Odrobina pikanterii, czyli jak nie dać się rutynie w długoletnim związku

0
2318
Pikantnie
Zbudujecie większe napięcie seksualne, a czekanie na dzień, w którym będziecie już mogli się kochać, świetne wpłynie na wzajemne podniecenie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kiedy masz nowego partnera, seks wydaje się bardzo ekscytujący. Dotyk i zapach nowego ciała sprawia, że ochota na seks przychodzi często. Niestety, rutyna może dopaść każdego z nas. Seks w wieloletnich związkach nie musi być jednak nudny. Wystarczy zastosować się do poniższych wskazówek!

Jak powstaje rutyna w seksie?

Długotrwałe związki to świetna rzecz, aczkolwiek w łóżku potrafi nieraz wiać nudą. Oboje macie pracę, dom, który wymaga opieki, są być może jeszcze dzieci. Ze wszystkimi problemami rodzinnymi, finansowymi i stresem w pracy, seks szybko spada na koniec listy priorytetów. Nie ma to związku z tym, jak dobrzy jesteście w łóżku. Gasnący ogień ma związek ze zwykłą rutyną.

Seks zawsze w sypialni?

Jedną z łatwiejszych zmian, których możecie dokonać we wspólnym seksie, to jego lokalizacja. Większość par uprawia miłość w sypialni. Zmiana w tym zakresie doda jednak odrobinę ekscytacji. Spróbujcie seksu na kanapie, nawet wtedy, gdy oglądacie razem telewizję. Wypróbujcie seksu na miękkim dywanie lub na blacie kuchennym. Genialnym pomysłem jest także seks pod prysznicem, gdy Wasze ciała są mokre, ciepłe i namydlone. Nowe środowisko daje mnóstwo możliwości w kwestii pozycji. Jeśli więc mieszkacie z dziećmi, warto od czasu do czasu wykorzystać ich nieobecność.

Nie tylko po zmroku

Zamiast zmiany lokalizacji być może warto zmienić porę? Większość z nas uprawia seks wieczorem, nie doceniając tego, co oferuje nam ranek. Poziom hormonów odpowiedzialnych za popęd seksualnych jest najwyższy z rana, a Twój mężczyzna ma wtedy najsilniejszą erekcję. Po drugie, nie nosicie ze sobą bagażu dnia codziennego. Nie przejmujecie się pracą, spotkaniami, dziećmi i finansami. Poranek oznacza czysty umysł, który jest świetny dla udanego seksu.

Nie uprawiajcie seksu

No cóż, to dość drastyczna porada, aczkolwiek bardzo skuteczna. Przestańcie uprawiać seks na pewien czas, np. jednego miesiąca. Chodzi o to, że wszystko, co zakazane jest bardziej ekscytujące. Zbudujecie większe napięcie seksualne, a czekanie na dzień, w którym będziecie już mogli się kochać, świetne wpłynie na wzajemne podniecenie.

Kobieta w czerni
Być może macie jakieś niespełnione fantazje, których chcielibyście doświadczyć? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie bójcie się nowości!

– Wprowadzenie nowości do sypialni może być nieco onieśmielające. Podstawą wprowadzenia zabawek erotycznych jest dobra komunikacja pomiędzy partnerami – mówi Karina Małecka z Secretive.pl – W końcu oboje lubicie wspaniały seks, nieprawdaż?

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie tego, czego oboje szukacie. Być może macie jakieś niespełnione fantazje, których chcielibyście doświadczyć. Szczera i otwarta rozmowa na temat wzajemnych potrzeb jest kluczem do udanego seksu. Zabawki dla dorosłych mogą ponadto pomóc w uzyskaniu orgazmu, w szczególności u kobiet. Najłatwiej jest go osiągnąć poprzez stymulację łechtaczki, dlatego też postawcie na wibratory i stymulatory łechtaczki. Poczucie wzajemnego spełnienia pomoże Wam w zbudowaniu silnej relacji emocjonalnej oraz przegonienie nudy z sypialni.

Dobrym pomysłem są także akcesoria erotyczne, takie jak kostiumy i przebrania. Dzięki nim będziecie mieli okazję wcielić się w nowe postacie. Dreszczyk emocji oraz możliwość „bycia w obcym ciele” może pomóc Wam uwolnić ukryte dotychczas pragnienia i fantazje. Bielizna erotyczna to natomiast świetny sposób na podniesienie własnej pewności siebie. Odpowiednio skrojone fasony i seksowne materiały pomogą na nowo poczuć Ci się seksowną, a Twój mężczyzna z pewnością zauważy i doceni zmiany. Jeśli będziesz czuła się pięknie we własnym ciele, Wasz seks stanie się przyjemniejszy i o wiele bardziej ekscytujący.


Materiał partnera zewnętrznego