Jak stworzyć idealne miejsce do występów tanecznych?

0
1385
parkiet taneczny z tańczącymi ludźmi
Wiele obiektów, w których często odbywają się rozmaite występy, pokazy czy eventy artystyczne, nie ma podłogi przystosowanej do tego, aby móc tam profesjonalnie zatańczyć układ kroków. Jednak dla samych tancerzy rodzaj podłogi ma ogromne znaczenie | fot.: stock.adobe.com

Aby tancerze mogli zatańczyć eleganckiego walca, pełne ekspresji tango czy ogniste flamenco, należy stworzyć im odpowiednie warunki. Mimo że mogłoby się wydawać, że do wykonania zaplanowanego układu choreograficznego potrzebny jest jedynie kawałek podłogi, to tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Zatańczenie skomplikowanych kroków jest możliwe tylko na przeznaczonym do tego parkiecie.

Kiedy należy zadbać o odpowiedni parkiet do tańca?

Wiele obiektów, w których często odbywają się rozmaite występy, pokazy czy eventy artystyczne, nie ma podłogi przystosowanej do tego, aby móc tam profesjonalnie zatańczyć układ kroków. Jednak dla samych tancerzy rodzaj podłogi ma ogromne znaczenie.

Pokazy taneczne organizowane są w takich miejscach jak sale widowiskowe, a nawet hotele czy sale konferencyjne. Oprócz tego tancerze występują podczas festiwali i eventów pod gołym niebem. Zdarza się również, że jako miejsce zaprezentowania układu choreograficznego wybierana jest sala gimnastyczna lub bankietowa.

Ze względu na swoją specyfikę obiekty takie zwykle nie dysponują parkietem tanecznym. Jednak z całą pewnością zostałby on doceniony przez zawodowych tancerzy czy też młodą parę, która właśnie wykonuje swój pierwszy taniec.

Profesjonalny parkiet zdecydowanie zwiększa atrakcyjność obiektu, jednak jego montaż nie zawsze jest możliwy. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniu, jakim jest funkcjonalny składany parkiet taneczny.

Czy składany parkiet taneczny spełni oczekiwania wymagających tancerzy?

Składany parkiet taneczny to konstrukcja, która powstała z myślą o osobach zawodowo zajmujących się tańcem, ale także o właścicielach hoteli, restauracji, sal widowiskowych, bankietowych. W związku z tym wykonanie takiego parkietu jest jednocześnie funkcjonalne i solidne.

Przykładem takiej konstrukcji może być składany parkiet taneczny BSC System. Takie miejsce do tańca wykonuje się z bardzo solidnego drewna dębowego. Sprawia to, że sama powierzchnia parkietu jest trwała, ale stanowi też doskonałe zabezpieczenie znajdującej się pod nią posadzki.

Konstrukcja parkietu składanego sprawdzi się nie tylko podczas zawodów czy pokazów tanecznych. Jej zalety zostaną docenione podczas każdego wesela lub imprezy, która wiąże się z szaleństwami przy muzyce do białego rana.

Parkiety składane są produkowane z myślą o tym, aby właściciele obiektów nie mieli problemów z ich montażem. Aby móc go rozłożyć na podłodze, nie trzeba używać do tego żadnych narzędzi. Montaż obejdzie się nawet bez młotka, śrubokrętu czy wiertarki. Dzieje się tak, gdyż zastosowano w nich system zatrzaskowy. Dzięki temu poszczególne panele łączą się ze sobą bez gwoździ i stosowania klejów do drewna.

Miejsce do tańczenia musi mieć odpowiedni metraż. Jednak nawet budowa dużej konstrukcji, jaką jest parkiet składany, nie będzie zajmowała wiele czasu. Można ją stworzyć w mniej niż pół godziny. Ponadto estetyczny wygląd lakierowanego drewna i wykończenie paneli efektownymi profilami sprawiają, że parkiet podkreśla elegancki styl wnętrz oraz nadaje odpowiedniego charakteru każdemu wydarzeniu.


Materiał partnera zewnętrznego