Popularne oferty pracy w Warszawie

0
1294
Praca w Warszawie
a rynku poszukuje się przedstawicieli takich branż, jak: IT, telekomunikacja, handel, przemysł czy bankowość. Które zawody uchodzą za najbardziej popularne i jakie wiąże się z nimi wynagrodzenie? | fot.: Fotolia

Co roku, w poszukiwaniu lepszego zatrudniania i zarobków, do stolicy przyjeżdżają pracownicy z całej Polski. Oferty pracy w Warszawie są bowiem bardzo zróżnicowane i panuje przekonanie, że każdy znajdzie tutaj odpowiednie zajęcie dla siebie. Na rynku poszukuje się przedstawicieli takich branż, jak: IT, telekomunikacja, handel, przemysł czy bankowość. Które zawody uchodzą za najbardziej popularne i jakie wiąże się z nimi wynagrodzenie? Warto wiedzieć.

Specjalista w centrum usług wspólnych

W Warszawie pracę znajdą zarówno wykwalifikowani specjaliści, jak i pracownicy szeregowi. W stolicy szczególnie poszukiwane są osoby do finansów, księgowości, IT czy obsługi klienta w centrach usług wspólnych, których jest już tam ponad 150. Z uwagi na międzynarodowe środowisko, praca w takich korporacjach wymaga najczęściej znajomości języków obcych, a zarobki zaczynają się w niej od 3500 zł brutto i sięgają nawet 9000 zł brutto w przypadku wyspecjalizowanych stanowisk dla kandydatów, którzy posiadają doświadczenie w obszarze księgowości, IT, HR czy zakupów.

Prace dorywcze dla studentów

Oferty pracy w stolicy często są też skierowane do osób, które chcą łączyć studia z zarabianiem pierwszych pieniędzy. W call center na tzw. słuchawce, sklepie czy w obsłudze klienta sieci handlowych zarobić można średnio od 12 do nawet 25 zł za godzinę. Firmy narzekają bowiem na brak pracowników, którzy zdecydowaliby się na pracę „na słuchawce” czy w obsłudze klienta, a branża szybko się rozrasta i profesjonalizuje. Szacuje się, że może w niej pracować nawet 200 tys. osób[1].

W branży IT zarobisz najwięcej

Warszawa to także doskonałe miejsce na rozpoczęcie kariery w obszarze IT. Już na początku drogi zawodowej można liczyć na pensję w wysokości 4500-5000 zł brutto. Co ciekawe, już po pierwszym roku pracy może ona wzrosnąć nawet dwukrotnie. Co czwarty specjalista w tej branży zarabia 12,500 zł brutto.

A może marketing,  PR lub reklama?

W centrum kraju ulokowały się też siedziby największych światowych koncernów, które potrzebuję specjalistów do działów marketingu i PR. W stolicy nie brakuje też agencji reklamowych, w których pracy szukają kreatywni. Na początku kariery, na stanowiskach asystenckich mogą oni zarobić 3000 zł brutto, jako specjaliści  – więcej, bo aż 4000-6000 zł brutto. Natomiast kierownicy otrzymują pensje w wysokości nawet ponad 10000 zł brutto.

Praca w bankowości

W oddziałach banków i ich centralach również nie brakuje ofert pracy. Średnie wynagrodzenie dla finansistów z tej branży oscyluje między 6000 a 7000 tys. zł. Banki poszukują zarówno osób do obsługi klienta, jak i specjalistów ds. finansów do rozliczeń w centrach biznesowych.

Handlowiec poszukiwany

Na rynku wciąż brakuje przedstawicieli handlowych. Specjaliści, którzy realizują plany sprzedażowe, średnio zarabiają prawie 4000 zł brutto. Co drugi fachowiec otrzymuje pensję w wysokości od 3000 zł do 5488 zł brutto. Na takim stanowisku trzeba przede wszystkim wykazywać się zmysłem sprzedażowym i dużą komunikatywnością.

Księgowy

Województwo mazowieckie jest też najlepszym miejscem na pracę dla księgowych. W 2016 r. to właśnie tutaj mogli oni liczyć na najlepsze wynagrodzenie, które wynosiło średnio od 4500 do 6600 zł brutto. Szukając pracy warto pamiętać, że najwięcej płacą pracodawcy z branży motoryzacyjnej, opakowań i poligrafii oraz materiałów budowalnych.

Brakuje rąk do pracy w magazynach

Przedsiębiorcy z sektora przemysłowego i produkcyjnego narzekają coraz bardziej na brak rąk do pracy. Szukają m.in. osób do obsługi magazynów. Magazynierzy średnio mogą liczyć na pensje w wysokości 2600 zł brutto. Co drugi pracownik zarabia 3200 zł brutto.

Administracja biurowa

Z kolei, w korporacjach i średnich przedsiębiorstwach poszukiwani są pracownicy administracji biurowej. Pracy można szukać na stanowiskach asystenckich w roli konsultantów, archiwistów czy recepcjonistów. W przypadku międzynarodowych centrów biznesowych, gdzie wymagany jest język obcy, stawki zaczynają się od 3500 zł brutto.

Administracja publiczna nadal w cenie

Nadal warto też starać się o pracę w urzędzie, która uznawana jest za stabilną i bezpieczną. Na stanowisku telefonistki w Warszawie można zarobić nawet 5000 zł brutto, a kserografisty w okolicach 6000 zł brutto.

[1] http://gazetapraca.pl/gazetapraca/7,90443,21252610,na-rynku-brakuje-telemarketerow-na-sluchawce-zarobisz-nawet.html#TRNajCzytSST


Materiał partnera zewnętrznego