Bańki mydlane wczoraj i dziś

0
364
Bańki mydlane w miejskim parku podczas niedzielnego spaceru.
Można niekiedy spotkać na deptakach lub z okazji imprez okolicznościowych nieprawdopodobny widok – ogromne bańki, tworzone przez dorosłych | fot.: stock.adobe.com

Bańki mydlane to bardzo prosty sposób na dużą porcję dziecięcej radości. Pamiętają je również dorośli. Czasem z nostalgią spoglądają na dziecięcą zabawę, a czasami sami w niej uczestniczą. Dzisiaj to nie tylko małe bąbelki z płynu do naczyń, ale i wielkie dzieła tworzone przy pomocy specjalnych płynów i akcesoriów. Można w ten sposób zrobić naprawdę ciekawy pokaz.

Płyn do naczyń i słomka do napojów

Dorośli pamiętają łatwą domową metodę na robienie baniek mydlanych. Odpowiednia ilość płynu do naczyń wymieszana z wodą oraz nacięta na końcu plastikowa słomka. Wystarczyło zanurzyć słomkę w płynie i wydmuchiwać bańki – oby jak największe! W taki sposób powstawały piękne napowietrzone twory. Bańki robiło się też podczas kąpieli w wannie, o ile mydło lub płyn pozwalały na tworzenie się odpowiednich kształtów. Była to nie lada zabawa. Tak prosta, a dająca wiele radości.

Współczesne płyny do baniek mydlanych

W dzisiejszych czasach łatwo dostępne są specjalne płyny do robienia baniek oraz małe zestawy umożliwiające zabawę bez nacinania słomek do napojów. Pojemniczki zawierają niewielką obręcz oraz dozę płynu, a po zakończeniu robienia baniek można je bezpiecznie zamknąć. Dla najmłodszych produkowane są też specjalne pistolety tworzące bańki bez wdmuchiwania powietrza.

Dla zaawansowanych

Można niekiedy spotkać na deptakach lub z okazji imprez okolicznościowych nieprawdopodobny widok – ogromne bańki, tworzone przez dorosłych. To piękny obraz, uatrakcyjniający letni lub wiosenny dzień. Takie bańki mydlane robi się przy użyciu odpowiednich obręczy, kijków, sznurów czy tzw. motylków. Przy ich pomocy powstają rozmaite kule i tunele. Te kolorowe, mieniące się na słońcu wytwory mogą być świetnym urozmaiceniem dziecięcego kinderbalu, ale i imprezy firmowej czy zabawienia gości. Każdy może tego spróbować – zarówno profesjonaliście, jak i początkującemu robienie baniek mydlanych sprawi wiele frajdy. Może to być dobry sposób na integrację dorosłych.

Bańki okolicznościowe

Ten gadżet jest tak miły, że czasami wykorzystuje się go jako element imprezy okolicznościowej. Do kupienia są bańki mydlane z podziękowaniami dla gości weselnych (w postaci miniszampana lub pojemniczka z sercem). Przy odrobinie kreatywności mogą też zostać użyte na wieczorze panieńskim lub urodzinowym party. Zestaw baniek będzie również miłym prezentem dla wyjątkowej osoby. Można go zastosować jako uroczy upominek dla kogoś bliskiego lub potraktować humorystycznie i obdarować osiemnastolatka lub jubilata w sile wieku.


Materiał partnera zewnętrznego