Kursy i szkolenia coraz popularniejsze. Jak wybrać te najlepsze?

0
576
kobieta biorąca udział w szkoleniu online
Choć tradycyjne wydarzenia, odbywające się na żywo w konkretnym miejscu, wciąż nie tracą na popularności, jednocześnie coraz większym uznaniem cieszą się te realizowane w przestrzeni wirtualnej | fot.: stock.adobe.com

Wielokrotnie można spotkać się z różnymi wersjami tego samego stwierdzenia: że nigdy nie przestajemy się uczyć. Teza ta znajduje bowiem solidne potwierdzenie nie tylko w kolejnych doświadczeniach życiowych. Stanowi również wspólny mianownik dla rozmaitych ścieżek kariery zawodowej czy procesów edukacyjnych. Dlatego mnóstwo osób chętnie wybiera kursy i szkolenia, pozwalające zdobyć kolejne osiągnięcia w rozwoju osobistym czy np. zespołu danej firmy. Jak szukać takich przedsięwzięć, aby skutecznie wybierać te, które pozwolą zdobyć potrzebną wiedzę i cenne umiejętności w najdogodniejszy dla nas sposób?

Kursy i szkolenia na drodze potrzeb, motywacji, celów oraz marzeń

Pojęcie rozwoju ma różne oblicza. Możemy o nim mówić w wymiarze edukacyjnym lub zawodowym, interpersonalnym albo prywatnym, dotyczącym naszej sfery fizycznej bądź duchowej. Rozwój potrafi być ukierunkowany na osiągnięcie konkretnych, dużych celów czy też, krok po kroku, wpływać korzystnie na jakość naszego codziennego życia.

Nic dziwnego zatem, że zainteresowanie organizowanymi, różnotematycznymi kursami, szkoleniami, wykładami, konferencjami lub warsztatami stale rośnie. Z jednej strony bowiem współczesny świat poniekąd wymaga od nas przyjęcia postawy zgodnej z ideą lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie. Wyniki badań potwierdzają, że już zaledwie kilka lat po zakończeniu edukacji w szkole bądź na uczelni uzyskana wiedza ulega dezaktualizacji. W obliczu dynamicznych zmian cywilizacyjnych, dotyczących m.in. nowoczesnych technologii, funkcjonowania poszczególnych sektorów gospodarki bądź kontaktów międzyludzkich, zdobywanie nowych informacji, umiejętności i doświadczeń stanowi klucz do sukcesu praktycznie w każdej sferze. Zwłaszcza wiele branż, działalności i związanych z nimi stanowisk pracowniczych nie tylko premiuje ciągły rozwój, ale wręcz wymaga orientowania się w aktualnych trendach czy korzystania z najświeższych, dostępnych rozwiązań w celu budowania rynkowej przewagi.

Z drugiej strony więc – rozmaite kursy szkolenia, odnoszące się do każdej, istniejącej dziedziny ludzkiej aktywności, przekładają się na uzyskiwanie wielu korzyści. Uzupełniają wiedzę, utrwalają posiadane umiejętności oraz pozwalają zdobyć nowe, oferując przy tym mnóstwo cennych doświadczeń. Stanowią ważny element kontynuacji kariery naukowej bądź pokonywania kolejnych szczebli w rozwoju zawodowym. Mogą przysłużyć się poszerzeniu świadomości na temat różnych zagadnień, dbałości o kwestie zdrowotne, efektywnemu kreowaniu własnej marki, pozyskiwaniu potrzebnych kontaktów, budowaniu wartościowych relacji czy po prostu – podążaniu śladem swoich pasji i zamiłowań.

uczestnicy szkolenia
Współczesny świat doskonale rozumie siłę i wartość inwestycji we własny rozwój | fot.: materiał partnera

Kursy szkolenia, konferencje i nie tylko, czyli – jest w czym wybierać!

