Szkolenia laboratoryjne w roku 2022

0
494
szkolenia laboratoryjne
Zagadnienia poruszane na szkoleniach mają wyjątkowo różnorodny charakter. Dostosowane są zarówno do potrzeb uczestników, jak i obowiązujących realiów zawodowych | fot.: materiał partnera

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA oferuje zaawansowane szkolenia laboratoryjne dotyczące różnorodnej tematyki zawodowej. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich podmiotów dbających o bezustanny rozwój umiejętności oraz kompetencji pracowników. 

Uczestnicy kursu mają szansę poznać najnowsze wymagania i normy ze swojej specjalizacji. Co istotne, w trakcie szkolenia można zdobyć wiedzę z bardzo rozmaitych zagadnień, a organizowane są zarówno dla całych grup, jak i pojedynczych osób rozwijających się w konkretnym kierunku. 

Gdzie i w jakiej formie odbywają się szkolenia laboratoryjne?

Interesują Cię profesjonalne szkolenia laboratoryjne? Pandemia COVID-19 przyniosła w zakresie ich organizacji znaczące zmiany. Największą jest to, że obecnie organizowane są szkolenia online z każdej tematyki. Wymagania, normy i wszelkie rozwiązania pracownicy mogą poznać, nie wstając nawet od komputera. 

Szkolenia odbywają się zwykle w ciągu jednego dnia, choć zdarzają się też warianty dwu-, a nawet trzydniowe. Są różne kategorie szkoleń, najczęściej jednak prowadzone są one w formie: 

  • szkolenia instruktażowego – ze sprzętem kontrolno-pomiarowym, 
  • wykładu – z możliwością zadawania pytań na bieżąco, szczególnie związanych z własnym laboratorium badawczym, 
  • warsztatów roboczych – np. z identyfikacji szans i ryzyk w laboratorium. 

Weryfikacja i walidacja metod badawczych, czyli spis zagadnień

Zagadnienia poruszane na szkoleniach mają wyjątkowo różnorodny charakter. Dostosowane są zarówno do potrzeb uczestników, jak i obowiązujących realiów zawodowych. Najczęściej poruszane są na nich takie kwestie, jak: 

  • metodyka szacowania niepewności pomiaru, 
  • spójność pomiarowa w laboratorium badawczym, 
  • nadzór nad sprzętem kontrolno-pomiarowym, 
  • wymagania i normy ISO 17025, 
  • zastosowanie kart kontrolnych w procesie potwierdzania ważności wyników badań, 
  • prowadzenie odbiorów i kwalifikacji IQQQPQ urządzeń laboratoryjnych. 

Kompleksowa oferta dla pracowników laboratoriów

Szkolenia laboratoryjne w 2022 roku skupiają się tradycyjnie na wdrożeniu uczestników w procesy zarządzania jakością w laboratorium badawczym. Mają one kompleksową formę, przygotowującą pracowników laboratoriów do nowych wyzwań i usprawniającą wykonywanie obowiązków zawodowych. 

Wszystkie szkolenia prowadzone są przez doświadczonych i cenionych w branży profesjonalistów. Przygotowywane są w oparciu o najnowsze wytyczne i aktualne informacje zawodowe, odpowiadając na realne potrzeby. Mają spójną i przystępną formę, realnie wzbogacającą wiedzę i umiejętności uczestników spotkania.

Materiał partnera