Podróżowanie z dzieckiem, jak je ułatwić?

0
598
podróżowanie z dzieckiem
Zabierając ze sobą ulubioną zabawkę Twojego dziecka sprawisz, że będzie się czuło bardziej komfortowo w trakcie jazdy | fot.: materiał partnera

Podróżowanie z małym dzieckiem może być niełatwym zadaniem. Jednak istnieją sposoby, alby to ułatwić. Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób przygotować się do długiej podróży, żeby była ona łatwiejsza zarówno dla Ciebie jak i dla Twojego dziecka, ten artykuł jest dla Ciebie! Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się o kilku przydatnych wskazówkach.

Podróżowanie z dzieckiem samochodem – jak się przygotować?

Pakowanie dla potrzeb dziecka może być kłopotliwe. Spakowanie odpowiednich rzeczy pozwoli Ci na podróżowanie bez wielkich dramatów i niepotrzebnego stresu. Jeśli Twoje dziecko jest malutkie, koniecznie musisz ze sobą zabrać dodatkowe pieluchy, łatwo dostępne przekąski oraz lekarstwa. Dla starszych dzieci idealnym pomysłem są zabawki do samochodu. Zabierając ze sobą ulubioną zabawkę Twojego dziecka sprawisz, że będzie się czuło bardziej komfortowo w trakcie jazdy. Dodatkowo odpowiednie zabawki pozwolą Ci na zajęcie czymś malucha, dzięki czemu odwrócisz jego uwagę od stresującej sytuacji. Unikaj jednak ostrych i głośnych zabawek. Mogą one zranić Twoje dziecko podczas jazdy i przeszkadzać innym pasażerom.

Ponadto pamiętaj o zestawie podróżnym zawierającym chusteczki, pieluszki, i inne niezbędne przedmioty. Te artykuły, które są najbardziej potrzebne, koniecznie spakuj w łatwo dostępnym miejscu. Podróżując z dzieckiem warto też spakować kilka zestawów ubrań więcej. Nigdy nie wiesz czy dziecko nie ubrudzi się w trakcie jazdy, albo czy nie stanie się coś innego, co było ciężkie do przewidzenia.

podróżowanie z dzieckiem
Kiedy podróżujesz z dzieckiem, musisz upewnić się, że jest one dobrze wypoczęte, aby mogło podróżować wygodnie i szczęśliwie | fot.: materiał partnera

Planowanie przystanków jest niezbędne kiedy podróżujesz z dzieckiem

Jeśli podróżujesz z dziećmi, planowanie przystanków jest niezbędne. Dzieci nie mogą usiedzieć w miejscu przez wiele godzin, więc potrzebują częstych przerw, aby rozprostować nogi. Dobrym momentem na zaplanowanie postoju są pory posiłków. Młodsze dzieci często potrzebują przerwy na toaletę co dwie lub więcej godzin, więc zaplanuj kilka dodatkowych przystanków podczas podróży.

Kiedy podróżujesz z dzieckiem, musisz upewnić się, że jest one dobrze wypoczęte, aby mogło podróżować wygodnie i szczęśliwie. Częste postoje na odpoczynek pomogą również utrzymać dzieci w spokoju i szczęściu podczas podróży. Pozwoli to również rodzicom rozprostować nogi i skorzystać z toalety. Jeśli to możliwe, spróbuj zaplanować co najmniej kilka 15-minutowych postojów po drodze.

Co jeść podczas podróży z dzieckiem?

Utrzymywanie regularnego harmonogramu posiłków jest ważne dla utrzymania zdrowego systemu odpornościowego dziecka. Utrzymanie odstępów między posiłkami pomoże zapobiec nadmiernemu zmęczeniu i rozstrojowi żołądka co jest częste wśród podróżujących dzieci.

Pakowanie przekąsek i małych posiłków to kolejna ważna część podróżowania z małym dzieckiem. Chociaż może być kuszące, aby poddać się pokusie wzięcia batonika lub chipsów, pakowanie zdrowych przekąsek jest dobrym pomysłem. Oprócz owoców, możesz zapakować mieszankę orzechów lub przygotowane w domu kanapki. Doskonałą przekąską mogą być również gumy bez cukru.

podróżowanie z dzieckiem
Pakowanie dla potrzeb dziecka może być kłopotliwe | fot.: materiał partnera

Czy dziecko powinno spać w trakcie podróży?

Podróżując z dzieckiem, warto ograniczyć ilość czasu, w którym śpi ono w ciągu dnia. Chociaż jest to całkowicie w porządku, aby pozwolić dziecku na drzemkę od czasu do czasu, ogranicz ją do trzech do czterech godzin. Zbyt wiele godzin snu zaburzy zegar ciała Twojego dziecka. Posiadanie spójnego czasu snu pomoże również zmniejszyć stres i zamieszanie, które mogą pochodzić z nowego otoczenia.

Jednak jeśli wasza podróż jest krótka, lub będziecie jechać w nocy, dobrym pomysłem może być pozwolenie berbeciowi przespać całą drogę. Musisz jednak upewnić się, że nie zaburzy to jego rytmu snu.

Materiał partnera