Jakie produkty są najtańsze w Dino?

0
5885
piekarnia pieczywo
Wśród dziesiątków zagranicznych sieci, oferujących polskim konsumentom towary żywnościowe, sieć Dino prezentuje się osobno, gdyż jest to w całości polska sieć | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Tradycyjnie Lidl i Biedronka uważane są za najtańsze polskie sklepy. Okazuje się jednak, że wiele artykułów spożywczych oraz środki czyszczące opłaca się kupować w innych, mniej popularnych sieciach. Dzisiaj powiemy o tym, na jakich towarach najwięcej zaoszczędzisz w Dino.

Sieć Dino: o czym powinien wiedzieć każdy kupujący?

Wśród dziesiątków zagranicznych sieci, oferujących polskim konsumentom towary żywnościowe, sieć Dino prezentuje się osobno, gdyż jest to w całości polska sieć. Co z tego wynika? Na prawie 90% asortymentu supermarketu składają polskie marki, nawet owoce i warzywa dostarczane są przez polskich producentów. Ponadto aktualne promocje w Dino są oparte przede wszystkim na potrzebach polskich konsumentów, co oznacza, że to właśnie tutaj znajdziemy wszystko, czego możemy potrzebować na nasz stół, aby przygotować wyśmienite polskie dania.

Dlaczego zakupy w Dino są tak opłacalne?

Większość sklepów Dino ulokowano poza granicami burzliwych centralnych rejonów miejskich, co przekłada się na niższe koszty arendy, a w konsekwencji – na niższy koszt sprzedawanych produktów. 50 podstawowych produktów z koszyka zakupowego w maju 2019 r. będzie kosztować około 280 zł – to znacznie taniej niż w Stokrotce, Biedronce lub Żabce.

Sieć Dino nawiązała partnerskie relacje z wieloma krajowymi producentami i to jest jej zasadniczą zaletą, gdyż lokalne produkty mleczne kupimy w niej taniej o 10%, a czasem nawet o 25% niż w jakimkolwiek innym polskim sklepie.

Wśród innych czynników, mających wpływ na naprawdę niskie ceny w Dino, są:

 • Przemyślana strategia marketingowa: sklepy systematycznie dostosowują się do wymagań rynku i potrzeb konsumentów;
 • Wymiana doświadczeniem z innymi popularnymi sieciami handlowymi;
 • Chętne wdrażanie rozwiązań innowacyjnych;
 • Prowadzenie corocznych badań konsumenckich;
 • Ambicyjna strategia rozwoju.

Ogólnie sklepy Dino zorientowane są przede wszystkim na klienta klasy średniej, posiadającego wystarczającą ilość pieniędzy w portfelu. Jednocześnie sieć stawia na zarabianie nie poprzez oferowanie klientom drogich produktów, w rzeczywistości kosztujących znacznie mniej, a poprzez sprzedaż jak największej możliwej ilości produktów w naprawdę przystępnych cenach.

Na jakie towary w Dino warto zwrócić szczególną uwagę?

Niezwykle opłaca się kupowanie w Dino warzyw i owoców. Oczywiście, mogą “nie dorównywać” doskonałością do tych z osiedlowych warzywniaków, ale zawsze są świeże, jakościowe i tańsze niż w innych supermarketach.

warzywa na półkach sklepowych
Niezwykle opłaca się kupowanie w Dino warzyw i owoców | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Warto też zastanowić się nad kupnem pieczywa – produkowane jes bezpośrednio w sklepowej piekarni, a to oznacza, że obowiązkowo będzie świeże, pachnące i, oczywiście, tanie. Niektóre sklepy Dino współpracują również z lokalnymi piekarniami, co pozwala im oferować klientom oryginalne produkty w przystępnej cenie. Z tego prostego rozwiązania korzystają nieliczne supermarkety – na przykład, w Biedronce, słynącej z tanich produktów, nie możemy kupić tanich produktów od lokalnych konsumentów.

Dino jest również świetnym miejscem na zakup:

 • Serów, mięsa lub wędlin na wagę. Szczególną uwagę warto zwrócić na produkty marki Agro Rydzyna. Mają wysoką jakość, wyróżnioną prestiżowym certyfikatem „Najwyższa Jakość”, a w ich produkcji stosuje się nowoczesne technologie i tradycyjne polskie przepisy. Dodatkowo koszt takich produktów jest niższy niż wielu polskich odpowiedników;
 • Warzyw i owoców od sprawdzonych dostawców, dystrybuowanych do Dino z magazynu centralnego po rzetelnym sprawdzeniu ich jakości. Nie warto też rezygnować z zakupu owoców egzotycznych: kiwi, bananów, cytryn, mango i innych owoców dostępnych w sieci Dino, gdyż zawsze mają wspaniałą jakość i doskonały smak!;
 • Pieczywa prosto z pieca, w tym: bagietek i półbagietek, bułek śniadaniowych, croissantów, chleba i zapiekanek;
 • Wody gazowanej i niegazowanej od najlepszych polskich producentów;
 • Cukierków, czekolady i batoników, ciasteczek i wafli;
 • Płatków i bakalii do przygotowania wyśmienitych śniadań. Wśród towarów tego typu znajdziesz produkty dla dzieci i dorosłych, jak również specjalne zestawy dla osób nietolerujących glutenu lub mających alergie na niektóre grupy produktów żywieniowych;
 • Kaw i herbat, szczególnie tych smakowych z Herbapolu;
 • Produktów dla dzieci, w tym: soków, przecierów, puree;
 • Oleju rzepakowego i słonecznikowego, konserw, ketchupów i sosów – mających wyśmienity smak, nie zawierających substancji szkodliwych, produkowanych z wykorzystaniem owoców i warzyw, które pochodzą z Polski;
 • Makarony i kasze w Dino są również bardzo popularną kategorią towarów. Wyróżniają się dobrą ceną, a makarony są przygotowane według tradycyjnych polskich przepisów.

Obecnie sklepów Dino jest już więcej niż zagranicznych sklepów Lidl i co roku przybywa ich o około 30%. Więc jest całkiem możliwe, że w pobliżu Ciebie znajduje się jeden z supermarketów tej sieci, a Ty nawet o tym nie wiesz! Jeśli tak naprawdę jest – obowiązkowo zajrzyj do Dino i jesteśmy pewni, że stanie się on ulubionym miejscem codziennych zakupów oraz doskonałą alternatywą dla dużych galerii handlowych.


Artykuł partnera