Gdzie spędzić Walentynki? Pomysły na wspólne świętowanie

0
1150
Para w romantycznej scenerii z serduszkami
14 lutego nierozerwalnie łączy się z okazywaniem sobie uczuć, których wyrazem może być wręczanie drobnych upominków | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Walentynki to doskonała okazja do spędzenia czasu z ukochaną osobą. W tym niezwykłym dniu warto podarować drugiej połówce coś wyjątkowego. Oprócz typowych prezentów, jak kwiaty czy czekoladki, można postawić na niebanalny podarunek w formie niezapomnianego przeżycia.

Drobne podarunki i romantyczna kolacja w restauracji

14 lutego nierozerwalnie łączy się z okazywaniem sobie uczuć, których wyrazem może być wręczanie drobnych upominków. Klasyczny prezent na walentynki dla chłopaka to m.in. pyszne czekoladki, personalizowana koszulka czy butelka dobrego alkoholu. Czasami warto też postawić na nieco mniej banalne rozwiązanie i wręczyć  partnerowi voucher, np. na degustację wina lub whisky. Panie docenią z kolei bukiet czerwonych róż, zmysłową bieliznę lub oryginalny podarunek, np. karnet na profesjonalną sesję fotograficzną czy degustację czekolady.

Wręczanie tego typu podarunków to jednak nie wszystko – święto zakochanych powinno mieć także odpowiednią oprawę. Wybór ciekawego miejsca, w którym spędzi się wspólnie czas, również może być doskonałym prezentem. Standardowe rozwiązanie w tej kwestii stanowi  zazwyczaj romantyczna kolacja w restauracji. Choć mogłoby się wydawać, że to dość oklepany plan, w łatwy sposób można go urozmaicić. Dobrym pomysłem jest zabranie ukochanej osoby na tzw. kolację w ciemności. Podczas niej, wszystkie posiłki spożywa się przy zgaszonym świetle w dokładnie zaciemnionym pomieszczeniu, co dodaje wydarzeniu tajemniczości. Doskonale wyostrza też zmysły – nie tylko smak i zapach, lecz także dotyk i słuch. Taka walentynkowa kolacja to wyjątkowo intrygujące doświadczenie, które może zbliżyć do siebie partnerów i rozpalić w nich namiętność.

Wspólna wizyta w SPA

Ciekawym pomysłem na spędzenie walentynek jest wizyta w SPA, podczas której można oddawać się odprężającemu masażowi dla dwojga. Klimatyczne wnętrze salonu i spokojna muzyka tworzą intymną atmosferę, co sprzyja relaksowi i zacieśnianiu więzi. Wystarczy zamknąć oczy, wsłuchać się w delikatne dźwięki i cieszyć się swoim towarzystwem. Takie walentynki przypadną do gustu zwłaszcza osobom, które czują się przemęczone. Wizyta w salonie SPA to nie tylko doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, lecz także dobry sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości i odpoczynek.

Love is in the air, czyli podniebne walentynki

Mówi się, że w walentynki miłość wręcz unosi się w powietrzu. Choć ten slogan to tylko metafora, czasami można zrozumieć go dość dosłownie. Ciekawym sposobem na spędzenie tego wyjątkowego dnia jest bowiem wspólny lot balonem. Przestrzeń, wysokość i możliwość podziwiania zachwycających, zimowych krajobrazów w towarzystwie ukochanej osoby stanowią niesamowite doświadczenie, które może zapisać się w pamięci na bardzo długi czas. To doskonała propozycja dla wszystkich osób otwartych na nietypowe rozwiązania, które lubią przełamywać schematy i chcą przeżyć coś niepowtarzalnego. Lot balonem w święto zakochanych spodoba się też miłośnikom odrobiny adrenaliny. Takie wydarzenie jest bardzo ekscytujące i może wyzwolić wiele emocji u obojga partnerów.


Artykuł partnera