Potrzebujesz pomocy psychologa w Nowym Sączu? Zgłoś się do WSB-NLU!

0
401
konsultacja u psychologa
Szukasz psychologa w Nowym Sączu? Odwiedź Instytut Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej działający przy Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University | fot.: stock.adobe.com

W przestrzeni publicznej coraz częściej porusza się temat zdrowia psychicznego. Funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie niejednokrotnie wystawia ludzką psychikę na wielką próbę, dlatego w sytuacjach kryzysowych należy zgłosić się po fachową pomoc. Znajdziesz ją w Instytucie Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej w Nowym Sączu na WSB-NLU.

Szukasz psychologa w Nowym Sączu? Odwiedź Instytut Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej działający przy Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Instytut zajmuje się propagowaniem wiedzy na temat zdrowia psychicznego i psychiatrii, ale także upowszechnianiem specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa, kryminologii, pedagogiki oraz logopedii. Główną działalnością Instytutu jest przeprowadzanie badań diagnostycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych w sytuacjach, gdy dana osoba wykazuje objawy zaburzeń rozwojowych lub zachowań dysfunkcyjnych. Sprawdź, w jaki sposób działa pomoc psychologiczna na WSB-NLU i kiedy należy z niej skorzystać!

Kiedy zgłosić się po pomoc do psychologa?

Jeśli brakuje Ci sił, odczuwasz chroniczne zmęczenie oraz nadmierny niepokój i lęk (często zupełnie nieuzasadniony), masz problemy ze skoncentrowaniem uwagi i źle sypiasz – zgłoś się do Instytutu przy WSB-NLU, w którym pracują specjaliści zajmujący się diagnostyką i leczeniem podobnych zaburzeń. Stany lękowe i depresyjne stają się chorobą cywilizacyjną, a ignorowanie objawów dolegliwości na tle psychicznym stanowi bezpośrednie zagrożenie dla własnego zdrowia i życia. Pamiętaj, aby obserwować nie tylko siebie, ale również swoich najbliższych, a w szczególności dzieci. Szybkie rozpoznanie objawów zaburzeń rozwojowych pozwoli na trafną diagnostykę i wdrożenie stosownej terapii w odpowiednim czasie.

Jak rozpoznać objawy zaburzeń rozwojowych u dziecka?

Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie, ale niektóre zachowania mogą wskazywać na pojawienie się pewnych zaburzeń rozwojowych. Zgłoś się do Instytutu Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej przy WSB-NLU, jeśli zauważasz u swojego dziecka:

  • zaburzenia koordynacji ruchowej,
  • nieporadność ruchową,
  • brak możliwości precyzyjnego wykonania danej czynności,
  • zaburzenia sprawności manualnej,
  • zaburzenia percepcji wzrokowej i słuchowej,
  • zaburzenia mowy i komunikacji,
  • brak rozpoznawania emocji,
  • nieuzasadnione napady gniewu i agresji,
  • nadpobudliwość psychoruchową.

Wczesne ustalenie przyczyn wyżej wymienionych zaburzeń pozwala na szybsze wdrożenie stosownej terapii, która niejednokrotnie daje szansę na całkowicie wyleczenie.

Pomoc psychologiczna w WSB-NLU – jak i kto może ją uzyskać

Oferta Instytutu przy WSB-NLU kierowana jest zarówno do podmiotów prywatnych, jak i publicznych, w tym także do organów wymiaru sprawiedliwości. Usługi realizowane przez Instytut Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej są płatne.

Materiał partnera