Markowe buty robocze do zadań specjalnych

0
638
profesjonalne buty męskie
Przepisy BHP obowiązujące na placu budowy zalecają buty ochronne na grubej podeszwie i mające wzmocnienia na noskach oraz na bokach | fot.: stock.adobe.com

Profesjonalne buty robocze to dzisiaj podstawowe wyposażenie każdego pracownika, który wykonuje prace związaną z niebezpieczeństwem uszkodzenia nogi lub stopy. Obuwie ochronne wykonane z wysokiej jakości materiałów ma za zadanie nie tylko chronić ale także zapewnić komfort dla stopy i nogi przy wykonywaniu każdej pracy nawet tej w warunkach skrajnie niekomfortowych i niebezpiecznych.

Odpowiednio dopasowane i dobrane buty robocze męskie zapewnią dobrą ergonomię pracy wykonywanej na stojąco lub w ruchu. Obuwie ochronne musi spełniać ogólne warunki i wymogi użytkowania oraz być dopasowane do wykonywanej pracy. Inne buty będą potrzebna dla ludzi na budowie natomiast inne dla ludzi pracujących w warunkach z wodą np. w kanałach miejskich lub dla rybaków.

Profesjonalne obuwie robocze – przepisy BHP

W Kodeksie Pracy w Dziale 10 Rozdziale 9 w artykule 237 jest zapisane że pracodawca jest zobowiązany dostarczyć pracownikowi ubranie i obuwie robocze nieodpłatnie. W myśl powyższego zapisu pracownik musi być wyposażony w obuwie robocze które spełnia wymogi i jest dostosowane do wykonywanego zawodu. Przy wyborze takiego obuwia musimy kierować się ich przeznaczeniem oraz miejscem gdzie wykonujemy daną pracę. Przepisy BHP obowiązujące na placu budowy zalecają buty ochronne na grubej podeszwie i mające wzmocnienia na noskach oraz na bokach. Dobrym rozwiązaniem jest wzmocniona ścianka buta, która usztywnia kostki nogi chroniąc je przed uszkodzeniami lub złamaniami. Metalowe ochronne blaszki wstawione w noski i podeszwy chronią naszą nogę przed urazami mechanicznymi. Natomiast rodzaj materiału z jakiego jest wykonany but ma znaczenie i wpływ na pocenie się nogi oraz wytrzymałości na warunki zewnętrzne. Niebagatelnym znaczeniem jest tutaj pora roku ponieważ inne obuwie lżejsze będziemy używać latem, natomiast inne w zimie. Buty robocze męskie używane na budowie w warunkach zimowych powinny być antypoślizgowe oraz zabezpieczać stopę przed wychłodzeniem i gwałtownymi zmianami temperatury. Świetnie w ten trend wpisują się buty marki URGENT które produkują buty całoroczne jak i ocieplane dostosowane do warunków zimowych. Nie mniejszym powodzeniem cieszą się buty innych marek takich jak BETA lub DELTAPLUS które nie ustępują konkurencji i nadążają za wymogami rynku i zapotrzebowania na tego typu obuwie. Markowe obuwie robocze z wysoką klasa wykonania oraz użytych materiałów zagwarantują nam bezpieczeństwo i komfort pracy.

pracownik buty ochronne
Dobrym rozwiązaniem jest wzmocniona ścianka buta, która usztywnia kostki nogi chroniąc je przed uszkodzeniami lub złamaniami | fot.: stock.adobe.com

Materiały z jakich są wykonane buty robocze męskie

Jakość użytych materiałów do wykończenia i wykonania profesjonalnego obuwia roboczego ma niebagatelne znaczenie w jego użytkowaniu jak i asekuracji przed nieszczęśliwymi wypadkami. Ze względu na rodzaj użytego materiału możemy buty robocze podzielić na:

