wrażenie na kobiecie, ale dać jej dowód swojej miłości oraz wierności. Brylant, jeśli przyszła narzeczona lubi klasykę, świetnie zastąpi cyrkonia lub biały szafir – opcja wcale nie mniej elegancka, a na pewno znacznie bezpieczniejsza dla portfela kupującego.

Dla osób, które nie chcą stawiać na typowe rozwiązania i stale szukają innowacji, doskonałym wyjściem może być pierścionek z kolorowym kamieniem. Wtedy również warto zwrócić uwagę na to, jak na co dzień ubiera się kobieta. Warto przecież, by barwy dobrze się ze sobą łączyły.

Rozmiar też jest ważny

Jako że pierścionek to raczej nie element biżuterii, z którym mężczyzna ma do czynienia na co dzień, nie musi koniecznie wiedzieć, że posiadają one różne rozmiary. Właśnie dlatego tak istotne jest, by ustalić ten właściwy i pod żadnym pozorem się nie pomylić (w końcu to ten jeden jedyny pierścionek, na który wydaje się nierzadko całe oszczędności). Dobrze jest zabrać ze sobą inny pierścionek wybranki lub podpytać rodzinę o jej rozmiar. Nie warto przecież popsuć niespodzianki.


Materiał partnera zewnętrznego