Która branża oferuje wysokie zarobki już na starcie?

0
848
kobieta idąca po szczeblach kariery
Branża farmaceutyczna to dziedzina, w której jak w żadnej innej stawia się na rozwój | fot.: stock.adobe.com

Wybór ścieżki kariery to bardzo ważny moment w życiu każdego człowieka. Podjęcie dobrej decyzji na tym etapie może nas „ustawić” na całe życie. Jaka branża oferuje wysokie zarobki już na starcie i znaczące profity w przyszłości? Czy kariera w farmacji to odpowiedź na zadane pytanie? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Duże pieniądze, stabilny rozwój, liczne miejsca pracy

Przychody sektora farmaceutycznego w skali globalnej w 2020 roku przekroczyły próg jednego biliona dolarów. To jedna z najbardziej stabilnych branż, która praktycznie każdego roku odnotowuje znaczący wzrost w granicach 4-5 procent. Także w Polsce kariera w farmacji wydaje się dobrym pomysłem. W naszym kraju branża farmaceutyczna uznawana jest bowiem za motor rozwoju gospodarki. Obecnie generuje około jednego procenta polskiego PKB, a także zatrudnia około stu tysięcy osób. Przy czym liczby te nieustannie rosną. W kontekście polskiej branży farmaceutycznej warto też wspomnieć, że w 2019 roku eksport polskich leków wzrósł o 27 procent, co potwierdza ich wysoką jakość.

Branża farmaceutyczna a nowe technologie

Branża farmaceutyczna to dziedzina, w której jak w żadnej innej stawia się na rozwój. Podczas gdy standardowo w innych sektorach przeznacza się maksymalnie jeden procent wydatków na badania i rozwój, w branży farmaceutycznej z reguły przekroczony zostaje próg siedmiu procent. Inwestuje się zarówno w badania, zwiększające innowacyjność przedsiębiorstw i stosowanych rozwiązań, ale również w doskonalenie pracowników. Nie dziwi zatem to, że dla wielu kariera w farmacji m.in. w firmie Biofarm https://www.biofarm.pl/kariera jest bardzo atrakcyjną ścieżką rozwoju zawodowego. Przy czym opracowywane przez tę branżę formuły są widoczne w codziennym życiu. Świadczy o tym chociażby dynamiczny rozwój genetyki, a także immunoterapii w leczeniu nowotworów.

Ile można zarobić w branży farmaceutycznej?

Co przy tym najważniejsze, branża farmaceutyczna oferuje wysokie zarobki już na początku kariery. Na duże pieniądze mogą liczyć przede wszystkim specjaliści, których nieustannie brakuje. Firmy farmaceutyczne rywalizują ze sobą o najlepszych pracowników. Tylko w 2020 roku pensje pracowników, zatrudnionych w działach medycznych, marketingu, sprzedaży i e-commerce wzrosły o mniej więcej  10-20 procent. Mało która branża może się poszczycić takim wynikiem. Czy zatem kariera w farmacji jest warta zachodu? Z pewnością tak. Przy czym nawet nie posiadając specjalistycznego wykształcenia, warto rozejrzeć się za posadą w tym sektorze. Na całkiem niezłe zarobki mogą liczyć nawet pracownicy fizyczni, zatrudnieni w magazynach i halach produkcyjnych.

Materiał partnera zewnętrznego