Czy DHL faktycznie jest jedną z najlepszych firm spedycyjnych?

0
1058
Kurier w żóltej koszulce
Marka DHL istnieje od 1969 roku i z dnia na dzień staje się coraz popularniejsza. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

DHL to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm świadczących usługi kurierskie. Charakterystyczne żółto-pomarańczowe barwy firmowe zna lub kojarzy większość osób w Polsce. Marka ta jest jedną z największych, przez co firmowe samochody dostawcze zdają się być widywane na każdym kroku. Firma nieustannie i bardzo intensywnie się rozwija – codziennie wprowadza do swojej oferty nowości, które szybko okazują się strzałem w dziesiątkę. Usługi firmy oferowane są między innymi na portalu epaka.pl, który skupia oferty większości wiodących firm kurierskich na polskim rynku.

DHL w liczbach i faktach

Marka DHL istnieje od 1969 roku i z dnia na dzień staje się coraz popularniejsza. W firmie zatrudnionych jest około 360 000 osób i tym samym przedsiębiorstwo jest jednym z największych w tej branży. DHL oferuje swoje usługi w aż 220 krajach całego świata – nie zamyka się jedynie na Europę. Trzy główne huby firmowe znajdują się w Cincinnati, Lipsku oraz Hong-Kongu i każdego dnia realizują miliony zleceń. Na uwagę zasługuje również liczba samochodów firmowych, która na ten moment wynosi około 98 000.

Warto wspomnieć o tym, że DHL jest to marką europejską, która realizuje swoje usługi także w krajach podwyższonego ryzyka oraz w miejscach objętych embargiem przez USA, a mianowicie w Iranie, Mjanmie, Korei Północnej i wielu innych. To informacja szczególnie istotna dla osób, które mają w tych krajach rodzinę lub współpracowników.

Gdzie zamawiać usługi firmy DHL?

Zamawianie usług kurierskich jest trudne – firm spedycyjnych działających w Polsce jest bardzo wiele, a każda z nich ma nieco inną ofertę. Dokładne zapoznanie się z każdą z nich w celu wybrania najlepszej mogłoby być bardzo czasochłonne. Specjalnie w celu ułatwienia tego procesu w 2010 roku wystartowała firma epaka.pl, która zdecydowanie przyspiesza proces składania zamówienia usługi kurierskiej. Tuż po wejściu na stronę główną platformy naszym oczom ukazuje się bardzo przejrzysta strona z wyszczególnionymi polami wymagającymi uzupełnienia. Wprowadzamy tam podstawowe dane przesyłki, takie jak wymiary, wagę, adres wysyłki i sposób pakowania, po czym przechodzimy do następnego punktu, gdzie poznajemy ceny za daną usługę wszystkich przewoźników, łącznie ze znaną i popularną marką DHL.

Po zdecydowaniu się na kuriera DHL będziesz mieć możliwość wybrania usług dodatkowych oferowanych przez tego przewoźnika. Można z nich skorzystać np. w celu nadania przesyłki w sobotę lub umożliwić odbiór paczki przez adresata w następny dzień roboczy z samego rana, np. do godziny 9:00. Cena za przesyłkę w firmie DHL rozpoczyna się od 12,19 zł netto za kopertę z dokumentami do 1 kilograma wagi lub 13,82 zł za paczkę o tej samej wadze. Oznacza to, iż firma DHL jest niedroga na tle innych i stanowi doskonały wybór dla osób, które liczą na bardzo wysoki poziom obsługi i bezproblemowe dostarczenie przesyłki do adresata. Warto nadawać przesyłki przez platformę epaka.pl, która każdego klienta traktuje priorytetowo, a w razie potrzeby pomaga na każdym etapie zamówienia.


Materiał partnera zewnętrznego