Branża kosmetyczna na wyciągnięcie ręki – jak nauczyć się zawodu?

0
871
Technik usług kosmetycznych
Nieustannie zmieniające się trendy i coraz nowsze techniki pielęgnacji twarzy, ciała i paznokci sprawiają, że osoby pracujące w branży kosmetycznej muszą nieustannie podnosić swoje kwalifikacje | fot.: StockAdobe.com

Sprawdź jaka szkoła lub kurs pozwoli Ci zdobyć kwalifikacje i szybko rozpocząć pracę

Amerykańscy psychologowie twierdzą, że pierwsze 15 sekund (wg niektórych źródeł również 10 sekund) spotkania z nowo poznaną osobą to tzw. pierwsze wrażenie, które znacząco wpływa na późniejsze relacje. Znane powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą”, jest z nim nierozerwalnie związane. Zadbany wygląd wpływa więc na dobre samopoczucie oraz na to, jak postrzegają nas inni. Jeżeli interesuje Cię świat mody i urody, to zdecydowanie warto pomyśleć o pracy w kosmetyce. W tym artykule podpowiadamy, jakie zawody z branży kosmetycznej cieszą się obecnie powodzeniem.

Technik usług kosmetycznych

Jest to zawód idealny dla osób, które stawiają na umiejętności praktyczne i w związku z tym chcą nauczyć się jak wykonywać różnorodne zabiegi kosmetyczne twarzy, ciała, dłoni i stóp. W czasach, gdy kult zdrowia i urody jest szczególnie rozpowszechniony, a Panie (i coraz częściej również panowie) są w stanie wiele zrobić, by dłużej cieszyć się pięknym i młodym wyglądem, salony kosmetyczne przeżywają oblężenie. Osoby decydujące się na pracę w tej branży nie muszą więc obawiać się problemu znalezienia zatrudnienia. Jeżeli rozważasz taką właśnie ścieżkę kariery zawodowej i zastanawiasz się, gdzie możesz zdobyć niezbędne kwalifikacje, zdecydowanie zapoznaj się z programem dostępnym na: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/technik-uslug-kosmetycznych. Kierunki tego typu pozwalają na zdobycie solidnych podstaw z zakresu wiedzy ogólnej (np. z dziedziny anatomii, dermatologii, chemii kosmetycznej), by stopniowo wprowadzić słuchacza w tajniki wykonywania profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, zarówno pielęgnacyjnych, jak i upiększających. Podczas kształcenia na kierunku technik usług kosmetycznych, adepci tego zawodu zgłębiają również wiedzę z zakresu funkcjonowania działalności gospodarczej i podstaw przedsiębiorczości. Jest to niezwykle przydatne dla osób, które chcą otworzyć własny salon.

Manikiurzystka i pedikiurzystka

Wiele pań, zniechęconych efektami samodzielnego malowania paznokci w domowym zaciszu, postanawia skorzystać z pomocy profesjonalistki. Manikiurzystka z największą precyzją zadba o wygląd paznokcia – nada mu odpowiedni kształt, skutecznie pozbędzie się nieestetycznie narastających skórek, a następnie, za pomocą właściwej techniki, pomaluje je na piękny, trwały kolor. Manicure hybrydowy, striplac, przedłużanie paznokci za pomocą żelu, różnorodne techniki zdobnicze (np. baby boomer, efekt holo, ombre) to zagadnienia, które powinna znać każda manikiurzystka. Warto również pamiętać, że praca w kosmetyce lub innej dziedzinie sektora usług, wymaga dobrych umiejętności interpersonalnych. Odpowiednia komunikacja z klientem jest kluczem do sukcesu, dlatego niektóre szkolenia, kursy lub szkoły policealne (takie jak np.: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/manikiurzystka) przewidują również przedmioty takie jak np. podstawy psychologii. Osoby, które chcą również poszerzyć zakres swoich umiejętności o to, jak należy pielęgnować paznokcie stóp, mogą pomyśleć o kursie pedikiurzystki: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/pedikiurzystka.

Doszkalaj się!

Nieustannie zmieniające się trendy i coraz nowsze techniki pielęgnacji twarzy, ciała i paznokci sprawiają, że osoby pracujące w branży kosmetycznej muszą nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. Wśród pań, dużą popularnością cieszą się różnorodne zabiegi przedłużania rzęs. Gęste i długie rzęsy sprawiają, że spojrzenie jest niezwykle uwodzicielskie i pełne wdzięku. Dodatkowo, nie trzeba już korzystać z tuszu – tak naprawdę wystarczy tylko cień do powiek, który pozwoli uzyskać piękny i zmysłowy makijaż oka. Przedłużanie rzęs metodą objętościową oraz laminowanie i lifting rzęs to techniki, które warto znać, podobnie jak stylizację brwi za pomocą henny (zwykłej i pudrowej).

Poza nabyciem kwalifikacji w szkołach policealnych, podczas kursów i szkoleń, dużą rolę odgrywają także indywidualne predyspozycje osób, które chcą wykonywać tego typu zawody. Otwartość w kontaktach z innymi ludźmi, dokładność, chęć do podnoszenia swoich kwalifikacji, a w przypadku wizażystki, makijażystki i manikiurzystki – również zmysł estetyczny, to cechy, które podczas pracy w kosmetyce okażą się niezbędne. Jeżeli je posiadasz i uważasz, że odnajdziesz się w branży wellness&beauty, to koniecznie rozważ kształcenie w szkołach policealnych Żak.


Artykuł sponsorowany