Rozlicz PIT online!

0
1018
rozliczenie pita
Dużą popularnością cieszy się dostępna w portalu podatkowym usługa przygotowana przez resort finansów | fot.: materiał partnera

Polacy coraz chętniej decydują się na rozliczenie pit online. To ułatwia obowiązek, a także sprawia, że cała procedura jest szybsza i bezpieczniejsza. Minimalizuje się bowiem ryzyko możliwych błędów. Poza tym podatnicy, by rozliczyć pit online nie muszą już śledzić zmian w przepisach czy też szukać odpowiedniego formularza. O wszystkie te aspekty zadba profesjonalna aplikacja. By rozliczyć pit do urzędu skarbowego, można skorzystać z kilku sposobów. Jednym z nich są e-deklaracje przygotowywane przez Ministerstwo Finansów. Poza tym można korzystać z programów do rozliczeń rocznych. Na portalu podatkowym dostępna jest także usługa e-PIT. W każdym wariancie oczywiście należy pamiętać o terminowym rocznym obliczeniu podatku.

Jak wygląda rozliczenie pit online?

[obraz_1] Każdy podatnik ma obowiązek rozliczenia się z dochodów w danym roku na odpowiedniej deklaracji pit. Zamiast odwiedzać urząd skarbowy i wypełniać formularze, można skorzystać ze specjalnych programów, które pozwalają dopełnić formalności zdecydowanie szybciej. W efekcie coraz więcej osób korzysta z tej metody, a tradycyjne papierowe druki deklaracji przechodzą do lamusa. PIT online jest opcją szytą na miarę. I dlatego większość podatników rozlicza się przez internet, a liczba deklaracji złożonych elektronicznie rośnie z roku na rok. Z pewnością nie inaczej będzie w 2022 roku. Poza tym resort finansów usługi stale rozbudowuje, więc doskonale odpowiadają one na potrzeby Polaków.

W 2022 roku będziemy mogli złożyć rozliczenie pit od 5 lutego. Wielu podatników już wówczas składa elektroniczne deklaracje do fiskusa, ponieważ nie muszą wówczas bardzo długo czekać na zwrot podatku. Polacy bowiem chętnie korzystają z licznych ulg podatkowych. One się co roku zmieniają, więc warto mieć świadomość, co możemy wykazać w aktualnym zeznaniu podatkowym. Wielu podatników niezmiennie korzysta z  ulgi internetowej. Poza tym popularne są ulgi na dzieci czy też rehabilitacyjna. Ci, którzy zdecydowali się na montaż fotowoltaiki, również mogą liczyć na duże zwroty.

PIT online
Podatnicy chętnie składają deklaracje pit przez internet | fot.: materiał partnera

Wykorzystaj program pit

Podatnicy chętnie składają deklaracje pit przez internet. Niektórzy samodzielnie wypełniają rozliczenie roczne na przykład w systemie e-Deklaracje. To program Ministerstwa finansów. Poza tym jest wiele innych bezpłatnych programów, które pozwalają szybko wypełnić formularze i co istotne minimalizują ryzyko błędów obliczeniowych oraz sprawdzają, czy wszystkie obowiązkowe pola zostały wypełnione. Co istotne, z tego rozwiązania mogą korzystać podatnicy, którzy czerpią dochody z działalności gospodarczej, rozliczają się z przychodów ewidencjonowanych oraz oczywiście dotyczy rozliczenie także osób fizycznych. Za każdym razem deklarację trzeba złożyć we właściwym urzędzie skarbowym, choć oczywiście lepiej zrobić to online.

Urząd skarbowy w zasięgu klawiatury

Dużą popularnością cieszy się dostępna w portalu podatkowym usługa przygotowana przez resort finansów. Twój e-PIT jest dostępny dla podatników składających zeznania podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38. Można na przykład zaakceptować przygotowane i wstępne wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową rozliczenie. Deklarację można uzupełnić także o należne ulgi i odliczenia. Warto jednak pamiętać o tym, że ta usługa nie jest dostępna dla tych którzy rozliczają przychody z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej. Przez internet za pomocą aplikacji można rozliczyć pit, wykorzystując najpopularniejsze deklaracje.

Materiał partnera