Jakie są typowe zastosowania skrzyniopalet?

0
914
załadunek skrzyniopalet z jabłkami
Skrzyniopalety o konstrukcji ażurowej wykorzystywane są najczęściej do magazynowania i podczas transportu owoców oraz warzyw | fot.: stock.adobe.com

Użycie standaryzowanych palet w znaczący sposób ułatwiło transport wielu grup towarów. Jednak w związku z tym, że nie wszystkie produkty nadają się do magazynowania i transportowania z wykorzystaniem tradycyjnych palet, stworzono ich specjalną wersję. Skrzyniopalety to coś pośredniego pomiędzy paletami a skrzyniami z burtami. Z jednej strony mają one standaryzowany format, a z drugiej umożliwiają przechowywanie towarów sypkich oraz żywności luzem.

Cechy charakterystyczne

Poza cechami wizualnymi, wynikającymi ze specyfiki konstrukcji, niemal każda skrzyniopaleta wykonana jest z tworzywa sztucznego, co przekłada się na jej specyficzne właściwości. Tworzywo sztuczne jest nie tylko odporne na wilgoć, ale i łatwe do utrzymania w czystości. Nie wchłania zapachów i płynów, dzięki czemu może mieć bezpośrednią styczność z żywnością. Niektóre skrzyniopalety mają konstrukcję składaną, dzięki czemu ich transport jest łatwiejszy. Z burt korzysta się jedynie wówczas, gdy zachodzi taka konieczność. W pozostałych sytuacjach taki sprzęt może być wykorzystywany w sposób podobny jak każda inna paleta. Dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego skrzynie o funkcji palety są bardziej odporne na działanie czynników środowiskowych niż palety wykonane z surowego drewna. Są one również bardziej estetyczne i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

Do czego używa się skrzyniopalet?

Podstawowym przeznaczeniem tego typu sprzętu jest transport materiałów sypkich i żywności. Jeśli jakiś produkt nie może być umieszczony w opakowaniach jednostkowych, wówczas najlepszym wyborem do jego transportu jest właśnie skrzyniopaleta. Dzięki ściankom bocznym, litym lub ażurowym, umożliwia ona magazynowanie i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa transportu wielu kategorii produktów spożywczych. Skrzyniopalety o konstrukcji ażurowej wykorzystywane są najczęściej do magazynowania i podczas transportu owoców oraz warzyw. Modele z litymi burtami przeznaczone są do składowania i przewozu mięsa, ryb oraz produktów sypkich, takich jak różnego rodzaju ziarna. Oczywiście można używać ich również do przechowywania wielu innych towarów.

Zastosowanie odpornego na czynniki środowiskowe, wilgoć i gwałtowne zmiany temperatur, a przy tym łatwego do utrzymania w czystości tworzywa sztucznego sprawiło, że skrzyniopalety są dziś jednym z podstawowych sprzętów przeznaczonych do magazynowania i transportu produktów spożywczych, zwłaszcza mięsa, ryb, owoców i warzyw. Tego typu akcesoria można oczywiście wykorzystywać również do innych celów, w tym do przechowywania i przewozu różnego rodzaju materiałów sypkich.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/


Materiał partnera zewnętrznego