Praca dla opiekunki Niemcy. Czy to dobra oferta pracy w opiece?

0
1410
praca dla opiekunki w niemczech
Gdy przyjmujesz pracę na terenie Polski, gdzie sprawdzasz, czy firma jest legalna? Odpowiednich informacji dostarczą Ci wyszukiwarki na stronach CEIDG oraz KRS | fot.: materiał partnera

Jak rozpoznać dobrą ofertę pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech? Sprawdź wynagrodzenie i inne zarobki przy legalnym zatrudnieniu opiekunki Niemcy.

Praca w Niemczech wymaga przekroczenia nie tylko fizycznych granic leżących między naszymi państwami. Nade wszystko rozpoczęcie pracy poza terenem własnego kraju oznacza zmierzenie się z granicami w postaci przekonań tkwiących w naszej głowie. Kuszą Cię dobre zarobki? Czujesz, że masz predyspozycje do pracy w charakterze opiekunki Niemcy

Naucz się rozpoznawać obiecujące oferty i miejsca pracy. W ten sposób zminimalizujesz własne obawy i zapewnisz sobie bezpieczeństwo.

Opieka Niemcy. Jak rozpoznać legalną ofertę pracy dla opiekunek?

Gdy przyjmujesz pracę na terenie Polski, gdzie sprawdzasz, czy firma jest legalna? Odpowiednich informacji dostarczą Ci wyszukiwarki na stronach CEIDG oraz KRS. W przypadku firm niemieckich ich legalność sprawdzisz równie łatwo. Wystarczy zajrzeć na strony unternehmensregister.de i handelsregister.de. Legalnie działającą niemiecką agencję wyszukasz na pewno na jednej z nich.

Oczywiście do korzystania z tych stron niezbędna jest znajomość języka niemieckiego. Bez znajomości języka nie możesz jednak liczyć na zatrudnienie jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Dlaczego?

Praca w Niemczech w opiece nad osobami starszymi a język niemiecki.

Pomyśl, co stanie się, gdy Twój podopieczny zasłabnie. Być może będzie wówczas mówić niewyraźnie lub w ogóle straci przytomność. Wezwanie w tym momencie pogotowia jest Twoim obowiązkiem. Następnie trzeba będzie przekazać dyspozytorowi informacje o stanie seniora. A nawet udzielić wskazówek dotyczących dojazdu. Na pewno nie będzie to łatwe, gdy będziesz odczuwać nerwy.

Z tego względu dobrą ofertę pracy rozpoznasz także po tym, że jednym z wymogów jest co najmniej komunikatywna znajomość niemieckiego. Jeśli agencja dopuszcza do pracy osoby, które języka nie znają, taką ofertę lepiej odrzucić z miejsca, by nie narobić sobie kłopotów.

Opiekunki Niemcy. Sprawdź najniższe wynagrodzenie przy pracy w opiece.

Dane dotyczące Twoich przyszłych zarobków powinny być całkowicie jawne. Co więcej, oferta musi być zgodna z przepisami dotyczącymi minimalnego wynagrodzenia za pracę w opiece w Niemczech. Najniższa dopuszczalna stawka godzinowa w tym sektorze wynosi od września 2021 roku 12 euro. Ogłoszenia, w których stawka jest niższa, z miejsca należy uznać za podejrzane.

Najlepsze oferty pochodzą przy tym od niemieckich agencji. To one mogą zatrudnić Cię legalnie na terenie Niemiec. Po pełnych pięciu latach przepracowanych za granicą, nabywasz wówczas prawo do niemieckiej emerytury.

Wymagania agencji przy pracy dla opiekunek w Niemczech.

Prócz znajomości języka, niemieckie agencje wymagają od opiekunek przede wszystkim kompetencji miękkich. Empatia, cierpliwość, świetna organizacja, zaradność życiowa i odporność psychiczna to zestaw cech idealnych. 

To, czy masz doświadczenie w pracy w opiece, także się liczy. Oraz umiejętności związane z zakresem obowiązków. Może do nich należeć przygotowywanie posiłków, sprzątanie wspólnie użytkowanych powierzchni oraz aktywizacja i dbanie o higienę seniora.

Opieka w Niemczech. Co zapewnia się w pracy dla opiekunek osób starszych?

Przede wszystkim masz zapewnione darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. Oznacza to, że większość pensji możesz zachować jako oszczędności lub wydać na własne przyjemności podczas pracy opiekunki Niemcy. Za pracę w święta należy Ci się premia. Za niewykorzystany urlop – rekompensata. 

W dobrej ofercie znajdziesz też wzmiankę o stałym kontakcie z opiekunem rezydentem lub koordynatorem. Porządne agencje oferują również bezpłatny przejazd tam i z powrotem.

Opiekunka osób starszych Niemcy. Szukasz pracy opiekunki seniorów?

Zapraszamy Cię na stronę Jobs.pricura.de/pl/. Znajdziesz tam pełen opis stanowiska dla opiekunów i aplikację online dla personelu opiekuńczego. Wypełniając ją, odpowiadasz na naszą ofertę. Później wystarczy chwilę poczekać. Jeśli tylko będziemy mieć dla Ciebie stanowisko pracy zgodne z Twoim doświadczeniem i dostępnością, umówimy się na rozmowę jak najszybciej.

Materiał partnera