5 mitów na temat seksu analnego

0
1804
Kobieta w łóżku
Brak własnych doświadczeń sprawia, że wiele osób wierzy w informacje krążące na temat seksu analnego. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chociaż z coraz mniejszym skrępowaniem rozmawiamy w seksie, niektóre kwestie nadal traktowane są jako temat tabu. Przykład? Seks analny, wokół którego narosło wiele mitów. Być może dlatego nie cieszy się dobrą sławą. Czas więc je rozwiać, aby seksowi analnemu przywrócić dobre imię.

Brak własnych doświadczeń sprawia, że wiele osób wierzy w informacje krążące na temat seksu analnego. Większość z nich to fałszywe opinie – często mocno przerysowane albo wynikające z przykrych doświadczeń. Dlatego warto rozprawić się z najbardziej popularnymi mitami, które udowodnią, że z seksu analnego można czerpać sporo przyjemności.

1. Seks analny zawsze jest bolesny

Mit. Wcale nie musi wiązać się z jakimkolwiek dyskomfortem – wystarczy tylko odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w lubrykant, który ułatwi poślizg. Warto bowiem pamiętać, że sfery analne są delikatniejsze i wymagają lepszego nawilżania.

Ponadto nic na siłę. Przy penetracji należy zachować ostrożność – w przeciwnym razie faktycznie seks analny może boleć. Jeśli pojawia się dyskomfort, warto przyjrzeć się technice.

2. Seks analny jest tylko dla gejów

Mit. Nie każdy gej uprawia seks analny, a nie każdy mężczyzna wybierający tę formę stosunku jest homoseksualistą. Pamiętaj, że obecnie można korzystać z gadżetów np strapon, dzięki którym to kobieta może wcielić się w rolę faceta i dostarczyć swojemu partnerowi nietypowej przyjemności.

3. Kobiety nie lubią seksu analnego

Mit. Chociaż badania przeprowadzone w 2016 roku przez TNS Polska wskazują na zamiłowanie Polek do klasycznego seksu (90%), seks analny znajduje swoje zwolenniczki. Widzą one w nim bowiem możliwość osiągnięcia dużej przyjemności.

4. Seks analny nie daje orgazmu

Mit. W okolicach odbytu znajduje się wiele zakończeń nerwowych, dlatego osiągnięcie orgazmu jest możliwe. Potwierdzają to badania opublikowane w The Journal of Sexual Medicine – aż 94% kobiet uprawiających seks analny doświadczyło maksymalnej rozkoszy. Dla porównania – seks dopochwowy dał orgazm zaledwie 65% kobietom, a seks oralny – 81% paniom.

5. Seks analny uszkadza ciało

Mit. Owszem takie wypadki zdarzają się podczas seksu analnego, jednak wynikają one wyłącznie z nieodpowiedniej techniki. Co więcej, uszkodzenia ciała zdarzają się także podczas seksu dopochwowego, np. jeśli pochwa nie jest nawilżona, mogą pojawić się bolesne zatarcia itp. Dlatego, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń, warto pamiętać o stosowaniu specjalnego lubrykantu do zbliżeń analnych.

Seksu analnego wcale nie trzeba się bać. Jeśli oboje macie taką chęć, możecie spróbować doświadczyć zupełnie nowych doznań. Zanim jednak rozpoczniecie, zaopatrzcie się w dobrej jakości lubrykant oraz gadżety (np. korki, kulki) wprowadzające w świat tej techniki. Zaczynając od palców czy cienkich zabawek, z czasem możecie przejść do penetracji penisem.


Materiał partnera zewnętrznego