Co na podziękowanie dla gości weselnych? Pomysły gotowe i handmade

0
1060
podziękowanie gościom weselnym
Skorzystajcie z możliwości obdarowania waszych bliskich drobnym upominkiem | fot.: materiał partnera

Nieodłącznym elementem każdego przyjęcia są podziękowania dla gości weselnych. To od was zależy, jaką formę przybiorą. Najważniejsze, by były wyrazem wdzięczności i uhonorowaniem każdego indywidualnie. Jak wybrać takie drobne upominki i czy robić je samodzielnie?

Prezenty dla gości weselnych – piękny zwyczaj

Skorzystajcie z możliwości obdarowania waszych bliskich drobnym upominkiem. Dawanie uszczęśliwia i pozwala dbać o relacje. Dlatego nie oczekujcie jedynie tego, że goście wręczą wam upominek, prezent czy pieniądze – wy też dajcie im coś od siebie. Jeszcze wiele tygodni, a nawet miesięcy po zakończonym przyjęciu będziecie wspólnie wspominać ten piękny wieczór spędzony razem.

Podziękowania dla gości weselnych za przybycie – projektować czy zamówić?

Czasu przed ślubem i weselem nigdy nie jest zbyt wiele. Dlatego sporo par decyduje się na gotowe podziękowania dla gości weselnych. Mają sporo zalet – są estetyczne, powtarzalne, kunsztowne i utrzymane w różnych stylach. Jeśli zastanawiacie się, co na podziękowania dla gości weselnych wybrać, możecie pokusić się o upominki marki artMA-zaproszenia.pl. Znajdziecie tam oryginalne podziękowania dla gości, jak również tradycyjne podziękowania dla gości weselnych.

Z drugiej strony własnoręcznie tworzone prezenty zawierają w nich cząsteczkę was. To szczególnie polecana propozycja dla par, które nie planują zbyt dużego przyjęcia. Takie drobne upominki handmade mogą jeszcze mocniej podkreślić charakter uroczystości. Oczywiście potrzebny jest do tego czas, odrobina zdolności artystycznych i dobre planowania.

Oryginalne podziękowania dla gości weselnych – gotowe czy handmade?

Jakie podziękowania dla gości weselnych utrzymane w zaskakującym stylu możecie wybrać? Świetnym pomysłem są buteleczki na alkohol, które możecie przygotować i napełnić wcześniej. Na każdej z nich umieśćcie datę ślubu, wasze imiona lub inicjały i krótki tekst podziękowania dla gości weselnych. Oczywiście nie musi to być poemat – chodzi raczej o kilka słów wyrażających waszą wdzięczność. Nawet proste „dziękujemy za przybycie” sprawi sporą przyjemność obdarowanym osobom. Ciekawy przykład takiego prezentu znajdziecie poniżej:

Takie buteleczki możecie ozdobić samodzielnie. Najlepiej będzie zdecydować się na jednakowy wariant rozmiarowy i kształt. Oznacza to, że przed wami zakup kilkudziesięciu małych buteleczek z wódką. Najlepiej o jednym smaku, żeby nie zakręciło wam się w głowie od różnorodności. Takie podziękowania dla gości weselnych utrzymane w tonie handmade będą pięknym zwieńczeniem zabawy.

Słodkie podziękowania dla gości weselnych

Absolutnie klasycznym, ale nadal niezwykle popularnym upominkiem są słodycze. Najlepiej już przed przyjęciem przeznaczyć część ciasta na wykonanie drobnych prezentów zapakowanych w ozdobione pudełeczka. Będą stanowiły świetny dodatek do porannej (a raczej południowej) kawy po zabawie weselnej. Takie pudełeczka możecie wybrać spośród mnóstwa gotowych propozycji.

Samodzielne wykonanie takich pudełeczek może być czasochłonne, ale na pewno przyniesie gościom ogromne zadowolenie. Pamiętajcie, by nie przesadzić z ilością elementów ozdobnych. Takie podziękowania dla gości weselnych zwykle powinny być symboliczne, a styl minimalistyczny jest jak najbardziej pożądany. Jeśli pudełeczka na ciasta nie wchodzą w grę, możecie kupić czekoladki i każdą z nich ozdobić kolorystycznie pasującą do stylu wesela wstążką. W ten sposób oszczędzicie sobie sporo czasu, ale nie zaniedbacie waszych gości.

Materiał partnera