Szafy chłodnicze do gastronomii – jak można je idealnie dopasować do potrzeb?

0
476
szafy chłodnicze
Wybierając szafy chłodnicze do gastronomii z całą pewnością zależy nam na tym, by wykorzystać ich pełny potencjał | fot.: materiał partnera

Wyposażenie lokalu gastronomicznego jest niezbędne ku temu, by mógł on po prostu funkcjonować i raczyć swoich gości wybitnymi posiłkami. Z pewnością jednak poszczególne sprzęty i elementy, jakie znajdą się np. w gastronomicznej kuchni muszą spełniać poszczególne standardy i dopasować się do potrzeb pracowników. Jednym ze sprzętów do gastronomii, który zwykle sprawia najwięcej problemów w kwestii wyboru są szafy chłodnicze. Jak więc można dopasować je idealnie do potrzeb i możliwości?

Jakie gabaryty powinny mieć idealne szafy chłodnicze?

Wybierając szafy chłodnicze do gastronomii z całą pewnością zależy nam na tym, by wykorzystać ich pełny potencjał. Niemniej jednak nie możemy zapominać o tym, że te same szafy chłodnicze nie mogą zbytnio ograniczać przestrzeni i dostępu do innych sprzętów i blatów roboczych. Wobec tego, przy wyborze szaf chłodniczych najważniejszym elementem staje się dobranie ich gabarytów w odpowiedni sposób. W pierwszej kolejności warto oszacować – nawet mniej więcej – ile wolnego miejsca możemy przeznaczyć na to, by te szafy chłodnicze ustawić. Kolejno warto zwrócić uwagę na to, czy otwieranie drzwi nie będzie niczym ograniczone lub nie utrudni dostępu do innych szafek czy sprzętów, jakie już znajdują się w gastronomicznej kuchni. Często nawet mniejsze szafy chłodnicze okażą się lepszym wyborem i nie zabiorą nam zbyt wiele przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w niewielkich kuchniach.

Szafy chłodnicze do gastronomii i ich funkcjonalność

Kolejnym ważnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze szaf chłodniczych, to ich funkcjonalność. Z założenia wiemy, że szafy chłodnicze mają po prostu utrzymywać odpowiednią i optymalną temperaturę danych produktów spożywczych. Jednocześnie najnowocześniejsze modele szaf chłodniczych oferują nam specjalne podziały na strefy, które mogą utrzymać różnorodne wartości temperaturowe. Takie szafy chłodnicze są więc o wiele bardziej profesjonalnymi i zaawansowanymi sprzętami, więc z pewnością korzystanie z nich będzie o wiele przyjemniejsze.

Szafy chłodnicze i ich energooszczędność

Pamiętajmy, że szafy chłodnicze to urządzenia, które będą podłączone do prądu praktycznie przez 24 godziny na dobę. W zależności jednak od tego, jakie szafy chłodnicze wybierzmy, możemy zagwarantować sobie obniżenie rachunków. W jaki sposób? Otóż wybierajmy szafy chłodnicze te, które są po prostu energooszczędne. Dzięki temu zredukują one pobór prądu, a tym samym skutecznie doprowadzą do obniżenia rachunków, a to dla większości z nas będzie priorytetem.

Materiał partnera