Sejfy – pewność i bezpieczeństwo na co dzień

0
1409
efektowny sejf
W sejfie przeznaczonym do użytku domowego oraz w sejfach do firmy można także  zainstalować specjalny system bezpieczeństwa  instalacji alarmowej | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W dobie dynamicznego życia, częstych podróży i opuszczania domu warto zadbać o bezpieczeństwo pozostawionych w nim kosztowności czy innych wartościowych przedmiotów. W tym celu specjaliści opracowali i stworzyli specjalne sejfy mające na celu pełne zabezpieczenie drogocennych przedmiotów, wartościowych papierów czy pieniędzy. W domach coraz częściej wykorzystujemy sejfy do ochrony biżuterii i innych kosztownych rzeczy. Warto przyjrzeć się poszczególnym parametrom sejfów, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb. Niezawodność rozwiązań firmy Hartmann Tresore już od 150 lat zapewnia właścicielom sejfów tej marki spokój i bezpieczeństwo.

Podstawowe kryteria przy wyborze sejfu

Jeśli planujesz zakup sejfu do domu czy firmy warto najpierw zastanowić się co będzie w nim przechowywane. Od tego uzależniamy wielkość i wymiary sejfu, jak również jego pojemność oraz wagę, a także sposoby zabezpieczeń i zamknięcia. Sejf depozytowy to najlepsze rozwiązanie dla domu oraz firmy. Każdy sejf charakteryzuje się odpowiednią budową, wymiarami, pojemnością oraz rodzajem zamka. Istotną cechą jest także możliwość przytwierdzenia, czyli zakotwienia sejfu w podłożu, dzięki czemu nie można go wynieść z bezpiecznego miejsca, w którym został zainstalowany.

Niezawodność sejfów depozytowych i  klasa bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że niezawodne sejfy marki Hartmann charakteryzują się określoną klasą bezpieczeństwa lub stopniem odporności. W zależności od tego posiadają odpowiednie certyfikaty wydawane  przez niezależne instytucje, takie jak VdS Schadenverhütung lub ECB-S.

Przytwierdzenie sejfu do podłoża lub ściany

Podczas zakotwienia sejfu do podłoża zasadnicze znaczenie ma tzw. ciężar oderwania. W praktyce oznacza to, że waga, jakiej trzeba użyć, aby wyrwać sejf z podłogi, szafy czy ściany lub podłoża, musi wynosić co najmniej 1000 kg. Im mniej waży sejf, tym mocniej należy go przytwierdzić do danego podłoża czy ściany. Sejfy zweryfikowane przez VdS (i ECB-S) i o wadze poniżej 1000 kg mają w standardzie specjalne otwory i komplet śrub mocujących.

System instalacji alarmowej w sejfach

W sejfie przeznaczonym do użytku domowego oraz w sejfach do firmy można także  zainstalować specjalny system bezpieczeństwa  instalacji alarmowej.

Różne rodzaje sejfów w zależności od ich przeznaczenia

W zależności od miejsca, w którym zostanie zamontowany można wyróżnić sejfy ścienne, podłogowe, meblowe oraz sejfy przeznaczone do zakotwiczenia w podłożu. Natomiast z uwagi na przeznaczenie wyróżniamy sejfy na przedmioty domowe, sejfy na broń, sejfy na nośniki danych oraz sejfy na dokumenty i klucze. Innym elementem zapewniającym bezpieczeństwo podczas przechowywania wartościowych przedmiotów są drzwi pancerne. Montuje się je w celu utrudnienia dostępu osobom niepożądanym.

Sejfy wrzutowe i depozytowe marki Hartmann

Wrzutowe sejfy depozytowe z motylkowym zamknięciem są wykorzystywane do przechowywania kasetek z pieniędzmi. Sejf o zewnętrznych wymiarach 300 x 465 x 290 mm i pojemności 33 litrów jest optymalnym rozwiązaniem dla domu oraz dla niewielkich firm. Klienci mają możliwość wyboru koloru lakieru sejfu zgodnie z paletą barw RAL.


Materiał partnera zewnętrznego