Impreza urodzinowa dziecka a dorosłych – o czym warto pamiętać?

0
552
impreza urodzinowa matki i córki
Różnica w organizacji przyjęcia urodzinowego dorosłego i dziecka tkwi w szczegółach | fot.: stock.adobe.com

Organizacja imprezy urodzinowej dla osoby dorosłej znacznie różni się od organizacja takiego przyjęcia dla malucha. Na pewne kwestie szczególnie warto zwrócić uwagę, bowiem są one kluczowe, aby cała impreza się udała.

Dekoracje i dodatki

Zacznijmy od samego udekorowania miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie urodzinowe. W przypadku imprez dla dorosłych często w ogóle nie przywiązujemy większej wagi do dekoracji. Owszem, możemy gdzieniegdzie powiesić balony, jednak często jest to jedyna ozdoba sali bądź mieszkania. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy całkowicie rezygnować z ozdób, traktując je jako infantylne i zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. Balony dla dorosłych można dopasować kolorystycznie do wnętrza i połączyć je na przykład ze świeżymi kwiatami. 

W przypadku imprezy dla dzieci konieczne trzeba zwrócić uwagę na dekoracje i dodatki, które pojawią się na stołach, a także w całym pokoju czy sali. Dzieci, bez względu na wiek, uwielbiają kolory, stąd ozdoby powinny być przede wszystkim kolorowe. Możemy postawić na klasyczne balony, serpentyny, confetti lub piniatę. Na głowach dzieci mogą zagościć kolorowe czapeczki, na stołach zaś nie powinno zabraknąć kolorowej zastawy oraz wesołych obrusów. Możemy również wybrać dekoracje z ulubionymi postaciami z bajek. Korzystając z odpowiednich stron z akcesoriami urodzinowymi, jak na przykład https://congee.pl/, możemy bez problemu urządzić dziecku imprezę tematyczną nawiązującą do ulubionych postaci czy motywów. Impreza w stylu Minecraft, Minionki, postacie z Krainy Lodu, a dla starszych z Ligi Sprawiedliwości? Nasze dziecko, niezależnie od wieku, będzie zachwycone.

Menu dla gości

Różnica w organizacji przyjęcia urodzinowego dorosłego i dziecka tkwi również w menu. Na imprezę dziecięcą wybieramy z jednej strony różnego typu słodkości, z drugiej zaś dania wytrawne, jednak przeznaczone dla dzieci. Jeżeli podamy im sałatkę warzywną z majonezem, to niestety, nie zyska ona uznania wśród najmłodszych. O wiele lepiej sprawdzą się zdrowe miniburgery, pieczone frytki czy domowa pizza. Ze słodkości wybierzmy muffiny czy cake-popsy, a w sezonie owoce. Warto postawić na dania, które dzieci uwielbiają, jednak nie jedzą ich na co dzień. O wiele łatwiej maluchy poradzą sobie z jedzeniem, gdy porcje będą niewielkie i – najlepiej – na jeden kęs.

Przyjęcie dla dorosłego powinno zaś obfitować w różnego rodzaju wytrawne dania, wymagające zaangażowania i dokładnego zaplanowania. Jeżeli podamy sałatkę z owocami morza lub też klasyczne krokiety, z pewnością zyskamy uznanie gości. Pamiętajmy również, że na przyjęciu dla dorosłych możemy spożywać alkohol, co nie powinno mieć miejsca na przyjęciu dla dzieci, nawet jeśli impreza odbywa się nie w gronie dzieci, a osób dorosłych (na przykład urodziny dla bać czy cioć).

Ważne detale

Pamiętajmy również o innych, wydawałoby się błahych, kwestiach. Jedną z nich jest chociażby czas trwania przyjęcia. Impreza dla dzieci nie powinna ani zaczynać ani kończyć się zbyt późno. Nawet latem, gdy jest długo jasno, dzieci powinny rozejść się do domów najpóźniej w okolicach godziny 20. Tymczasem impreza dla dorosłych może trwać do białego rana.

Inną, ważną kwestią, jest miejsce organizacji przyjęcia urodzinowego. W przypadku dzieci sprawdzają się dom lub ogród, dorośli zaś lubią przyjęcia w restauracji. Dzieci również mogą mieć zorganizowaną imprezę w restauracji, jednak należy wtedy zadbać o dodatkowe atrakcje dla nich. Oczywiście od lat sprawdzonym miejscem na tego typu uroczystości jest sala zabaw z osobnym kącikiem dla dorosłych (o których także należy zadbać przygotowując dla nich przekąski i napoje). Dobrze, jeśli na urodzinach dziecka nie zabraknie innych dzieci, z którymi solenizant może się bawić. Dotyczy to przede wszystkim imprez rodzinnych.

Organizacja urodzin, czy to dla dorosłego, czy dla dziecka, to niemałe przedsięwzięcie. Pamiętając o kilku ważnych aspektach organizacyjnych z pewnością uda nam się wykreować wspaniałe, niezapomniane zarówno dla jubilata, jak i dla gości, przyjęcie urodzinowe. 

OLI