To tu rozkochasz się w sztuce

0
653
rysunek szkic komiks
Czasami odkrycie talentu lub pasji zajmuje lata. Ktoś inny zupełnie w przypadkowych okolicznościach odkryje swoje przeznaczenie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Istnieją miejsca, których wibracje rozpalają w nas silne emocje. Te pozytywne lubimy, a negatywne najchętniej omijamy. Sprawdźmy więc, gdzie rodzi się sztuka.

Na świecie żyją osoby, o których mówi się, że mają dar do czegoś. Istnieją w końcu wybitni cukiernicy, wspaniałe prawniczki i wyjątkowi artyści. Grupa tych ostatnich jest losowo rozrzucona po kartach historii. Nie brakuje tu muzyków, malarzy czy pisarzy. Wśród nich szukamy inspiracji, są dla nas wzorami i idolami. W malarstwie mówi się, że istnieją prace inspirowane czyjąś twórczością. Z kolei w muzyce takie połączenia porównać można do Caribbean Mazurka. Jest to utwór inspirowany mazurkiem Fryderyka Chopina, który był „tańcem narodowym” na karaibskiej wyspie Curacao. Tak więc nasz talent możemy wykorzystać do łączenia różnych form i treści, tworząc w ten sposób swój niepowtarzalny styl. Zanim do tego dojdzie, musimy się przygotować.

Szukaj inspiracji

Jeden z najwybitniejszych umysłów na świecie, przyszedł na świat 15 kwietnia 1452 r. Jego zamiłowaniem była nauka, a swoje talenty pokazał jako malarz, rzeźbiarz, muzyk, architekt, matematyk, anatom czy inżynier. Uznawany jest za jednego z największych malarzy wszechczasów i za najbardziej wszechstronną osobę w historii ludzkości. Jego dzieła zajmują czołowe miejsca na listach najsławniejszych i najczęściej kopiowanych dzieł malarskich. Tym człowiekiem był Leonardo da Vinci. Nic więc dziwnego, że ten fascynujący człowiek jest inspiracją dla tysięcy ludzi, w tym oczywiście malarzy. Jego ciekawość świata graniczyła z szaleństwem, a odkrycia pokazują, że często wyprzedzał swoje czasy. Aspirujący artyści mogą czerpać z jego twórczości w wielu wymiarach. W rozwoju naszych umiejętności, a także w poszukiwaniu dalszych inspiracji, pomoże szkoła rysunku. Kraków pod tym względem jest optymalnym miejscem, gdyż sztukę spotkamy tu na każdym kroku.

Dobry rzemieślnik

Czasami odkrycie talentu lub pasji zajmuje lata. Ktoś inny zupełnie w przypadkowych okolicznościach odkryje swoje przeznaczenie. Bywa jednak tak, że oczekiwania przerastają nasze umiejętności. Jeśli chcemy je rozwinąć, musimy po prostu ćwiczyć. Bycie samoukiem to często fantastyczna przygoda. Jeśli jednak zależy nam na realnych postępach lub walczymy o miejsce w prestiżowej uczelni, to warto postawić na współpracę. Odpowiednim miejscem, gdzie znajdziemy amatorów, czyli miłośników sztuki, będzie właśnie szkoła rysunku. Wejście w ten świat sprawia, że każdy dzień wypełnimy sztuką i otoczymy się nią, czerpiąc z niej bezcenną naukę. Nie każdy okaże się talentem jak Leonardo czy Picasso, ale praktycznie każdy może osiągnąć bardzo wysoki poziom. Ten z kolei zapewnić nam może uznanie i różne benefity z tego płynące. W końcu najlepsi rzemieślnicy są przez współczesny świat doceniani i wyróżniani.

Miejscem, które łączy różne osobowości, jest szkoła. Do niektórych szkół trafiamy ze względu na miejsce zamieszkania, ale niektóre możemy wybrać sami. W tych ostatnich spotkamy osoby o podobnych pasjach i zainteresowaniach. Takie środowisko stymuluje do działania, kreatywności i nauki. Jeśli planujemy rozwój w kierunku rysunku, malarstwa, architektury czy wystroju wnętrz, to warto znaleźć grunt, który pomoże nam rozkwitnąć. Wówczas może wydarzyć się dosłownie wszystko!


Materiał partnera zewnętrznego