Współczesny świat doskonale rozumie siłę i wartość inwestycji we własny rozwój. Dlatego oferuje mnóstwo możliwości w tym zakresie, dodatkowo wspieranych przez coraz to nowsze, atrakcyjniejsze rozwiązania. Możemy wybierać spośród ogromu wydarzeń merytorycznych – skierowanych do różnych grup społecznych, skoncentrowanych na przekazywaniu wiedzy czy też zdobywaniu praktycznych umiejętności. Kursy szkolenia, konferencje, warsztaty, wykłady, seminaria mogą różnić się m.in. pod względem charakteru spotkań (są otwarte bądź zamknięte), liczebności uczestników, warunków udziału (związanej np. z odpłatnością) czy trybu prowadzenia zajęć.

Choć tradycyjne wydarzenia, odbywające się na żywo w konkretnym miejscu, wciąż nie tracą na popularności, jednocześnie coraz większym uznaniem cieszą się te realizowane w przestrzeni wirtualnej. Kursy szkolenia online, wideokonferencje, internetowe prezentacje i zajęcia e-learningowe skutecznie pokonują wiele barier: zapewniają łatwość i wygodę udziału w wartościowych przedsięwzięciach, bez względu na odległości dzielące poszczególnych uczestników czy ograniczenia czasowe. W zamian bardzo często oferują efektywność i elastyczność pobierania nauki, pozwalają korzystać z dodatkowych narzędzi i materiałów, wspierają komunikację, a to wszystko – w najbardziej komfortowych dla nas warunkach, np. we własnym domowym zaciszu.

Kursy i szkolenia – jak ich szukać i wybierać te najlepsze?

Ogrom możliwości, oferowanych przez dzisiejsze kursy szkolenia czy konferencje, potrafi jednak przyprawiać o zawrót głowy. W rezultacie nie sama decyzja o udziale w zajęciach budzi wątpliwość, tylko dostęp do atrakcyjnych wydarzeń merytorycznych. Gdzie ich wypatrywać i na jakiej podstawie je wybierać?

Tu również z pomocą idą nowoczesne rozwiązania, a konkretnie – online’owe katalogi szkoleń i kursów. Platforma internetowa, skupiająca kursy szkolenia oraz wiele innych propozycji edukacyjno-rozwojowych w jednym miejscu, to idealna propozycja dla tych, którzy chcą znaleźć wydarzenia merytoryczne zgodne z własnymi zainteresowaniami, potrzebami, motywacjami oraz celami do zrealizowania. Takie serwisy, jak choćby Eventis.pl, dysponują pokaźną bazą kursów i szkoleń, organizowanych przez setki firm z całej Polski. Online’owy katalog znacznie przyspiesza i ułatwia proces poszukiwań, wyboru i zgłoszenia uczestnictwa w wydarzeniach z zakresu bankowości, farmacji, budownictwa, e-commerce, marketingu, prawa, zarządzania oraz wielu, wielu innych dziedzin. Pozwala zapoznać się z najważniejszymi informacjami, dotyczącymi miejsca i terminów odbywania się kursu, programu, poziomu zaawansowania i ceny szkolenia (z uwzględnieniem ewentualnych zniżek) oraz warunków uczestnictwa w nim czy też charakteru zajęć (np. spotkań tradycyjnych bądź online). W natychmiastowy sposób możemy dowiedzieć się, do kogo skierowane jest dane wydarzenie, czy za udział w nim otrzymamy certyfikat lub konkretne uprawnienia albo jakie są opinie na temat osób prowadzących (szkoleniowców, trenerów itd.). A to wszystko, włącznie z potwierdzeniem udziału w kursie lub szkoleniu, jesteśmy w stanie uzyskać za sprawą bezpłatnej rejestracji w serwisie.

Tego rodzaju platformy szkoleniowe to znakomite narzędzie nie tylko dla prywatnych użytkowników, ale również przedsiębiorców prowadzących własną działalność, chcących stale rozwijać wiedzę i podnosić kwalifikacje swojego zespołu, by rosnący w ten sposób potencjał przełożyć na sukces w biznesie. Internetowy katalog kursów stanowi również idealne miejsce dla osób i firm, które same oferują różnego typu wydarzenia merytoryczne, konferencje czy warsztaty, chcą dotrzeć do jak najszerszego grona zainteresowanych osób oraz skutecznie budować swoją markę.

OLI