Co to jest wyspa handlowa i dlaczego warto w to zainwestować

0
1484
wyspa galeria
Stoiska handlowe  w formie wyspy są wdzięczną formą dla sprzedaży produktów | fot.: materiał partnera

Wyspa handlowa i otwarcie działalności w centrum handlowym to szansa na wystartowanie z biznesem pełną parą. Wyspa handlowa w galeriach handlowych położone w atrakcyjnym miejscu przyciągnie wielu Klientów. Kluczem do sprzedaży jest atrakcyjne i estetyczne wyeksponowanie produktów. Osiągniemy to dzięki wyspie zaprojektowanej na nasze zamówienie. Kto wykonuje stoiska handlowe?

Stoiska handlowe – rodzaje działalności i czas wynajmu

Zakres prowadzonej działalności na wyspie może by bardzo szeroki. Wyróżniamy bowiem stoiska handlowe i usługowe. Stoiska handlowe oferują sprzęt i akcesoria GSM, kawę i herbatę, słodycze, wypieki, elektryczne papierosy. Na wyspie możemy skorzystać także ze sporej ilości usług np. z branży kosmetycznej i usługowej. Wykonamy manicure, zakupimy usługę telewizji, internetu i telefonii, wymienimy pieniądze w kantorze, a nawet weźmiemy kredyt. Widzimy zatem, że w galerii handlowej znajdzie się miejsce dla wielu rodzajów działalności. Zatem jak wygląda wynajem wyspy?

W przeciwieństwie do lokali, które wynajmuje się nawet na kilka lat, wyspy handlowe wynajmowane są raczej krótkoterminowo. Umowa może być zawarta nawet na jeden miesiąc. Ma to swoje zalety i wady. Krótszy czas wynajmu będzie z pewnością atrakcyjniejszy dla osób, które dopiero wchodzą na rynek ze swoim biznesem. Mogą oni przetestować, jak kształtuje się sprzedaż i zdecydować, czy zostaną w galerii.

Co ważne, galerie handlowe zbierają dane dotyczące liczby Klientów. Dzięki temu najemca może już wcześniej oszacować liczbę Klientów. Dowiedzmy się jednak, z jakiego okresu pochodzą dane. Warto bowiem wiedzieć, jak kształtuje się sprzedaż zarówno w okresie przedświątecznym, jak i w środku zwykłego tygodnia.

Galeria handlowa może mieć własne pomysły na działalność konkretnego miejsca. W ten sposób dba o rentowność galerii. Wyklucza te rodzaje działalności, które jej zdaniem są nieopłacalne. Dlatego właśnie galerie chcą wiedzieć, co dokładnie będziemy sprzedawać na wyspie lub jakie usługi oferować, jakie stoiska handlowe otwierać. Naszym zadaniem będzie przekonanie galerii, że współpraca z nami się opłaci.

wyspa handlowa w galerii
Galeria handlowa może mieć własne pomysły na działalność konkretnego miejsca | fot.: materiał partnera

Wymarzona wyspa handlowa – stoisko handlowe na zamówienie

Przed zakupem wyspy, dopytajmy galerię o wymagania dotyczące wyglądu i przedstawmy projekt wyspy. Niektóre galerie dokładnie specyfikują wyspę handlową, określają wymiary wyspy, kolorystykę, a nawet sposób zawieszenia banerów reklamowych.

Wygląd naszej wyspy zależy też od rodzaju sprzedawanych produktów. Stoisko handlowe jako wyspa warzywna będzie mieć otwartą budowę, przystosowaną do podawania produktów z kilku stron. Z kolei stoisko handlowe jubilerskie jubilerska wyspa w galerii handlowej będzie mieć wysokie, szklane witryny, zza których Klienci obejrzą biżuterię.

Jako producent wyposażenia sklepów wykonujemy projekt i produkujemy wyspy handlowe na indywidualnie zamówienie. Oferujemy oświetlenie LED półek i cokołów stoiska, z możliwością sterowania pilotem. Ustawimy dowolną barwę światła lub całkiem zmienimy kolor. Możemy wybierać między oświetleniem stałym, płynnym lub stroboskopowym (migającym). Dzięki opcji oświetlenia produkty są bardziej wyróżnione.

Nie brakuje też rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo. Możemy zdecydować się na witryny zamykane na klucz. W ten sposób cenne przedmioty będą odpowiednio chronione. Na szczęście o zabezpieczenie wyspy na noc nie musimy się martwić. W dużych centrach handlowych stoiska handlowe są pod ochroną, nad bezpieczeństwem czuwa ochrona i liczne kamery.

Stoiska handlowe  w formie wyspy są wdzięczną formą dla sprzedaży produktów. Dzięki mniejszej powierzchni, czynsz wynosi o wiele mniej niż w przypadku lokalu. Jednocześnie budowa stoiska pozwala na sprzedaż produktów pośrodku galerii. W ten sposób przyciągniemy uwagę Klientów, nawet jeśli jesteśmy początkującą marką. Polecamy stoiska handlowe na zamówienie w ofercie ABM.

Materiał partnera