Kariera w IT – Jaki kierunek wybrać? Na jaką specjalizację się zdecydować?

0
1376
kariera w IT
W IT stawki dla pracowników z większym doświadczeniem często przekraczają kwoty od trzech zer do czterech | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Podjęcie decyzji związanej  z wyborem przyszłego zawodu jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych, które wprowadzają nas w dorosłe życie, dlatego wymaga ona poważnego zastanowienia i przeanalizowania przyszłych możliwości zawodowych. Jaką wybrać specjalizację? Na którą uczelnię pójść studiować? Tak wiele pytań jest przed przyszłym studentem.

Zarobki i perspektywy pracy w IT

Obecnie światowy rynek ma dużo do zaoferowania osobom zdolnym i kreatywnym, dlatego tylko od kandydata zależy w jaki sposób najlepiej wyrazi swoją kreatywność. Nie ma co ukrywać, że IT jest jedną z najbardziej rozwijających się branż i zapotrzebowanie na kompetentnych specjalistów wzrasta z każdym dniem.

Jeśli mówić o możliwościach karierowych, to wybór w pełni zależy od Ciebie: praca w software house, agencji reklamowej, czy też w dużej korporacji, a jeśli nie jesteś fanem pracy w biurze, to zapotrzebowanie na prace freelancerskie zawsze jest spore.

Rozwijająca się branża wymagająca talentu i wiedzy oferuje zachęcające możliwości zarobkowe. W IT stawki dla pracowników z większym doświadczeniem często przekraczają kwoty od trzech zer do czterech.

Studia na kierunku Informatyka – Programowanie aplikacji

Pośród dostępnych i najbardziej zapotrzebowanych zawodów i specjalizacji z branży IT są przede wszystkim specjaliści od programowania aplikacji. Popularność tego zawodu wystrzeliła w górę kilka lat temu i nie planuje spadać, gdyż coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych zamiast stacjonarnych.

Warto jednak zaznaczyć, że specjalizacja “Programowanie aplikacji” daje absolwentowi kompetencje i wiedzę w programowaniu, które nie tylko ograniczają się do tworzenia aplikacji, ale też różnego rodzaju platform, tworzenia gier, a nawet programowania robotów i projektowania środowisk informatycznych na zapotrzebowanie klienta.

Studiowanie grafiki komputerowej

Grafika komputerowa, to najbardziej twórcza specjalizacja z kierunku Informatyka, którą można tylko sobie wyobrazić. Jeśli jesteś osobą uzdolnioną artystycznie oraz idziesz z duchem czasu, to ta specjalizacja jest idealna dla Ciebie. W trakcie 3,5 letnich studiów, po których uzyskasz tytuł inżyniera, poznasz techniki projektowania graficznego, programowania graficznych interfejsów, sztukę nowych mediów, a także nauczysz się tworzenia stron internetowych na miarę.

Studiowanie grafiki komputerowej, to możliwość wykorzystania swojej pasji i zdolności artystycznych w całkowicie nowej, współczesnej, odsłonie, którą jest świat cyfrowy.

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się nad wyborem przyszłego zawodu i nie jesteś pewien, który będzie najbardziej Ci odpowiadał, warto zwrócić swoją uwagę na karierę w IT i zapoznać się z ofertą WSEiZ: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka, której nowoczesne podejście do studiowania zapewni, że Twoja nauka będzie ciekawa, a po zakończeniu studiów będziesz cennym kandydatem na rynku pracy.


Materiał partnera zewnętrznego