Spotkania integracyjne pod gołym niebem

0
430
piknik pod gołym niebem
Obcowanie z przyrodą dobrze wpływa na ludzką psychikę oraz odrestaurowuje | fot.: stock.adobe.com

Spotkania integracyjne pracowników to jedna z kluczowych kwestii, przyczyniająca się do poprawy stosunków w firmie. To właśnie dzięki takim spotkaniom, usprawnia się komunikacja pomiędzy pracownikami, za czym idzie zwiększona motywacja oraz finalnie lepsze wyniki całego zespołu. Warto pamiętać, iż w każdym zespole mamy do czynienia z różnymi charakterami i osobowościami. Często zachowanie w pracy, rzutuje ostatecznie na postrzeganie danej osoby. Czasem warto troszkę się wysilić i poznać naszych współpracowników bliżej. No więc jak i gdzie integrować pracowników w firmie? Sposobów i miejsc na firmową integrację jest wiele. To, na co się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb, ilości czasu oraz zasobów finansowych.

Wspólne wyjścia po pracy

Pierwszym ze sposobów na integrację pracowników są wspólne wyjścia po pracy. Jest on najczęściej uskuteczniany. Czas spędzony po pracy razem z osobami, z którymi na co dzień dzielimy jedynie wspólny pokój bądź biurko, będzie mniej oficjalny, a spotkanie takie może przyczynić się do rozluźnienia stosunków zawodowych i poznaniu lepiej naszych współpracowników. Idealnym rozwiązaniem na spotkanie po pracy letnią porą są pikniki firmowe. Poznań jako miasto liczące ponad 500 000 mieszkańców posiada wiele miejsc, gdzie można zorganizować integrację pracowników na powietrzu. Zielona trawa, świeże powietrze oraz zimny napój w ręku to idealna sytuacja do zacieśniania relacji międzyludzkich.

Integracja w czasie pracy

W obecnych czasach, gdy praca zdalna zdominowała formę wykonywania większości zawodów, warto pokusić się o spędzenie wspólnego czasu w godzinach pracy. Może być to chociażby wspólne napicie się kawy online, przy którym poruszymy lekki, obyczajowy temat. W sytuacji, gdy znajdujemy się w biurze, dobrze jest celebrować urodziny, święta czy wspólne rozpoczęcie dnia.

Wyjazd integracyjny

Pomysł wyjazdu integracyjnego jest najtrudniejszy do zrealizowania ze względu na ilość przygotowań oraz kwestię finansową. Zorganizowana wycieczka może pochłonąć sporą ilość gotówki. Jednakże i na to jest sposób. Wyjazd integracyjny może odbyć się na przykład do pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego bądź letnią porą warto zorganizować jednodniową wycieczkę na szlak turystyczny. Obcowanie z przyrodą dobrze wpływa na ludzką psychikę oraz odrestaurowuje. Dzięki jednodniowemu wyjazdowi wszyscy powrócą do firmy z rześkim umysłem oraz nowymi pomysłami.

Materiał partnera