Wybieramy meble do salonu fryzjerskiego. Nowe czy używane? Ze sklepu czy hurtowni?

0
1162
meble do salonu fryzjerskiego
Własny salon fryzjerski to marzenie wielu osób. Mimo że jego założenie nie jest łatwe i wymaga dużych nakładów finansowych, to przynosi ogromną satysfakcje | fot.: materiał partnera

Wybieramy meble do salonu fryzjerskiego. Nowe czy używane? Ze sklepu czy hurtowni?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego: co się na niego składa?

Sprawnie działający salon fryzjerski musi być wyposażone w specjalistyczne meble i akcesoria, umożliwiające pracę z klientem. Jest kilka elementów, które są niezbędne. Są to:

  • Fotel fryzjerski – to obowiązkowy element, bez którego trudno wyobrazić sobie jakikolwiek salon fryzjerski. Fotel ważny jest dla klienta, zapewnia komfort i wygodę w czasie strzyżenia czy koloryzacji włosów oraz dla fryzjera, któremu ułatwia wykonywanie pracy. Fotel powinien być dobrze wyprofilowany, stabilny, wyposażony w regulowane podłokietniki i oparcie kończące się w górnej części pleców. Ważny jest wysokiej jakości materiał, zapewniający trwałość i odporność na uszkodzenia.
  • Myjnia, czyli umywalka połączona z fotelem – fotel może być zintegrowany z umywalką lub mogą stanowić dwie oddzielne części. Musi być regulowany, a umywalka powinna mieć wyprofilowaną misę z wgłębieniem na szyję. Aby zwiększyć komfort klientów, można wybrać fotel z masażerem.
  • Taboret fryzjerski – ważne, aby miał regulowaną wysokość i gumowe kółka, ułatwiające zmianę miejsca.
  • Sterylizator – jest niezbędny w każdym gabinecie, pozwala utrzymać w czystości wszelkie przyrządy wielokrotnego użytku.
  • Lustra – kolejny ważny elementy. Lustra mogą być połączone z półkami i szafkami, tworzą wtedy konsolety. Ważne, aby były odporne na wilgoć i dopasowane do pozostałego wyposażenia.
  • Oświetlenie – dobre lampy poprawiają komfort pracy oraz zapobiegają zmęczeniu oczu.
  • Szafki do przechowywania akcesoriów – ilość szafek i półek musi być dopasowana do wielkości salonu.
  • Akcesoria fryzjerskie – to narzędzia pracy każdego fryzjera. W salonie muszą się znaleźć suszarki, lokówki, wałki, prostownice, nożyczki o różnej długości, maszynki do strzyżenia, grzebienie i szczotki do włosów, klipsy, klamry itp. Fryzjer powinien posiadać fartuch, przydadzą się również peleryny, ręczniki papierowe oraz miski i pędzle do farbowania włosów.

Zobacz asortyment, który odmieni każdy salon fryzjerski >>>

W salonie fryzjerskim niezbędna jest również dobrze wyposażona recepcji i poczekalnia dla klientów, oczekujących na wizytę. Przyda się lada lub gustowne biurko,  wygodne fotele oraz stolik, które sprawią, że salon będzie zachęcał profesjonalizmem i robił dobre wrażenie na klientach.

Meble fryzjerskie: nowe czy używane?

Fryzjer, który zakłada własny salon fryzjerski, musi liczyć się z dużymi wydatkami. Specjalistyczne wyposażenie nie jest tanie, dlatego wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowych, czy używanych mebli. Można znaleźć wiele ogłoszeń z używanym sprzętem, ale decydując się na zakup, należy dokładnie sprawdzić, w jakim są stanie. Często zdarza się, że fotel czy myjka, która na zdjęciach wygląda idealnie, w rzeczywistości posiada wady. Kupując używane meble, nie ma możliwości reklamacji, dlatego trzeba wziąć to pod uwagę. Nie wiadomo też, jak długo sprzęt był używany i czy był odpowiednio pielęgnowany. Lepszym rozwiązaniem im jest zakup nowych mebli. Można wybrać ulubiony kolor, wzór, stworzyć pięknie wyposażony, harmonijny salon. Aby ograniczyć koszty, warto skorzystać z hurtowni fryzjerskiej, oferujących potrzebne wyposażenie, w dużym wyborze i atrakcyjnych cenach.

Zakupy w hurtowni fryzjerskiej. Czy to się opłaca?

Zakupy w hurtownie są opcją, często wybieraną przez fryzjerów. Pozwalają na zakup w jednym miejscu wszystkich rzeczy, których potrzebuje fryzjer. W hurtowaniach dostępne są kosmetyki do pielęgnacji oraz stylizacji włosów, a także wszelki potrzebny sprzęt, akcesoria i wyposażenie. Można kupić profesjonalne meble, takie jak fotele fryzjerskie, konsolety, myjnie, lustra, pozwalające stworzyć wyjątkowy salon. Dostępne są akcesoria różnych firm, kosmetyki w różnych pojemnościach, pozwalające dobrać produkt do swoich potrzeb. W hurtowniach fryzjerskich można znaleźć nowości, które dopiero wchodzą na rynek. Pomocą służą pracownicy hurtowi, którzy świetnie znają oferowany asortyment i potrafią doradzić niezdecydowanym klientom. Dlaczego jeszcze warto korzystać z oferty hurtowi? Ważnym czynnikiem są atrakcyjne ceny, rabaty i promocje dla stałych klientów. W przypadku większych zakupów można negocjować ceny, co pozwala na znaczne oszczędności. Zakupy w hurtowniach fryzjerskich są bardzo opłacalne, dlatego każdy właściciel salonu powinien z nich regularnie korzystać.

Własny salon fryzjerski to marzenie wielu osób. Mimo że jego założenie nie jest łatwe i wymaga dużych nakładów finansowych, to przynosi ogromną satysfakcje. Zakupy w sprawdzonej hurtowni gwarantują oszczędność i szeroki wybór potrzebnego wyposażenia. 

Materiał partnera