Studiuj online w Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji. To takie proste!

0
474
wirtualna edukacja
Dzisiaj praca i nauka w formie zdalnej są dużo bardziej dostępne | fot.: materiał partnera

Kończysz szkołę średnią i zastanawiasz się nad kierunkiem studiów? A może chcesz podnieść swoje kompetencje i znaleźć lepszą ofertę pracy, ale nie masz czasu pojawiać się na uczelni? Nic straconego. Studiuj online.

Choć pandemia przyniosła wiele zła, to są obszary, które zmieniły się na lepsze. Wiele biznesów, a także jednostki oświatowe przeniosło się do sieci. Dzisiaj praca i nauka w formie zdalnej są dużo bardziej dostępne. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na dojazdy na uczelnię czy „okienka” pomiędzy zajęciami. Możesz studiować wygodnie z domu lub dowolnego miejsca na świecie. W ten sposób łatwiej będzie połączyć Ci naukę z pracą, hobby lub stylem życia, który prowadzisz. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na uwe.edu.pl.

Maturzysto! Czy jest tu coś, co Cię interesuje?

Dobrze prosperująca potrzebuje specjalistów od zarządzania. Zwykle to dobrze zorganizowani i samodzielni pracownicy, a także sprawnie działający przedsiębiorcy. W trakcie studiów lub po ich ukończeniu znajdziesz pracę jako specjalista ds. sprzedaży, analityk biznesowy czy ekspert od reklamy internetowej. Twoje kompetencje przydadzą się także w branży finansowej i administracji publicznej. Dróg jest wiele. Którą wybierasz?

Głodny wiedzy? Zacznij studia magisterskie II stopnia

Studia magisterskie online to wybór dla osób, które mają małe dzieci i nie zawsze mogłyby pojawić się na uczelni, a także dla wszystkich pracujących i wszystkich, którzy nie lubią ograniczeń. Być może ogranicza Cię czas, odległość od uczelni lub inne elementy, które uniemożliwiają zapisanie się na studia. Możliwość nauki i zdobycia dyplomu bez wychodzenia z domu to komfortowe rozwiązanie, dostosowane do współczesnych czasów. 

Nie tylko studia online są dopasowane do potrzeb obecnych studentów, ale także kierunki studiów. Analiza danych w czasach BIG DATA, zarządzanie finansami czy współczesna rachunkowość to specjalizacje pożądane na rynku. Dzisiaj dane to najcenniejsze zasoby, jakie ma firma. Na tej podstawie można kształtować jej politykę, sprzedaż, a także wywierać wpływ na otoczenie. Potrzebni są specjaliści, którzy potrafią analizować informacje i wyciągać z nich wnioski. To pasjonująca i dobrze płatna praca. Pomyśl, jakie to otwiera przed Tobą możliwości.

Czy warto studiować?

Wiele osób uważa, że studia się zdewaluowały. Nic bardziej mylnego! Wiedza zawsze jest przydatna, a udokumentowana otwiera wiele drzwi. Poza tym po studiach łatwiej udowodnić, że masz określone kompetencje. W końcu zdałeś egzaminy z wielu przedmiotów i specjalizacji, a więc masz opanowany przynajmniej aspekt teoretyczny. To bardzo przydatne w pracy związanej z kierunkiem studiów.

Poza tym studia to możliwość poznania nowych ludzi. Nie chodzi tylko o przyjaźnie i wspólne spędzanie czasu na rozrywkach. Znajomości online kształtują się nieco inaczej i obejmują bardziej kwestie zawodowe. Być może poznasz swojego przyszłego pracodawcę, koleżankę, z którą otworzysz biznes lub sam zdecydujesz się kogoś zatrudnić do swojej firmy z grona studentów. Studia to z pewnością ciekawe możliwości. Trzeba jednak umieć dostrzec korzyści dla siebie.

Materiał partnera