Meble do salonu kosmetycznego: nowe czy używane?

0
695
meble do salonu kosmetycznego
Wiele osób zastanawia się nad rodzajem wyposażenia do swojego salonu kosmetycznego | fot.: materiał partnera

Korzystanie z profesjonalnych usług w salonie kosmetycznym to czas relaksu, wytchnienia od codzienności i zadbanie o różne części naszego ciała. Jest to jedna z najbardziej popularnych form, z których korzystamy chcąc rozpieścić swoje ciało i zmysły. By móc uzyskać najwyższy poziom komfortu podczas różnorodnych zabiegów w salonach, jednym z najważniejszych elementów są meble do salonu kosmetycznego. Przyjrzyjmy się im z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!.

Te meble to must have w salonie kosmetycznym

Meble do salonu kosmetycznego to szeroki wachlarz dostępnych możliwości. Absolutnym must have są z całą pewnością takie meble jak: podnóżki, lustra, fotele, łóżka kosmetyczne czy stoliki to manicure. Dzięki takim meblom do salonu najwyżej jakości każdy klient będzie czuł się wyjątkowo ekskluzywnie i komfortowo, a ponadto cały nasz salon kosmetyczny nabierze unikatowego stylu, wyrazu i mocnego charakteru.

Zacznijmy od łóżek kosmetycznych. To mebel do salonu kosmetycznego, w którym najbardziej liczy się jakość i precyzja wykonania. Drewniane nóżki nadają łóżku wyjątkowo eleganckiego stylu. Tapicerka pikowana jest niezwykle wygodna i designerska.  Wysokość oparcia pod plecami jest regulowana ręcznie, dzięki czemu specjalista nawet w trakcie wykonywania zabiegów, jest w stanie regulować wysokość, w trosce o najwyższym poziom komfortu swojego klienta. Łóżka przydają się także do zabiegów wykonywanych na twarzy, na które przeznaczony jest specjalny otwór. W wypadku braku potrzeby korzystania z tego otworu, jest on zakrywany. 

Podnóżek pająk to absolutnie konieczny element wyposażenia. Takie meble do salonu kosmetycznego umożliwiają wykonywanie wielu różnorodnych zabiegów, takich jak np. masaże czy pedicure. Co więcej, podnóżek posiada pompę gazową do regulacji wysokości, dzięki czemu zarówno klient, jak i kosmetolog może dopasować idealną wysokość do swoich aktualnych potrzeb. 

Warto także z bliska przyjrzeć się stolikom do manicure. Tutaj także istnieje szeroka różnorodność wyboru. Możemy wybrać wyjątkowo eleganckie modele, z fikuśnie zakrzywionymi nóżkami. Co więcej, każdy stolik wyposażony jest w niezwykle funkcjonalne szuflady. Możemy wybrać również stolik, w którym znajdują się dwa stanowiska oddzielone po środku rzędem szuflad. Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań.

Lustra to jedno z najbardziej designerskich elementów wyposażenia naszych salonów kosmetycznych. Każdy klient czy klientka pragną zobaczyć efekty różnorodnych zabiegów. Odpowiednio podświetlone stanowią doskonały rodzaj ozdoby, wprowadzając przyjemny klimat. 

Meble do salonu kosmetycznego dostępne są w wielu różnorodnych wariantach kolorystycznych. Zaczynając od niezwykle uniwersalnych, klasycznych kolorów takich jak beż, biel, śmietanka czy różne odcienie szarości, aż po bardzo odważne, wyraziste, takie jak krwista czerwień, ostra pomarańcz, landrynkowy róż czy limonkowa zieleń. 

Nowe czy używane meble do salonu kosmetycznego? 

Wiele osób zastanawia się nad rodzajem wyposażenia do swojego salonu kosmetycznego. Szukając różnych źródeł oszczędności, wielu właścicieli rozważa kupić meble do salonu kosmetycznego używane. Nie jest to jednak udany sposób na generowanie oszczędności z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, używane meble do salonu kosmetycznego mają liczne ślady użytkowania. Pęknięta czy podniszczona tapicerka, nieestetyczne zarysowania na lutrach, widoczne ślady użytkowania na stolikach do manicure czy odbarwienia powodują, że cały styl i charakter naszego salonu kosmetycznego traci na wartości. Po drugie, meble do salonu kosmetycznego są jedną z kluczowych kwestii do osiągnięcia przez naszych klientów najwyższego poziomu komfortu i wygody. Masaż na najwyższej klasie nowym łóżku kosmetycznym będzie z całą pewnością usługą o wiele wyższej klasy, niż zabieg wykonany na używanym łóżku o słabej konstrukcji. 

Co więcej, inwestycja w używane meble do salonu kosmetycznego jest tylko pozorną oszczędnością. Używane meble w szybkim tempie ulegną amortyzacji, co w konsekwencji będzie wiązać się z koniecznością szybkiej wymiany na nowe. Dlatego właśnie warto zdecydować się na nowe meble do salonu kosmetycznego, które w dobrej kondycji będą służyć nam przez długi czas. 

Każdy profesjonalny architekt czy projektant wnętrz doskonale zdaje sobie sprawę, jak kluczową rolę w całej aranżacji wnętrz odgrywają najmniejsze szczegóły i detale. Dlatego właśnie meble do salonu kosmetycznego powinny być nowe i precyzyjnie dopracowane w każdym najmniejszym szczególe, co będzie stanowić gwarancję odniesienia sukcesu. 

Materiał partnera