Jak zapakować prezenty na święta?

0
5014
Nie każdy musi pakować prezenty w fantazyjny papier czy samodzielnie robić kokardy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każdy z nas kiedyś mierzył się z problemem pakowania prezentów na święta. Sposoby są przeróżne, tak samo jak ich wykonanie: czasami uda ci się zapakować podarunek za pierwszym razem, nie niszcząc sterty ozdobnego papieru, a czasami nawet zwykła, przyklejona taśmą, kokarda… odpada z żalu nad twoimi zdolnościami plastycznymi. Po co się męczyć? Przeczytaj i sprawdź, jaki sposób pakowania prezentów na święta jest dla ciebie najlepszy.

Poziom dla początkujących: koperta lub torebka prezentowa

Nie dajcie sobie wmówić, że tym sposobem idziecie na łatwiznę. Nie każdy musi pakować prezenty w fantazyjny papier czy samodzielnie robić kokardy. Popularne polskie przysłowie mówi, że najważniejsze jest wnętrze, a zwłaszcza to, które znajduje się w kopercie lub torebce prezentowej. Opakowanie to tylko dodatek! Warto jednak postarać się, żeby było ładne.

Nie pakuj prezentów na święta w zwykłą szarą kopertę

Koperty najlepiej sprawdzą się w przypadku kompaktowych prezentów na święta, które są tylko ,,przekaźnikami” danej niespodzianki. Coraz popularniejsze stają się podarunki, które gwarantują przeżycia oraz niezapomniane wspomnienia. Najczęściej kupuje się je przez Internet, a wybrany voucher drukuje na zwykłej kartce. Jak poradzić sobie z zapakowaniem takiego prezentu na święta? Trzeba wybrać odpowiednią kopertę! Nie idź na łatwiznę i nie kupuj pierwszej lepszej na poczcie. Niech ona w jakiś sposób uchyla rąbka tajemnicy, jaki prezent na święta w sobie kryje. Wtedy nie tylko sam podarunek będzie frajdą, ale już etap jego odpakowywania.

Kolorowe koperty - super prezent
Nie idź na łatwiznę i nie kupuj pierwszej lepszej koperty na poczcie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać odpowiednią torebkę prezentową?

Zasada numer jeden

Najpierw kup prezent, potem torebkę. Inaczej może się okazać, że opakowanie jest za małe i… podarunek po prostu się w nim nie zmieści. Oczywiście torebka prezentowa może mieć wiele innych zastosowań, ale…

Słodki kociak w torebce prezentowej
Najpierw kup prezent, potem torebkę. Inaczej może się okazać, że opakowanie jest za małe. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mimo wszystko warto kupić taką, którą wykorzystasz zgodnie z jej przeznaczeniem.

Zasada numer dwa

Kup oryginalną torebkę. Ze względu na to, że ten sposób pakowania prezentów jest najszybszy oraz najłatwiejszy, na rynku można spotkać wiele opakowań prezentowych tego typu. Niektóre są bardzo ładne i oryginalne, inne po prostu kiczowate. Nie muszę mówić, które z nich powinieneś wybrać, prawda?

Poziom dla średnio zaawansowanych: pudełko na prezent

Taki rodzaj opakowania jest na pewno mniej popularny, ale sprawia o wiele więcej radości obdarowanemu niż wyciąganie prezentu ze zwykłej torebki. Dlatego, jeśli masz odrobinę więcej gotówki czy chęci na to, aby bliski ucieszył się również na myśl o odpakowywaniu prezentu, warto zainwestować w pudełko na prezent.

Zasada numer jeden

Dobierz odpowiedni rozmiar pudełka. Całość ma się dokładnie zamykać, a żadna część prezentu nie powinna z niego wystawać. Do opakowania możesz dokupić również kokardę czy ozdobną wstążkę, aby później samodzielnie ją zawiązać.

Zasada numer dwa

Pudełka prezentowe wykorzystuje się do przechowywania różnych gadżetów, potrzebnych w domu na co dzień. Staraj się tak wybrać pudełko, aby później obdarowany mógł je jeszcze wykorzystać.

Poziom dla zaawansowanych: ozdobny papier i dodatki

Doszliśmy do momentu, w którym większość osób wraz ze swoimi manualnymi zdolnościami nie daje rady. Mimo wszystko, jeśli chcesz spróbować swoich sił i samodzielnie zapakować prezent na święta, oto kilka przydatnych rad:

Zasada numer jeden

Papier prezentowy nie może być zbyt cienki (innymi słowy: zbyt tani), ponieważ bardzo łatwo będzie można go przerwać jednym nieostrożnym ruchem.

Zasada numer dwa

Pakuj tylko rzeczy w twardej oprawie. Wszystkie zabawki w kartonach, książki, itp. Miękkie rzeczy opakowane w papier wyglądają po prostu źle. Nie wspominając już o tym, że o wiele ciężej je ładnie zapakować.

Zasada numer trzy

Jeśli coś źle wygląda, zapakuj to jeszcze raz. Jak to mówią: do trzech razy sztuka. Można pakować też o wiele więcej razy, jeśli starczy zapału oraz motywacji. Niezależnie od tego, ile razy będziesz to robił, pamiętaj: prezent ma wyglądać przede wszystkim estetycznie.


Materiał partnera zewnętrznego