Prezent na Dzień Nauczyciela – czyli co chcieliby dostać pedagodzy

0
1570
Kolorowy prezent
Odpowiedni prezent na Dzień Nauczyciela to wcale nie taka prosta sprawa. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Odpowiedni prezent na Dzień Nauczyciela to wcale nie taka prosta sprawa – nie każdy bowiem… chce je otrzymywać! Niektórzy uważają, że nie powinni przyjmować podarunków od uczniów. Jednak czasem, gdy któryś szczególnie przysłużył się nam, czy edukacji naszej pociechy, koniecznie chcemy jakoś okazać mu wdzięczność lub po prostu sympatię. Dlatego właśnie warto postawić na prezent na Dzień Nauczyciela, który nie wprawi go w zakłopotanie, a jednocześnie sprawi mu przyjemność. Nie wiesz, co wybrać? Poznaj nasze pomysły!

Kwiaty – czyli klasyczny prezent na Dzień Nauczyciela

Wydaje Ci się, że to zbyt oklepane? Za to jakie sympatyczne! A z pewnością nawet w szkole bardzo restrykcyjnie przestrzegającej zasady “zero prezentów rzeczowych” nikt nie powinien mieć zastrzeżeń. Wolisz coś bardziej oryginalnego? W takim razie możesz zdecydować się m.in. na:

  • egzotyczny kwiat – może być np. w doniczce. Wybierz jednak ten, który nie będzie wymagać zbyt skomplikowanych zabiegów – możesz np. poprosić sprzedawcę o poradę,
  • bukiet z lizaków – do wyboru masz kupno gotowego lub… stworzenie własnego! Wystarczy kilkanaście lizaków, trochę bibuły, przezroczystej, sztywnej folii, wstążka… i gotowe!,
  • owocowy bukiet – na rynku znajdziesz firmy specjalizujące się w tworzeniu takich kompozycji – oryginalnych, kolorowych i pysznych!

Czekoladki na prezent – tradycja w kilku odsłonach

Czekoladki to drugi, obok kwiatów, wyjątkowo popularny prezent, ale niemal równie bezpieczny. Jednak gdy już decydujemy się na tak często przynoszony podarunek, musimy dobrze się zastanowić, w jakiej formie go wręczyć! Możemy wybrać np.:

  • oryginalne – co powiesz na bombonierkę w kształcie… konika morskiego? Ta propozycja od Vobro, Frutti di Mare wypełniona pysznymi czekoladkami w morskich kształtach o aż czterech smakach nadzienia, z pewnością wywoła uśmiech na twarzy nauczyciela i nie wyda mu się zbyt zobowiązująca,
  • własnoręcznie zapakowane – możesz samodzielnie stworzyć wielki cukierek, okręcając smakołyki, np. czekoladki na prezent w różnych smakach lub pyszne galaretki nadziewane Frutini od Vobro, przezroczystą, sztywną folią, a następnie związując je z dwóch stron. Ładnie będzie wyglądać też konstrukcja z okrągłym dołem, u góry przewiązana wstążeczką,
  • własny wypiek! – z pewnością upieczone przez ucznia ciasteczka lub babeczki szczególnie ucieszą nauczyciela – zwłaszcza, jeśli chce je wręczyć wychowawcy! Można zapakować je w klasyczny koszyk, choć w przypadku ciasteczek warto dodatkowo pokusić się np. o własnoręcznie ozdobiony słoik lub inne naczynie.

Album – prezent na Dzień Nauczyciela od całej klasy

To świetny pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela dla wychowawcy. Większość drobiazgów, które nauczyciele otrzymują w szkole od uczniów, po jakimś czasie często przestaje im się kojarzyć z konkretnymi twarzami. Albumu na pewno to nie spotka! Możecie zlecić przygotowanie księgi profesjonalnej firmie lub… stworzyć ją samodzielnie! Młodsze dzieci mogą przygotować klasyczne laurki, które później wkleicie do wspólnie wybranej “książki” – okładkę notatnika również mogą ozdobić maluchy. Niech znajdą się tam też wspólne zdjęcia, np. z wycieczek klasowych, a przy stronie każdego szkraba także jego pojedyncze fotografie – w końcu każdy chciałby zapisać się w pamięci osobno, a nie tylko jako element grupy! Z kolei licealiści, zwłaszcza Ci z talentem plastycznym lub o lekkim piórze, mogą pokusić się o twórczość własną na kartach albumu. Pozostali także mogą dodać coś od siebie – niech każdy wymyśli coś, co chciałby pozostawić w pamięci wychowawcy!

Te prezenty na Dzień Nauczyciela to uniwersalne pomysły – z pewnością sprawią radość obdarowanemu, a przy tym nie powinny być problemem w przypadku osoby, która nie może przyjmować prezentów od uczniów lub czuje się z tym niezręcznie. Kwiaty, album lub czekoladki na prezent powinny być strzałem w dziesiątkę!


Materiał partnera zewnętrznego