Tradycyjne wesele – czego nie może zabraknąć?

0
2078
Młoda para wychodzi z kościoła
Warto pamiętać, że istnieje szereg elementów, których nie może zabraknąć na tradycyjnym polskim weselu. | fot.: materiał partnera

Organizacja przyjęcia weselnego nie jest zadaniem łatwym. Wymaga wielomiesięcznych przygotowań. Na szczęście, wystarczy dokładnie zaplanować sobie harmonogram prac do wykonania, by wszystko udało się idealnie.

Przede wszystkim warto pamiętać, że istnieje szereg elementów, których nie może zabraknąć na tradycyjnym polskim weselu. Jeśli zadbamy o nie przyjęcie weselne z pewnością będzie udane. Sprawdźmy więc o czym warto pamiętać!

Tradycyjne menu to podstawa

Na tradycyjnym weselu nie może zabraknąć flagowych polskich potraw, które znamy i kochamy wszyscy. Rosół, flaczki podawane nad ranem, zakąski ze śledzi czy tradycyjne sałatki to propozycje, z których nie warto rezygnować. Sprawią bowiem gościom o wiele większą radość niż wymyślne potrawy, które często mimo swojego pięknego wyglądu tak naprawdę nie odpowiadają smakom gości. Ustalając menu warto więc pytać o klasyki, które sprawdzają się zawsze. Możesz mieć pewność, że goście to docenią a jedzenie będzie znikać ze stołów w błyskawicznym tempie.

Menu na tradycyjnym weselu
Na tradycyjnym weselu nie może zabraknąć flagowych polskich potraw, które znamy i kochamy wszyscy. | fot.: materiał partnera

Zadbaj o czas na składanie życzeń

Tradycyjne wesele to także moc czułości i uczuć, które otrzymujemy od bliskich i przyjaciół. Nie warto z tego rezygnować nawet jeśli perspektywa przyjęcia życzeń od każdego zaproszonego gościa nieco nas przeraża. To naprawdę miły gest i waży element wesela. Zaplanuj więc kiedy goście będą składać życzenia oraz w jakiej formie ma to się odbywać. W sieci znajdziesz inspiracje i pomysły jak złożyć życzenia ślubne. Jest ich naprawdę sporo – z łatwością znajdziesz więc rozwiązanie, które będzie odpowiadać nie tylko młodej parze, ale również wszystkim zaproszonym gościom.

Tradycyjne zabawy – dlaczego nie warto z nich rezygnować

Jeszcze kilka lat temu widoczny był trend odchodzenia od tradycyjnych zabaw oczepinowych, które uznawano za nieco kiczowate i nieeleganckie. Nie ma w tym nic dziwnego – wiele gier było dwuznacznych i po prostu niesmacznych. Obecnie jednak, zamiłowanie do tradycji sprawia, że wraca się do tego rodzaju zabaw jednocześnie pilnując, by nie uraziły nikogo. Warto to wykorzystać – odpowiednio dobrane konkurencje rozruszają gości i sprawią, że zabawa będzie udana.

Rzucanie bukietu
Jeszcze kilka lat temu widoczny był trend odchodzenia od tradycyjnych zabaw oczepinowych. | fot.: materiał partnera

Poszukuj tradycyjnych rozwiązań

Warto mieć pod uwagą fakt, że tak naprawdę nie musimy samodzielnie dbać o to, by wesele miało tradycyjne elementy. Z pomocą mogą pomóc nam firmy zajmujące się organizacją wesel a nawet lokale, w których organizowane są przyjęcia. Jak pokazuje lista lokali weselnych w Warszawie usługi takie jak tradycyjne elementy wystroju sali, swojskie produkty, dekoracje stołów są powszechne. Korzystając z nich możemy zaoszczędzić sporo czasu i starań a jednocześnie cieszyć się tradycyjnym, polskim weselem.

Podsumowując, choć organizacja przyjęcia weselnego z tradycyjnymi elementami może wydawać się trudna tak naprawdę wcale nie musi tak być. Obecnie powrót do tego co polskie, lokalne i znane jest trendy, dzięki czemu firmy, które działają w branży ślubnej oferują nam wiele rozwiązań, z których możemy korzystać.


Artykuł partnera