Przygotowujemy się na spacer z niemowlakiem

0
1122
kobieta na spacerze z dzieckiem w gondoli
Wózek dziecięcy sprawdza się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Jednak w zależności od pory roku istotnie zmienia się jego wyposażenie | fot.: materiały prasowe

Spacery z niemowlakiem to niezwykłe wydarzenie. To z jednej strony troska o nabycie odporności przez dziecko, ale także możliwość odpoczynku lub załatwienia różnych spraw przez rodzica. Warto zatem właściwie przygotować się na spacery z Maluchem. Jeśli dobrze zaplanujemy sobie wyposażenie na spacery, to spędzimy ten czas zarówno bezpiecznie i wygodnie, ale również stylowo i elegancko. Zakres akcesoriów będzie się różnił zależnie od tego czy wybieramy się na spacer z dzieckiem w wózku, czy niesiemy je w chuście.

Spacer z dzieckiem w wózku

Wózek dziecięcy sprawdza się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Jednak w zależności od pory roku istotnie zmienia się jego wyposażenie.

Jeśli chodzi o spacery w sezonie letnim, przyda nam się zapas flanelowych pieluszek. Przed zakupem warto sprawdzić czy są wykonane w 100% z naturalnej bawełny. Są wtedy antyalergiczne, miękkie i delikatne. Taka pielucha jest wielofunkcyjna. Może służyć jako lekkie przykrycie, osłona zabezpieczająca przed wiatrem lub słońcem, a także jako śliniak, podkładka do przewijania lub przytulanka do spania. Poza tym pieluszka flanelowa przyda się również mamie, gdy będzie chciała na świeżym powietrzu nakarmić dziecko piersią. Co istotne, w ostatnich latach istotnie zmienił się wygląd pieluszek. Aktualnie można zakupić pieluszki w miłe dla oka dziecięce wzory (np. w misie, kwiatki, gwiazdki).

Istotnym składnikiem wyposażenia wózka jest kocyk. Jeśli wybierzemy kocyk wykonany z tkaniny minky, to przyda się nam zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni. Jeśli zależy nam na wygodzie dziecka, to sprawdźmy, czy kocyk jest wykonany z oryginalnej tkaniny minky. Mamy wtedy gwarancję, że jest dostosowany do użytku przez małe dzieci. Tego typu kocyk sprawdza się także jako becik lub otulacz.

Wiele mam wyposaża wózek w poduszkę typu motylek. To sprawdzony amortyzator podczas pokonywania wózkiem nierównych tras (np. w parku, lesie lub po kostce brukowej). Poduszka jest zaprojektowana tak, aby zagwarantować dziecku jak największy komfort podczas jazdy wózkiem.

Każdy rodzic wie, że powinien spacerować z dzieckiem również jesienią i zimą. Podczas zimnych dni należy bezwzględnie wozić dziecko w śpiworze. Podczas zakupu śpiworka, również warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany. Prawidłowo dobrany śpiworek zabezpieczy dziecko przed chłodem i wilgocią oraz nie dopuści, aby dziecko się przegrzało. Istotne jest zatem, aby był uszyty z naturalnej wyściółki wewnętrznej oraz nieprzepuszczającej wilgoci warstwy zewnętrznej. Jeśli chcemy, by śpiwór towarzyszył dziecku przez kilka sezonów, to sprawdźmy czy ma na dole odpinaną część na buty dla starszych dzieci oraz czy jest kompatybilny z pasami, które zamontowane są przy wózku.

Spacer z dzieckiem w chuście

Znaczna część rodziców, szczególnie podczas pierwszych miesięcy życia maluszka, ceni sobie bliski kontakt ze swoim dzieckiem również podczas spacerów. Świetnym rozwiązaniem jest wtedy chusta do noszenia dziecka. Co istotne chusty są uszyte w taki sposób, że mogą jej używać osoby o różnej budowie ciała. Nabywając chustę, sprawdźmy czy jest wykonana z certyfikowanej tkaniny, która zapewni właściwe podtrzymanie dziecka.

Szeroką ofertę wysokogatunkowych chust oraz akcesoriów do wózka znaleźć można na stronie: https://lulando.pl/.


Materiał partnera zewnętrznego