Najczęstsze i najbardziej atrakcyjne prace zawodowe, wykonywane zdalnie – ranking

0
871
mężczyzna freelancer pracujący przy laptopie w kawiarni
Będąc freelancerem, jedyny kontakt z klientem może ograniczyć się do omówienia szczegółów danego zlecenia a później do ewentualnej poprawy produktu finalnego | fot.: stock.adobe.com

Ostatnie miesiące na dobre potwierdziły fakt, że nasz rynek pracy zmienia się nie tylko pod względem zapotrzebowania na pracowników danych branż, ale również narzędzi i lokalizacji, gdzie taka praca może być wykonywana. Wynajmowane wcześniej setki tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych przez ponad kwartał straszyły pustką, a pracownicy kontynuowali swoje obowiązki z poziomu swoich domowych gabinetów. Home Office, kiedyś przywilej pracownika przeszedł teraz w stan normalności i nikogo nie dziwi już fakt, że wiele firm, a nawet całe branże świetnie sobie radzą, wysyłając swoich pracowników do pracy zdalnej. W jakich branżach tego typu praca sprawdza się najlepiej? Na jakie zawody powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, szukając zdalnego zatrudnienia?

Programista

Programiści to profesja, w której do pełni szczęścia pracownikowi potrzebny jest świetnej jakości laptop i kilka monitorów. Tak wyposażone biuro w żaden sposób nie różni się od tego, co możemy spotkać w siedzibie firmy. Programiści nie od dzisiaj wolą pracę w domu, głównie ze względu na fakt, że mogą w spokoju pracować nad swoimi zadaniami i dostarczać oprogramowanie najwyższej jakości. Praca w domu w żadnym wypadku nie eliminuje interakcji zachodzących w ramach zespołu programistów – kluczem do efektywnego zarządzania takim zespołem jest wykorzystywanie technologii komunikacyjnych. Szukając pracy zdalnej, warto zwrócić szczególną uwagę na pracę programisty. Jest to jeden z najlepiej płatnych zawodów w Polsce, jednak kandydat musi posiadać kompetencje odpowiednie do sprawowania takiej pozycji.

Tester Oprogramowania

Zawód testera to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną przebranżowić się do sektora IT jednak ich obecne kompetencje, wiedza i umiejętności dyskwalifikują ich w wyścigu o posadę programisty. Tester Oprogramowania w dużej mierze odpowiada za techniczną i wizualną stronę prawidłowego działania strony internetowej lub aplikacji. To właśnie zadaniem testera jest wyłapywać wszystkie błędy i niedociągnięcia. Podobnie jak w przypadku programisty, tester oprogramowania swoją pracę może wykonywać w domu. Mając swoje zadania, nie ma żadnego problemu z tym, by bez specjalnego nadzoru wprost z biura praca była wykonana w optymalnej jakości.

Freelancer czyli grafik lub copywriter

Kolejną propozycją dla osób, które pragną swoje 8 godzin dnia zawodowego spędzić w domu, jest zainteresowanie się takimi obszarami jak grafika czy copywriting. Obie te profesje nie wymagają od nas obecności w biurze a tak kreatywne zajęcia spokojnie możemy wykonywać z domu. Będąc freelancerem, jedyny kontakt z klientem może ograniczyć się do omówienia szczegółów danego zlecenia a później do ewentualnej poprawy produktu finalnego. Wiele osób bardzo docenia specyfikę pracy kreatywnej, którą można wykonywać we własnym domowym biurze. Wszystkie narzędzia, które są potrzebne do wykonywania takich obowiązków, znajdują się na naszych laptopach, dlatego też tworzenie grafiki dla klienta w swoim ogrodzie to marzenie niejednej osoby.


ŁNA