Finansowe programy partnerskie, pożyczki pozabankowe – czyli jak pozyskać pieniądze w trudnych czasach

0
2148
Pieniądze
Jedną z najtrudniejszych sytuacji do pozyskania nowych środków jest ta, kiedy mamy już długi lub nasze konto zostało zajęte przez komornika do wysokości zobowiązania. | fot.: Fotolia

W życiu każdego z nas zdarza się sytuacja, że na koncie brakuje wystarczającej ilości środków, a ogólna sytuacja nie sprzyja rozwiązaniu dręczących nas problemów. Warto wiedzieć, że nawet w najtrudniejszych chwilach, znajdą się sposoby na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Możemy na przykład zdecydować się na finansowe programy partnerskie albo pożyczki pozabankowe, które – na określonych zasadach – stanowić będą dla nas zastrzyk niezbędnej gotówki.

Pożyczki pozabankowe z zajęciem komorniczym, czyli jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Jedną z najtrudniejszych sytuacji do pozyskania nowych środków jest ta, kiedy mamy już długi lub nasze konto zostało zajęte przez komornika do wysokości zobowiązania. Wówczas każdy konsument niejako automatycznie jest dyskwalifikowany przy próbie wzięcia kredytu w banku. Nie oznacza to jednak zamknięcia wszystkich możliwości. Instytucje pozabankowe oferują co najmniej kilka opcji uzyskania pieniędzy, nawet w przypadku zajęcia komorniczego. W tym przypadku od konsumenta zależy, która z nich będzie najkorzystniejsza.

Pożyczka lombardowa

To jedna z najprostszych form otrzymania gotówki. Jeżeli konsument posiada w domu przedmiot, który w razie potrzeby może posłużyć mu pod zastaw, jest w stanie uzyskać kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. W tym przypadku należy jednak pamiętać, że pożyczki lombardowe nigdy nie opiewają na całość wartości przedmiotu, dodatkowo należy doliczyć do nich dość wysokie oprocentowanie dzienne. Dlatego ten tym pożyczki – choć umożliwia szybki zastrzyk gotówki – nie zalicza się do najkorzystniejszych.

Pożyczka z poręczeniem

Jeśli chodzi o pożyczkę z poręczeniem, sam pożyczający może być obciążony zajęciem komorniczym, potrzebuje jednak osoby, która poręczy za niego spłatę pieniędzy. Tak zwany poręczyciel musi mieć nieskazitelną historię kredytową, często także powinien posiadać nieruchomość na terenie kraju, która stanowić będzie dodatkową gwarancję dla pożyczkodawcy. W przypadku problemów ze spłatą to poręczyciel zostanie obciążony zobowiązaniem.

Pożyczka z zabezpieczeniem hipotecznym

W przypadku, gdy osoba pragnąca uzyskać pieniądze w instytucji pozabankowej, posiada działkę lub nieruchomość, mogą one stać się zabezpieczeniem dla pożyczki. I choć takie rozwiązanie zazwyczaj jest ustalane indywidualnie, uważa się, ze jest ono jednym z najkorzystniejszych sposobów na dodatkowe pieniądze przy zajęciu komorniczym.

Pożyczka konsolidacyjna

W sytuacji, gdy kwota należności, która pozostała nam do spłacenia, nie przekracza kilku tysięcy złotych możliwa jest tak zwana pożyczka konsolidacyjna. Od pożyczkobiorcy wymaga się przedstawienia dokumentacji ilustrującej całość długu do spłacenia oraz pensji w wysokości minimum 2,5 tys. złotych. Wówczas konsument podejmuje się zapłacenia zaległości do kancelarii komorniczej, co w praktyce oznacza niższe koszty niż w przypadku comiesięcznych potrąceń dokonywanych przez komornika.

Finansowe programy partnerskie, czyli jak łatwo sobie dorobić?

Ten sposób zarabiania pieniędzy jest zarezerwowany dla posiadaczy stron internetowych lub osób, które będą rozwijały stronę udostępnioną przez program partnerski. Zależnie od tematyki portalu, bloga, etc., wydawca wybiera konkretny program partnerski, którego zakres odpowiada temu, co znajduje się na stronie. Zazwyczaj są to programy skupione wokół finansów: kredyty, szybkie pożyczki, karty, lokaty, konta, ubezpieczenia, itp. Wydawca tworzy treść poświęconą danemu zagadnieniu, a odbiorca za pomocą udostępnionych narzędzi (po kliknięciu w link tekstowy, baner, porównywarkę, box) zostaje przekierowany do innej strony, na której może dokonać określonej akcji: wypełnić formularz czy obliczyć na kalkulatorze ratę.

Zależnie od podpisanej umowy, wydawca otrzymuje pieniądze od instytucji za każdorazowy zakup danego produktu finansowego lub, w drugiej wersji, za samo uzyskanie potencjalnego klienta dla banku.

Najlepsi wydawcy zarabiają w ten sposób nawet po kilka czy kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, jednakże zbudowanie strony, zachęcenie internautów do odwiedzin i utrwalenie własnej wiarygodności jest procesem, który trwa miesiącami, a nawet latami. Dlatego potencjalny wydawca powinien uzbroić się w cierpliwość.

Jak widać na powyższych przykładach, pozyskiwanie pieniędzy zależy od szeregu czynników: naszej sytuacji życiowej, dostępnych narzędzi, kreatywności czy determinacji. O innych sposobach na zwiększenie środków na swoim koncie przeczytać można także na stronie www.poradnik-novacash.pl.


OLI