Pierwsze kroki w BDSM

0
8718
akcesoria do bdsm
Co zrobić, aby nie zrazić się do seksu sado-maso i czerpać z niego maksimum przyjemności? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym seks przestaje być tak fascynujący, jak zwykle. Aby stał się ciekawszy i bardziej ekscytujący ludzie sięgają po różne urozmaicenia. Jednymi z nich są praktyki BDSM. Jest to seks dobry dla każdego, któremu podoba się zabawa w niewolnika i osobę dominującą. Jednak wśród początkujących w tym temacie często pojawia się pytanie, od czego zacząć. Co zrobić, aby nie zrazić się do seksu sado-maso i czerpać z niego maksimum przyjemności?

BDSM – co to jest?

Pewnie wiele osób słyszało o tym, ale niekoniecznie wie, czym jest BDSM. To seks, podczas którego jedna ze stron podporządkowuje się drugiej. Często zabawy tego typu polegają na wcielaniu się w role. Każda ze stron wybiera, czy woli być dominowana, czy chce być tym przejmującym kontrole. Warto zaznaczyć, że wybór zależy głównie od tego, co nas podnieca i czy wolimy ulegać rozkazom naszego pana, czy może wydawać polecenia naszemu podległemu.

BDSM – Jak to robić?

Jeśli chodzi o BDSM, ciężko jest stworzyć uniwersalny poradnik. Tak naprawdę podczas seksu najlepiej wyczujemy jak się zachowywać oraz jakie sytuacje sprawiają nam najwięcej przyjemności i satysfakcji. Warto podkreślić, że BDSM nie jest dla wszystkich. Z takich urozmaiceń powinni korzystać przede wszystkim ci, dla których fizyczność i niekiedy sadystyczne zachowania nie są straszne. Zdarza się, że nie jesteśmy przygotowani na taki seks i przez niewłaściwe rozpoczęcie przygody, kojarzy nam się on jedynie z brutalnością, a nawet w pewnym sensie przeraża. Warto zauważyć, że odpowiedni nastrój i właściwe nastawienie na takie igraszki sprawiają, że życie erotyczne zaczyna na nowo rozkwitać.

Rola niewolnika

Jeśli chodzi o rolę niewolnika, zasady BDSM są proste – powinien podporządkować się on swojemu panu. Wykonywać jego polecenia oraz być uległym. Częstą praktyką podczas zabaw  jest wykorzystywanie różnego rodzaju gadżetów. To właśnie dzięki nim dużo łatwiej jest wczuć się w swoje role. Często zdarza się, że mężczyźni krępują swoje niewolnice kajdankami lub specjalnym sznurem. Ekscytujących wrażeń podczas seksu dodają takie ozdoby jak obroże BDSM, które zakładane są na szyje niewolnika. Dzięki temu osoba uległa może dużo łatwiej wczuć się w klimat i oddać się zabawie.

Rola dominatora

Dominator w wielu technikach BDSM to osoba, która wyznacza zadania i daje polecenia, często również zadaje fizyczny ból. W tym celu często wykorzystuje się gadżety, takie jak na przykład pejcz, którym można biczować pośladki, lub inne partie ciała. Taka forma przemocy powinna być dla każdej ze stron ekscytująca, a przede wszystkim przyjemna. To właśnie dominator sprawia, że seks staje się dynamiczny, a przez to dużo bardziej podniecający.

Gadżety BDSM, które warto znać

Sado-maso to zabawa, do której wykorzystywane są przeróżne gadżety i akcesoria. To właśnie one dodają tej grze charakteru. Z nimi seks BDSM wśród początkujących i nie tylko stanie się dużo bardziej intuicyjny. Oto kilka akcesoriów, które warto znać:

  • kajdanki – to „must have”, w każdej sypialni podczas zabaw. Idealnie sprawdzą się w celu krępowania zarówno rąk, jak i nóg. Ich zakup powinien przemyśleć każdy, kto planuje rozpocząć przygodę z tym rodzajem seksu. Skrępowane dłonie sprawiają, że dużo łatwiej wczuć się w rolę niewolnika, a dzięki temu zabawa przyniesie dużo więcej satysfakcji.
  • obroże BDSM – dają one przede wszystkim niesamowity efekt wizualny. Ozdabiają ciało, dzięki czemu można poczuć się dużo odważniej i bardziej seksowanie. To też idealny gadżet, który sprawi, że sypialnię wypełni prawdziwe podniecenie
  • opaska na oczy – to idealny sposób na to, aby seks był przyjemniejszy niż zwykle. Dzięki zasłoniętym oczom można skupić się jedynie na przyjemności fizycznej. Nie będzie rozpraszać wszystko w koło, a każdy dotyk stanie się dużo bardziej intensywny.
  • piórko do łaskotania – służy do tortur rodem z piekła. Łaskotki to dla wielu osób coś nie do zniesienia. Warto podczas seksu BDSM wykorzystać piórko. To gadżet szczególnie polecany osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tematem sado-maso i nie są pewne, czy tego typu zabawy wpasują się w ich gust.
  • pejcz – przyrząd służący do zadawania bólu i jednocześnie sprawiania przyjemności fizycznej. To gadżet dla odważnych osób, które nie boją się wyzwań. Warto na początku ostrożnie kontrolować siłę uderzenia, aby nie zrazić swojego partnerowi.

BDSM to seks, który daje wiele wrażeń i dużą dawkę satysfakcji. Warto odpowiednio się do niego przygotować. W tym celu można pomyśleć o zakupie zabawek erotycznych, które wykorzystywane w sypialni sprawią, że życie seksualne odżyje i być może stanie się dużo bardziej ekscytujące niż kiedykolwiek.


Materiał partnera zewnętrznego