Ślub w plenerze Śląsk – zadbaj o wyjątkową oprawę swojego wesela!

0
664
ślub w plenerze
Organizacja ślubu to nie lada wyzwanie. Dlatego też przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z rekomendacjami na temat tego, gdzie zorganizować wesele w plenerze | fot.: stock.adobe.com

Wesela plenerowe z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą ustawy o aktach stanu cywilnego z dn. 1 stycznia 2015 r., która zezwala Parom Młodym na zawarcie związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego. Od tamte pory na ślub w plenerze zdecydowało się tysiące Młodych Par. Wybór miejsca ceremonii nie zawsze jednak jest taki oczywisty. Dlatego podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę oraz gdzie można urządzić wesele w plenerze – Dolny Śląsk. Zapraszamy do lektury!

Ślub w plenerze Dolny Śląsk – jak je zorganizować?

Wesele pod namiotem to rozwiązanie, które kusi nie tylko dobrą ceną, ale i niezwykłymi wspomnieniami. Przed przystąpieniem do jego organizacji trzeba jednak pamiętać o tym, że zorganizowanie ślubu w plenerze wymaga dopełnienia kilka formalności. W przypadku ślubu cywilnego trzeba będzie m.in. zorganizować godło państwowe. Warto więc uzgodnić z urzędnikiem, kto zajmie się jego dostarczeniem – Para Młoda, czy sam przedstawiciel USC. Warto również poruszyć kwestie związane z tym, gdzie godło ma się znajdować. Oczywiście przed złożeniem wniosku do USC należy również wybrać miejsce, w którym ceremonia się odbędzie. Zgodnie z obowiązującym prawem musi to jednak być miejsce, które umożliwi zachowanie uroczystej formy tego wydarzenia. Niezwykle ważnym aspektem jest także bezpieczeństwo – wybrany obiekt musi spełniać obowiązujące normy.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Poza kwestiami prawnymi niezwykle ważne są także aspekty organizacyjne. W plenerze panują bowiem nieco inne warunki niż na salach weselnych. Warto się więc upewnić, ze wybrane miejsce jest dobrze oświetlone – zarówno w trakcie dnia, jak i po zmroku. W przeciwnym wypadku fotograf ślubny może mieć utrudnione zadanie. Ceremonia powinna również odbyć się na 3–4 godziny przed zachodem słońca. Dzięki temu goście będą mogli nacieszyć się urokami pleneru. Niezwykle ważną kwestią jest także wybór menu na wesele oraz rozrywki dla gości. Nie można więc zapomnieć o zorganizowaniu DJ-a, zespołu, czy wodzireja, który zapewni szampańskiej zabawy do samego rana. Na końcu warto również wspomnieć o warunkach pogodowych. Klimat w Polsce niestety często bywa nieprzewidywalny, dlatego należy zorganizować miejsce z zadaszeniem. Tylko gdzie takiego szukać na Dolnym Śląsku?

Organizacja wesel Śląsk – wesele w namiocie w Hotelu Bajka

Organizacja ślubu to nie lada wyzwanie. Dlatego też przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z rekomendacjami na temat tego, gdzie zorganizować wesele w plenerze. My polecamy rozważyć jego organizację w Hotelu Bajka położonym w miejscowości Grodziec na Dolnym Śląsku. Na terenie obiektu znajduje się m.in. Restauracja (2 sale, które pomieszczą do 100 i 130 gości), hotel (do 100 miejsc noclegowych), parking (do 100 miejsc parkingowych) oraz klimatyzowany namiot o powierzchni 600 m2, w którym zmieści się nawet do 220 osób! To jeszcze nie wszystko – całość zlokalizowana jest w okolicy Zatoki Bajka, która urzeka pod wieloma względami. Stanowi ona również bardzo atrakcyjne tło sesji ślubnych. Nic więc dziwnego, że na terenie tego nowoczesnego obiektu zorganizowano już ponad 250 ceremonii ślubnych, w tym ogromną ilość ślubów plenerowych!

Materiał partnera