Przechodzisz na tryb home office? Zobacz, jakie biurko posłuży Ci na co dzień

0
785
biurko do home office
W obecnej sytuacji coraz więcej osób zmuszonych jest to zaaranżowania części mieszkania na domowe biuro | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jesteś na ostatniej prostej do przejścia w tryb home office? Poszukujesz komfortowego biurka do pracy przy komputerze i dokumentach? Świetnie! Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci urządzenie funkcjonalnego i pięknego domowego biura. Zaczynamy!

Biurko z regulowaną wysokością blatu – ulga dla kręgosłupa

W obecnej sytuacji coraz więcej osób zmuszonych jest to zaaranżowania części mieszkania na domowe biuro. Wielogodzinna praca przed komputerem sprzyja, niestety, bólom kręgosłupa. Dlatego też tak ważny jest wybór odpowiedniego biurka oraz fotela. Z myślą o tej potrzebie producenci biurek przygotowali modele z regulowanym blatem, które w łatwy sposób pozwalają przejść z trybu pracy siedzącej na stojącą. Problemy związane z obciążeniem układu mięśniowo-szkieletowego mogą być zmniejszone za sprawą ergonomicznego stanowiska pracy. Ważne jest też zapewnienie sobie odpowiednio dużej przestrzeni roboczej.  Optymalny jest blat o szerokości od 120 do 160 cm oraz głębokości od 80 do 90 cm. Znaczenie ma również umieszczenie blatu na właściwej wysokości. Dla użytkownika o przeciętnym wzroście powinien znajdować się on na wysokości około 75 cm, jeśli chodzi o pozycję siedzącą. W przypadku osób wysokich może być on usytuowany około 5 cm wyżej. Istotne jest również takie ustawienie biurka, aby przód monitora nie był zwrócony bezpośrednio w stronę okna. Padające na niego światło dzienne może spowodować powstanie refleksów. Utrzymaniu porządku w bezpośredniej bliskości komputera sprzyjają wysuwane szuflady, kryjące przybory do pisania, kalendarz i notatnik. Pozostając w temacie ergonomii, ważny jest też dobór odpowiedniego fotela biurowego, najlepiej modelu z regulowanym kątem pochylenia oparcia, wysokością siedziska oraz z podłokietnikami.

Niezbędnik w domowym biurze – wygodne biurko we wzór betonu architektonicznego

Polecanym modelem do codziennej pracy jest biurko Krister. Modny motyw w postaci betonu architektonicznego świetnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Prosta konstrukcja pozbawiona zdobień odpowiada oczekiwaniom użytkowników, którzy cenią sobie minimalistyczny styl. Symetrycznie rozmieszczone szuflady (po 3 z każdej strony) ułatwiają organizację pracy. Szerokość blatu równa 130 cm daje odpowiednio dużo przestrzeni na umieszczenie sprzętu i notatek, zaś wysokość poziomie 77 cm sprzyja utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała podczas pracy. Wysuwany blat może posłużyć jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania dokumentów. Klawiaturę zdecydowanie lepiej, dla własnej wygody, umieścić bezpośrednio na blacie biurka.


Materiał partnera zewnętrznego