Wybierz ubezpieczenie na życie i zabezpiecz bliskich

0
603
ubezpieczenie na życie
Jeśli chcesz, aby polisa dawała realne bezpieczeństwo, zdecyduj się na wyższą składkę | fot.: materiał partnera

Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie finansowym bliskich w przypadku twojej śmierci, zastanów się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia na życie. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie szereg polis, które możesz dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Dowiedz się, dlaczego warto ubezpieczyć się na życie i jaką polisę wybrać.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie na życie?

Nigdy nie jest za wcześnie ani zbyt późno na decyzję o ubezpieczeniu na życie. To jedna z najczęściej i najchętniej wybieranych przez Polaków polis. Ubezpieczenie na życie skierowane jest szczególnie do osób, dla których kluczowe będzie finansowe zabezpieczenie rodziny na wypadek swojej śmierci. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że gdy ciebie zabraknie, twoi bliscy będą mieli środki niezbędne do życia. W ten sposób zapewnisz sobie komfort psychiczny, a rodzinie godziwy byt. Indywidualne ubezpieczenie na życie może być terminowe lub bezterminowe. Wybór zależy od Twoich potrzeb, możliwości, wieku oraz stanu zdrowia.

Dla kogo polisa terminowa, a dla kogo bezterminowa?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje ubezpieczeń na życie: terminowe i bezterminowe. Jak sama nazwa wskazuje, polisa terminowa zawierana jest na określony czas. To ty wybierasz, jak długo ma trwać umowa i jakie składki jesteś w stanie opłacać. Pamiętaj, że decydując się na mniejsze składki, zmniejszysz także sumę ubezpieczenia, jaką otrzymają bliscy po twojej ewentualnej śmierci. Jeśli w ciągu trwania umowy nie dojdzie do śmierci, otrzymasz zgromadzony kapitał, który będziesz mógł zainwestować. Zawsze też możesz przedłużyć ubezpieczenie bądź rozszerzyć jego zakres. 

Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z ubezpieczenia terminowego, ponieważ ma ono ograniczenie wiekowe. Jeśli chcesz wykupić polisę na życie, a masz powyżej 70 lat, możesz wybrać opcję bezterminową. Jest ona droższa niż terminowa i ma węższy zakres ubezpieczenia, jednak formalności zredukowane zostały do minimum. Istnieje także mniejsze ryzyko odmowy ze strony ubezpieczyciela.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy na życie?

Wybór polisy na życie to odpowiedzialna decyzja, dlatego wymaga dokładnej analizy ofert. Bierz pod uwagę wyłącznie znane na rynku i doświadczone firmy. W razie potrzeby skorzystaj z usług doradcy ubezpieczeniowego, który wytłumaczy ci wszelkie wątpliwości i pomoże w dokonaniu wyboru. Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytaj ogólne warunki – to w nich znajdziesz tak ważne informacje jak zakres ubezpieczenia i wykluczenia oraz okres karencji. To bardzo ważne, ponieważ od tych elementów zależy, kiedy nastąpi wypłata świadczenia. Przy wyborze polisy cena nie powinna być kluczowym kryterium. Na koszt ubezpieczenia składają się takie aspekty jak:

  • wiek;
  • stan zdrowia;
  • suma ubezpieczenia;
  • zakres ochrony;
  • czas trwania umowy.

Jeśli chcesz, aby polisa dawała realne bezpieczeństwo, zdecyduj się na wyższą składkę. Dzięki temu zyskasz pewność, że w razie twojej śmierci pieniądze zostaną wypłacone. Zwiększy się także suma, jaką otrzymają twoi bliscy, a to pomoże jeszcze skuteczniej zabezpieczyć ich byt.

Materiał partnera