Buty robocze męskie gumowe

Profesjonalne buty robocze wykonane z gumy są przede wszystkim używane do prac w gospodarstwie rolnym, myjniach, na podmokłych terenach budowlanych czy kutrach rybackich. Gumowce znajdują swoje zastosowanie szczególnie w miejscach gdzie występuje duża wilgotność oraz skupiska dużej ilości wody. Buty robocze męskie wykonane z gumy PCV nie są dobrym rozwiązaniem i nie są zalecane w zimniejsze dni. Do takich celów buty gumowe powinny być ocieplone filcem lub mieć specjalne wkładki wykonane z polaru lub materiału termoizolacyjnego. Buty gumowe sprawdzają się również w pracach gdzie możemy natknąć się na substancje żrące lub chemikalia. Wysokie buty gumowe tzw. wodery świetnie sprawdzają się w pracy z wysokim stanem wody. Buty takie można śmiało powiedzieć że są stworzone do zadań specjalnych. Chronią nie tylko nasze nogi ale także brzuch i plecy. 

Buty robocze męskie ze skóry

Marki specjalizujące się w produkcji profesjonalnych butów roboczych takie jak URGENT, BETA czy DELTAPLUS posiadają w swojej ofercie buty wykonane ze skóry. Buty takie są przeznaczone do pracy prawie w każdych warunkach ponieważ są wytrzymałe i nie powodują nadmiernego pocenia się stopy. Buty wykonane ze skóry licowej z mocnym metalowym wykończeniem dziurek na sznurówki oraz usztywnionymi bokami i mocną podeszwą nadają się do pracy na trudnych nawierzchniach jak i nierównych terenach. Solidne wykonanie oraz świetna amortyzacja w postaci lekkiej podeszwy chroni nasze stawy i kostki przed przeciążeniem a odpowiednie dopasowanie wnętrza buta do stopy zapewni wygodę i komfort w użytkowaniu  w każdych warunkach. Profesjonalne obuwie męskie wykonane ze skóry w fasonie trzewików wysokich, niskich czy letnich butów charakteryzuje nie tylko wytrzymałością ale także lekkością i nowoczesnym designem. Warto pamiętać, że profesjonalne obuwie robocze, podobnie jak inne akcesoria, można zakupić także w internecie. Poszukując obuwia ochronnego, warto zajrzeć choćby na stronę https://natare.pl/157-buty-robocze oferujące buty robocze spełniające wszelkie normy jakościowe i technologiczne dla każdej gałęzi przemysłu.

Buty robocze męskie z tworzyw sztucznych

Markowe buty robocze nie muszą być wykonane z materiałów naturalnych. W nowoczesnej technologii wykorzystuje się wiele materiałów powstających z tworzyw sztucznych. Buty robocze męskie muszą przede wszystkim chronić stopę. Dlatego w profesjonalnych butach roboczych wykorzystuje się różnego rodzaju oddychające membrany które świetnie sprawdzają się w wysokich temperaturach. Wkładki termoizolacyjne wykonane z folii aluminiowej pokrytej filcem chronią i zatrzymują ciepło w środku buta. Natomiast stalowe wkładki chronią pracownika przed przebiciami na podłodze i takie buty są idealne do pracy przy słupach wysokiego napięcia czy w domu przy awariach elektrycznych. Gumowa podeszwa wykonana z kilu warstw gumy chroni przed przecięciem i uszkodzeniem podeszwy nie tylko na budowie ale także chroni stopy ratowników medycznych i strażaków przy wypadkach i nagłych zdarzeniach. Poszycie obuwia wykonane z materiałów nieprzepuszczających pyły i różnego rodzaju zanieczyszczenia chroni naszą stopę w miejscach gdzie mają miejsca różnego rodzaju wyburzenia i remonty budynków.

Markowe buty robocze – ochrona stopy w profesjonalnym obuwiu

Generalnie buty robocze męskie wykonane z każdego materiału muszą się nadawać i sprawdzać w każdej sytuacji. Profesjonalne obuwie robocze przeznaczone jest do zadań specjalnych a tym zadaniem specjalnym jest ochrona naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Markowe buty robocze muszą łączyć w sobie wiele zalet ochronnych takich jak ochrona przed zagrożeniami:

  • mechanicznymi
  • chemicznymi
  • termicznymi 
  • elektrycznymi
  • pyłowymi
  • wibracyjnymi

Połączenie tych wszystkich cech jest możliwe ponieważ producenci wiodących marek butów ochronnych takich jak BETA,URGENT czy DELTAPLUS postawili na jakość oraz komfort w swoich produktach.

OLI