Prezent na 18, który zaowocuje w przyszłości – warsztaty i szkolenia

0
2241
Osiemnastka
Osiemnaste urodziny to bardzo ważna data w życiu młodego człowieka. Przejście w dorosłość warto celebrować nietuzinkowym prezentem. W tym dniu najlepiej postawić na coś, co być może będzie początkiem pasji lub impulsem do wyboru ścieżki zawodowej. Osiemnaste urodziny to bardzo ważna data w życiu młodego człowieka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Osiemnaste urodziny to bardzo ważna data w życiu młodego człowieka. Przejście w dorosłość warto celebrować nietuzinkowym prezentem. W tym dniu najlepiej postawić na coś, co być może będzie początkiem pasji lub impulsem do wyboru ścieżki zawodowej.

Dla lubiących pichcić – warsztaty kulinarne

Szkolenie cukiernicze to znakomity pomysł dla wielbicieli słodyczy. Wielka miłość do słodkości może przekształcić się w pasję do tworzenia wyśmienitych tortów, deserów i cukierkowych przyjemności. Smakoszy warto obdarować voucherem na kurs gotowania. Może to być szkolenie z przygotowywania sushi lub dań kuchni: bałkańskiej, tajskiej, hiszpańskiej, peruwiańskiej, chińskiej, marokańskiej, a nawet wegańskiej.

Muzycznie uzdolnieni i lekcje śpiewu

Kurs DJ-ski, kurs gry na instrumencie, voucher na nagranie własnej płyty w profesjonalnym studio lub lekcje śpiewu – z pewnością przypadnie do gustu osobie, która wiąże swoją przyszłość z branżą muzyczną lub jest uzdolniona w tym kierunku. Tego typu prezent na 18 może okazać się strzałem w dziesiątkę, a nawet stać się początkiem wielkiej kariery.

Rozbudzanie kreatywności dla uzdolnionych manualnie

Kreatywne warsztaty to znakomity pomysł na obdarowanie osoby, która potrafi zrobić coś z niczego i uwielbia tworzyć. W tej dziedzinie wybór jest ogromny. Prezentem może być voucher na kurs: rysunku, malarstwa, ceramiki, filcowania, decoupage’u, scrapbooking’u, szycia, tworzenia świec, mydła oraz stylizacji mebli czy tworzenia biżuterii.

Prezenty ekstremalne – dla odważnych

Osoby uwielbiające przygody i nietuzinkowe formy spędzania wolnego czasu najbardziej ucieszy prezent w postaci kursu nurkowania, nauki pływania łodzią, jazdy konnej lub pilotażu samolotu. Niewykluczone, że tego typu przeżycie stanie się również początkiem pasji i motywacją do podjęcia dalszej nauki w danym kierunku.

Dobrym pomysłem, dla osoby żądnej wrażeń, będzie również nauka boksu, szkolenie survivalowe, kurs wspinaczki skałkowej, jazdy na deskorolce (tricków deskorolkowych), mountainboardingu, warsztaty slackline lub windsurfingu.

W przypadku takich podarunków często konieczna jest pełnoletność, dlatego warto kupić voucher z możliwością realizacji przez kilka miesięcy. Pamiętajmy, że niektóre kursy czy szkolenia uzależnione są od pogody (np. kurs samolotowy, windsurfingowy)

Prezentem na osiemnaste urodziny może być również kurs szybkiego czytania, kurs językowy, kurs tańca, szkolenie z prowadzenia fanpage’a czy wyrobu kosmetyków, perfum, a nawet lekcja stylu. Wybór jest ogromny, dlatego z pewnością uda nam się kupić coś skrojonego na miarę potrzeb jubilata/jubilatki.


Materiał partnera zewnętrznego