Konsultantka Avon wady i zalety

0
1094
zarobki rozmowa o pracę
Z pewnością możemy wymienić mnóstwo zalet płynących z bycia konsultantką, od tańszych kosmetyków, poprzez dodatkową gotówkę, aż po niezależność finansową | fot.: materiał partnera

Dodatkowa praca to propozycja idealna dla wszystkich osób, które chciałyby sobie dorobić do domowego budżetu lub kieszonkowego. W ogłoszeniach wyszukać można mnóstwo propozycji dla osób doświadczonych i takich, którym tego doświadczenia brakuje. Jedną z propozycji na którą warto zwrócić uwagę jest bycie konsultantką Avon. Niezależnie od tego, czy interesujesz się kosmetyką, czy stawiasz dopiero w tej branży pierwsze kroki, będzie to zajęcie odpowiednie dla każdego – niezależnie od tego ile masz lat.

W jaki sposób zostać konsultantką kosmetyczną?

Na polskim rynku jest mnóstwo firm kosmetycznych, które oferują dodatkowe zajęcie w postaci bycia konsultantką. Bez wątpliwości jednak liderem w tej branży jest spółka AVON. Już od ponad 100 lat Avon wspiera kobiety i pomaga im osiągnąć sukces motywując i wspierając je na każdym etapie współpracy. Profil konsultantki Avon możemy zarejestrować na stronie konsultantka.pl gdzie po zarejestrowaniu się uzyskamy wszystkie potrzebne do zalogowania się dane.

W jaki sposób zarabia konsultantka?

Konsultantka zyskuje na sprzedaży produktów marki Avon. Dzięki zakupom poprzez klub Avon otrzymuje się rabat, natomiast klientom sprzedaje kosmetyki w cenie z katalogu. Różnica między ceną zakupu a ceną z katalogu jest zarobkiem. Należałoby także zwrócić szczególne uwagę na oferty pochodzące z folderu Focus. Jesteśmy wstanie odszukać tam oferty produktów z upustem aż do 45%. Focus to broszurka poświęcona konsultantkom, a znaleźć tam można fantastyczne oferty tylko na dla konsultantek. Kiedy poznamy wszystkie rabaty jakie możemy otrzymać, poznamy dokładnie nasze zarobki.

Jak pracuje konsultantka?

Zawód konsultantki jest to zajęcie dodatkowe – to na pewno duża zaleta. Sporo konsultantek nabywa produkty tylko i wyłącznie na prywatne potrzeby i nie ma w tym nic złego. Są jednak takie osoby, które bardzo się angażują w sprzedaż i na tym zarabiają. Sposobności na zarobek jest rzeczywiście mnóstwo. Większa część konsultantek oferuje kosmetyki bliższej i dalszej rodzinie. Nie trzeba nagabywać nikogo na nabycie kosmetyków, to wszystko dzieje się samo, wystarczy tylko poinformować że można u nas zamówić i zostawić np. katalog czy próbkę. Starczy wypytywać ewentualnego użytkownika czy jest w stanie pragnąłby ujrzeć obowiązujący folder.


Zalety i wady bycia konsultantką Avon

Z pewnością możemy wymienić mnóstwo zalet płynących z bycia konsultantką, od tańszych kosmetyków, poprzez dodatkową gotówkę, aż po niezależność finansową. Warto wspomnieć, że konsultantka podczas współpracy z Avon może się także rozwijać, odbywać różnego rodzaju szkolenia i spotkania dzięki czemu poznaje tajniki i techniki skutecznej sprzedaży, uczy się makijażu, poznaje ciekawostki i testuje nowości. To zajęcie dzięki któremu można poznać mnóstwo nowych osób i nawiązać ciekawe relacje. Kolejną zaletą płynącą z bycia konsultantką Avon jest możliwość rozwoju. Każda osoba, która uważa że poradzi się w roli lidera sprzedaży może z konsultantki awansować i zacząć budować swój własny zespół. Praca konsultantki lub lidera może być wykonywana w dowolnym czasie i można poświęcić na nią tyle czasu ile chcemy – tylko od nas więc zależy ile zarobimy i ile zajmie nam to czasu. Czy bycie konsultantką ma jakieś wady? Na pewno to co dla niektórych jest zaletą, dla innych może być wadą. Należałoby więc rozważyć wszystkie za i przeciw, zająć się taką pracą na kilka tygodni i wtedy ocenić. Bycie konsultantką Avon do niczego nie zobowiązuje i współpracę można zakończyć w każdej chwili bez konsekwencji.

Jak sprzedawać jako konsultantka?

Możliwości jest całkiem sporo. W przeszłości konsultantki sprzedawały w schemacie sprzedaży bezpośredniej. Teraz jednak mamy mnóstwo innych możliwości i są to np:

– założenie sklepu internetowego
– sprzedaż kosmetyków w serwisach aukcyjnych
– sprzedaż w Social Media, grupach i serwisach
– stoisko np. w zakładzie kosmetycznym czy fryzjerskim itp.
– stoiska na różnego rodzaju zabawach i imprezach
– proponowanie i wysłanie klientom swojego osobistego ikatalogu

Jak widać praca konsultantki kosmetycznej to bardzo ciekawe zajęcie dla wszystkich, którzy szukają dodatkowych możliwości zarobkowych. Wystarczy tylko zaangażowanie i trochę wolnego czasu, aby móc cieszyć się z przywilejów płynących z bycia w Avon.

Materiał partnera