Wybierz dla Niej najlepszy pierścionek zaręczynowy

0
626
pierścionek z brylantem priscilla
Im lepsi i bardziej kreatywni fachowcy zajmują się tworzeniem biżuterii, tym lepszego efektu możemy oczekiwać | fot.: materiał partnera

Każdy mężczyzna kiedyś musi wybrać, najpierw tę Jedyną kobietę swojego życia a później ten szczególny upominek, który jest niezwykły pod każdym względem. Pierścionek zaręczynowy, to nie tylko obrączka z kamieniem szlachetnym. To jest swego rodzaju manifest mężczyzny, deklaracja wiążąca na całe życie, to materialna forma wyrazu uczuć i dobrych intencji. Nie da się go z niczym innym porównać dlatego jest to tak ważny wybór. Mężczyźni poświęcają zwykle sporo czasu na wybranie takiego prezentu dla ukochanej i bywa, że mają z tym spory kłopot. Dzieje się tak ponieważ rynek jubilerski jest nasycony ofertami a firmy jubilerskie wprost ścigają się na tym rynku i zabiegają o względy Klientów nie tylko wzornictwem ale również cenami.

Na co należy uważać?

Przy produkcji biżuterii, która ostatnio coraz bardziej nabiera przemysłowego charakteru producenci z wielu krajów kierują się maksymalizowaniem efektu przy minimalizowaniu kosztów, stąd powstają rozmaite pomysły takie jak wybrana od wewnątrz obrączka pierścionka, mocno wycienione oprawki kamieni szlachetnych, cieniutka szyna pierścionka zaręczynowego, wszystko po to by zaoszczędzić na masie złota. Jednak wszystkie te zabiegi mają swoje następstwa w późniejszym użytkowaniu.  Cieniutkie łapki trzymające kamień mogą się łatwo pogiąć a co za tym idzie kamień, który miał symbolizować wieczną miłość, który miał być prezentem na całe życie może wypaść z oprawy a co gorsze, może się zgubić.

Pierścionek zaręczynowy – na co zwrócić uwagę podczas tego wyjątkowego wyboru?

Jak już jest ustalony budżet można przystąpić do oceny kryteriów, które powinny interesować każdego mężczyznę mającego wobec swojej wybranki poważne zamiary. Skoro ma to być prezent na całe życie, mający być wieczną pamiątką tej doniosłej chwili zaręczyn, warto aby zwrócić uwagę na solidność pierścionka. Dobrze jest przyjrzeć się podczas wyboru, czy nie jest on za cienki, czy wytrzyma próbę czasu? Czy np. nie wygnie się, gdy osoba weźmie np. siatkę z zakupami? Niektóre pierścionki są tak cienkie, że obrączka przypomina złotą nić. Taki upominek nie może po prosu przetrwać próby czasu, chyba, że od razu wyląduje w pudełeczku. Dobre oferty można znaleźć w sklepie jubilerskim SUNDIAMORE gdzie są dostępne ciekawe i solidne pierścionki nadające się na zaręczyny. Wiele pomysłów na pierścionek zaręczynowy pochodzi bezpośrednio z warsztatu tej manufaktury jubilerskiej, np. pierścionek Biały Nenufar:

biały nenufar sundiamore
Solidny, piękny i oryginalny wzór zaręczynowej biżuterii | fot.: materiał partnera

Gdzie zatem szukać dobrych ofert na biżuterię?

Najlepiej tam, gdzie mamy bezpośredni lub bliski kontakt z wykonawcą biżuterii takiej jak obrączki ślubne, kolczyki, bransoletki czy inne złote ozdoby. Im krótsza jest droga z pracowni jubilerskiej do Klienta tym większa szansa na to, że otrzymamy produkt, za który ktoś osobiście odpowiada. Oczywiście im pracownia jubilerska jest lepiej wyposażona tym ma większe możliwości. Im lepsi i bardziej kreatywni fachowcy zajmują się tworzeniem biżuterii, tym lepszego efektu możemy oczekiwać. Na przykład Atelier Jubilerskie SUNDIAMORE w Józefowie daje możliwość wglądu w proces tworzenia biżuterii na dużym ekranie i można obserwować proces powstawania danego dzieła w czasie rzeczywistym. Jest to unikalna cecha w branży jubilerskiej, gdyż zwykle rzemieślnicy chronią swoje tajemnice za ścianą i pokazują jedynie gotowy produkt. W SUNDIAMORE natomiast można obejrzeć zamówiony pierścionek zaręczynowy nawet w trakcie jego tworzenia. Można przy okazji skorzystać z cennych rad dotyczących wyboru najlepszego pierścionka zaręczynowego, który nie tylko będzie zdobił pięknie dłoń ukochanej ale również przetrwa próbę czasu.

Materiał partnera