Speed dating – coraz bardziej popularny sposób na znalezienie partnera

0
1054
Na randce
Speed Dating to bardzo skuteczny sposób poznania partnera. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Speed dating to tak zwane szybkie randki – imprezy mające na celu zapoznanie nowych osób i być może odnalezienie swojej drugiej połówki. Jest to coraz bardziej rozwijający się trend, zwłaszcza w dużych miastach, w których nie brak samotnych osób, poszukujących towarzystwa i miłości.

Speed Dating to bardzo skuteczny sposób poznania partnera. Impreza taka składa się z serii kilkunastu krótkich randek (ok. 5 minutowych). Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 1998 roku w Pete’s Café w Beverly Hills. Metoda została wymyślona przez rabina Yaacov Deyo z Los Angeles. Speed Dating szybko zyskał popularność w całych Stanach Zjednoczonych, a sam pomysł pokazany został w serialu telewizyjnym „Seks w wielkim mieście” w 2000 roku.

Jak czytamy na stronie MiniRandki.pl – organizatora imprez speed dating w największych miastach w Polsce w standardowym spotkaniu bierze udział 15 kobiet i 15 mężczyzn. Panie zajmują miejsca przy stolikach, a panowie się do nich dosiadają i zaczyna się rozmowa. Konwersacja jest ograniczona czasowo, zazwyczaj trwa ok. 5-7 minut. Po tym czasie mężczyźni przesiadają się do następnego stolika. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie każdy uczestnik poznaje 15 osób płci przeciwnej. Po spotkaniu przy każdym imieniu osoby z którą chcielibyśmy utrzymać kontakt stawiamy krzyżyk, jeśli ta osoba również postawi znak przy twoim imieniu organizator spotkania poda wam do siebie kontakt.

Speed dating w Polsce jest coraz bardziej popularny, chociaż dla wielu osób wciąż stanowi nowość. Coraz więcej singli z dużych miast stawia na tę metodę, odchodząc od dobrze znanych portali randkowych. W wirtualnym świecie traci się dużo czasu a osoba, z którą rozmawiamy może okazać się kimś zupełnie innym. Szybkie randki pozwalają w krótkim czasie poznać wiele osób. Każdy uczestnik przychodzi w tym samym celu, więc szanse na poznanie odpowiedniej osoby są dużo większe niż na imprezie. Kolejną zaletą jest brak zobowiązań. Wszystko opiera się na pierwszym wrażeniu i to ono jest najważniejsze. Jeśli ktoś ci się nie spodoba to wasza znajomość kończy się po 5 minutach. Niski koszt i stosunkowo krótki czas, w którym mamy możliwość poznać kilkanaście nowych osób to kolejne zalety takich randek. Są to na pewno jedne z ważniejszych czynników sprawiających, że speed dating w dużych miastach zyskuje coraz większe zainteresowanie. Dodatkowo warto wspomnieć, że każda impreza dedykowana jest konkretnej grupie wiekowej, dzięki czemu szansa na poznanie tej odpowiedniej i wymarzonej osoby znacząco wzrasta.

Jeśli więc masz już dość bycia singlem i znudziło ci ciągłe przeglądanie profili na portalach randkowych, zapisz się na imprezę speed dating i daj sobie szansę na nową miłość!


Materiał partnera zewnętrznego