Wystąpienia publiczne – szkolenie

0
710
wystąpienia publiczne
Udane wystąpienia publiczne to nie tylko charyzma. Przede wszystkim jest to zbiór określonych umiejętności, świadome panowanie nad mową ciała oraz wiedza o tym, jak kreować własny wizerunek | fot.: materiał partnera

Jesteś urzędnikiem, rzecznikiem prasowym, menedżerem, który często reprezentuje swoją organizację na zewnątrz? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest umiejętność odpowiedniego przekazywania informacji. Udane wystąpienia publiczne to nie tylko charyzma. Przede wszystkim jest to zbiór określonych umiejętności, świadome panowanie nad mową ciała oraz wiedza o tym, jak kreować własny wizerunek. Weź udział w wyjątkowym szkoleniu i zostań mówcą doskonałym.

Wystąpienia publiczne – czego się nauczysz?

Organizatorzy postawili przed sobą konkretne cele, dzięki czemu łatwo będzie Ci zidentyfikować u siebie pole do poprawy. Poznasz m.in.:

  • Podstawowe umiejętności z zakresu świadomego budowania przekazu.
  • Zasady budowania relacji z mediami.
  • Podstawowe zasady savoir vivre’u.
  • Wiedzę i umiejętności dotyczące roli i znaczenia zachowań w budowaniu wizerunku.

Pierwsze wrażenie, mowa ciała, odpowiednie planowanie struktury wypowiedzi i dostosowanie treści do konkretnego odbiorcy – wszystkie te elementy muszą współgrać ze sobą, aby przyciągnąć uwagę słuchacza.

Szczegółowy plan szkolenia

Organizowane przez Academy of Business szkolenie podzielone zostało na trzy panele:

  • Sztuka wystąpień publicznych – każde wystąpienie wymaga solidnego projektu. Nauczysz się jak go stworzyć, z uwzględnieniem kluczowych elementów: oryginalność, spójność, struktura i myśl przewodnia. Poznasz techniki budowania więzi z widownią oraz dowiesz się jak postępować z trudnymi słuchaczami. Miewasz problemy z tremą? To zupełnie normalne. Otrzymasz odpowiedź na pytanie: jak sobie radzić z tremą? Ponadto poznasz elementy fonetyki, dykcji i emisji głosu.
  • Podstawy media relations – jako osoba odpowiedzialna za spójność komunikacji, musisz zbudować odpowiednią politykę informacyjną w organizacji. Szkolenie Ci w tym pomoże. Otrzymasz przydatne wskazówki jak odpowiednio przygotować się do wypowiedzi w różnych środkach przekazu: radiu, telewizji, prasie. Dowiesz się jak budować profesjonalne kontakty z dziennikarzami, aby zachować wskazany dystans.
  • Budowanie wizerunku – mowa ciała jest równie ważna jak komunikacja werbalna. Nauczysz się panować nad emocjami. Dowiesz się które gesty i zachowania mogą ułatwić odbiorcy przyswojenie komunikatu we właściwy sposób. Osobnym zagadnieniem będzie również tzw. “pierwsze wrażenie”, na które składa się umiejętność zwrócenia na siebie uwagi, a następnie zachowanie jej dzięki dostosowaniu przekazu do konkretnego audytorium.

Mówca doskonały, to osoba łącząca umiejętności z każdego z powyższych paneli. Dobre pierwsze wrażenie może zostać łatwo zaprzepaszczone, jeśli myśl przewodnia zaginie w trakcie wypowiedzi. Podobnie jest w drugą stronę – nawet najlepszy, spójny komunikat nie zostanie usłyszany, jeśli mówca ulegnie napadającej go tremie.

Szkolenie z wystąpień publicznych w praktyce!

Teoria jest ważna, ale błędy na sprawdzianie teoretycznym dają mniejszy impuls do zmian na lepsze niż błędy praktyczne. Z tego też względu, w każdej z trzech części programu przewidziano ćwiczenia, które pozwolą szybko i skutecznie zamienić nowo nabytą wiedzę w nawyk. Własne umiejętności będzie można zweryfikować z innej niż zwykle perspektywy. Dzięki użyciu kamery, uczestnicy szkolenia zobaczą te aspekty swoich wystąpień, które wymagają udoskonalenia.

Chcesz być mówcą doskonałym? Zgłoś swój udział w szkoleniu

A co o samym szkoleniu mówi Jarosław Jacek Miler, trener w Academy of Business?

„Umiejętność profesjonalnych wystąpień publicznych, z dnia na dzień staje się w biznesie coraz ważniejsza. Dlatego wielu z nas chce podnosić swoje umiejętności w tym zakresie. Jeśli jesteś w tym gronie, ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. To tutaj dowiesz się jak mówić, jak wyglądać i jakie znaczenie ma mimika, ruch i gest. Pod bacznym okiem kamery będziesz rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności i poznawać nowe techniki wystąpień publicznych. Chcesz zwiększyć swoją skuteczność jako mówcy? Dowiedzieć się jak utrzymać zainteresowanie odbiorców? Poznać zasady przejrzystego tłumaczenia skomplikowanych treści? Przyjdź na warsztat z wystąpień publicznych.”

Zapisz się na szkolenie z wystąpień publicznych i udoskonal swoje umiejętności. Spotkanie zostało zaplanowane na 21-22 października i odbędzie się w Warszawie. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z dedykowanym koordynatorem (Zuzanna Stepień tel. +48 510 201 314).

Artykuł sponsorowany